Tipadam Dizi ve Film Yorumları

5 Kasım 2009 Perşembe

İki günde kaç kişiye Domuz Gribi aşısı yapıldı?


Arkadaşlar domuz gribi aşısı hakkında yapılmalı mı tartışmaları sürerken , başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay olmak üzere bir çok ülkenin ileri gelenlerinin ''aşı olmayacağım'' sözlerine rağmen 2 günde yapılan aşı sayısını görünce çook şaşıracaksınız!

Siyasiler, uzmanlar tartışırken, vatandaş aşılanıyor. İki günde kaç aşı yapıldığını Sağlık Bakanlığı açıkladı.

ANKARA- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "ben aşı olmam" demesiyle alevlenen ve vatandaşın da aşıya güven konusunda kafasını karıştıran tartışmalar sürerken, aşılama da tam gaz sürüyor. Enfeksiyon uzmanları, siyasiler domuz gribi aşısıyla ilgili tartışırken aşı bütün Türkiye'de ve tüm sağlık merkezlerinde vatandaşlara yapılıyor. Bakanlık açıkladı: İki günde tam 80 bin kişi aşılandı.

Sağlık Bakanlığı aşılamayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Pandemik grip aşılamasına 02.11.2009 tarihinde sağlık personeli ve hacı adaylarından başlanmıştı. Aşılama çalışmalarına devam edilmekte olup ilk 2 günde yaklaşık 80.000 kişi aşılanmıştır" denildi.

Aşı şu an sağlık personeli ve hacı adaylarına yapılıyor. Bakanlık, "Yeni aşı tedariğimizle birlikte ilerleyen günlerde bir takvim çerçevesinde diğer risk gruplarında da aşılamaya başlanabilecektir" dedi.
no image
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top