Tipadam Dizi ve Film Yorumları

12 Temmuz 2009 Pazar

Blogger'de Linkleri Yeni Sekmede Açma

Bloggerde bazen resim yada link koyduğumuz zaman biri resme tıkladığı zaman resim site üzerinde büyüyor yada link koyduğumuz zaman sitenin üzerine açılıyor.Ben bu yazıda linkleri yeni sekmede açma kodunu gösterecem size.

Bu kodun temelinde target=”_blank” kodu çok önemlidir.İlk önce yazıyı yazıyoruz.Sonra linki atıp HTML'yi Düzenle'den link verdiğimiz yazının linkinden önce href=" kodu bulunur işte bu target=”_blank” kodunu bu href=" kodundan önce sağdan ve soldan boşluk bırakarak yazıyoruz.

Yani aslında aşağıdaki kodun temeli bu bu şekilde yapılıyor ama eğer bu yazdıklarımdan bişey anlamadıysanız ben sizin için yani blogger kullanıcıları için özel bir kod ürettim diğer blog sitelerinde olur mu bilmem ama blogger için linkleri yeni sekmede açma kodu aşağıdaki gibidir.

Aşağıdaki kodu bloggerde kullanmak için ilk önce bloggerde bloga yazı yollamak için kullandığımız kutucuğun üzerinde bulunan HTML'yi Düzenle ve Oluştur seçeneklerinden HTML'yi Düzenle ye tıklıyoruz ve bu aşağıda görmüş olduğunuz kodu orya yapıştırdıktan sonra href= işaretinden sonra iki tırnak işareti arasına link yazılacak ondan sonraki > işareti ile işareti arasına yazmak istediğiniz bir yazı yazıp kaydı yayınlıyorsunuz.

Unutmayın kodu HTML'yi Düzenle kısmına yapıştırıyorsunuz.İşiniz bittikten sonra tekrar OLUŞTUR kısmına dönebilirsiniz.
no image
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

3 yorum:

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top