Tipadam Dizi ve Film Yorumları

8 Şubat 2010 Pazartesi

Fantastik Regal Reklamı


Son zamanlarda televizyonda yebi bir Regal reklamı yayınlanıyor.Hayatımda bu kadar rezil daha doğrusu reklamı yapılan cisimle alakası olmayan bir reklam görüyorum :)

Resimdeki çamaşır makineside ne alaka demeyin.

Görmüşsünüzdür, Kerem diye yetenekli (!) bir gencin içinden bekar evine çamaşır makinesi almak geliyor. (Ne bekar evi ama) Reklamın başında Kerem'e yetenekli deniyor ama bu yetenekli gencimiz bi don atletini yıkamaktan aciz veya çok zengin ki bekar evine (çamaşır makinesi almaya tek başına gittiği ve reklamda yanında hiç arkadaşı görünmediği için evde tek yaşadığını düşünüyoruz) çamaşır makinesi almayı kafaya koyuyor. Olaylarda bundan sonra gelişiyor.

Reklamın konseptine göre; Kerem, Regal marka çamaşır makinesi alıyor ve ucuz olduğu içinde cebine biraz para kalıyor. Bu arkadaşta kafayı yeteneğiyle yediği için gidip kalan parayı gitara bastırıyor. Sonra aldığı gitarla mutlu mesut evine giderken (aldığı çamaşır makinesinin akıbetini bilen yok) yanından spor yapan bir kız sokağın sonundaki lüks evin (bildiğin villa) bahçesine koşa koşa cep telefonuyla konuşarak giriyor ve sanırım kız kör olacak ki koca havuzu görmeyip havuza düşüyor. Kerem, İsmail YK klibinin çekim setinden yeni çıkmış gibi çitlerin üzerine tırmanıp (açık bahçe kapısından bakacak kadar akıllı değil anlaşılan ki kendini yırtıyor) havuza düşen kızı görüyor. Sonra kızı kurtarmak için kendinini havuza atıyor ve kızı havuzun dışına çıkarıyor. Burda kıza suni tenefüs yapmaya hazırlanırken görüyoruz ki hem kızın hemde süpermen Kerem'imizin üstü kupkuru. (Sanki 3 saniye önce havuzdan çıkan bendim) Burada, kızın babası ünlü prodüktör Şahin Bey devreye giriyor ve Kerem'e bırak kızımı diye kükrüyor. (Ben dış sesin yalancısıyım) Sonra kız uyanıp babasına durumu anlatıyor. Senaristler burda kızın havuzdan çıktığını yeni akıl edip kıza bornoz falan giydirmişler ama süpermen Kerem'imiz kek gibi ortada kalmış hala o havuzdan çıktığı kıyafetlerle sığır gibi bide gitar çalıyo. Lan git evine üstünü başını değiştir. :) Gerçi niye gitsin bulmuş kızı, kızın babasıda zengin. Mis gibi bekar evide hazır. (Bu arada çamaşır makinesinden hala inatla ses seda yok) Kız babasına durumu anlatıyor ve Şahin Bey, Kerem'in (bizim hiç duyamadığımız) sesini çok beğenip ona bir albüm çıkarıyor. Bu albüm çok tutuyor (ben demiştim çok yetenek var bunda diye) ve Kerem'in hayranları her geçen gün daha da artıyor. Reklamın sonu ise şöyle bitiyor: "Kerem şimdi büyük bir şöhret ve 4 albüm sahibi ve evinde hala Regal kullanıyor. Regal, hayatınızı değiştirebilir." (Aradaki "ve" ler yüzünden bozulan cümlenin suçunu bana atmayın, senaristlerin suçu.)

Reklam beni çok etkiledi. Yarın sabah ilk işim Regal marka bir cihaz almak :P
 
Bu arada süpermen Kerem biraz sığır herhalde. Çamaşır makinesi alırkenki mimiklerini ve hal hareketlerini görseniz adama sanki lotoda büyük ikramiye çıkmış. (Çocuk gibi çamaşır makinesinin üstüne çıkmalar, cins cins mimikler falan) Regal'den bu reklamın ileriki günlerde yeni bölümlerinide ısrarla bekliyorum.

Önemli bir kısmı : www.gokhanblog.com'dan alınmıştır..
no image
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

3 yorum:

 1. tema güzel ama düzenlemen lazım ama yinede değiştirmek istersen değiştir .. bir de sportif cümleler sana da güzel bie kazık atmış.. :) izlettir.com un iframesini kaldır yorum yazılmıyor yorum kutusu yerine site açlıyor bazen.. :))..

  YanıtlaSil
 2. Sportif cümleler ne kazığı atmış bana anlayamadım ?

  YanıtlaSil
 3. Evet ya haklısın iframe çok kasıyor şu temayı değiştiriyim iframe kodunu da halledecem ;)

  YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top