Tipadam Dizi ve Film Yorumları

11 Şubat 2010 Perşembe

Hiç Bir Yerde Yok Böyle Bir Spiker! 3-2


Bugün Galatasaray-Antalyaspor maçı oynandı.Galatasaray için hayati önem taşıyan bir karşılaşmaydı ve mutlak galibiyet gerekiyordu,galibiyet geldi ama yeterli olmadı.

Konuya tam olarak girmeden önce o rezil spikerden söz etmem lazımdı.Ya inanılmaz birşey ama sanki Galatasaray'ın avrupa maçını izliyormuş gibiydi.Hayatımda böyle ayrımcılık görmedim.Galatasaray gol attığında,gol pozisyonuna girdiğinde vs. çok heyecanlanıyor neredeyse tamamen Galatasaray'a odaklanmıştı..Hatta en az 5-6 defa Antalyaspor diyeceğine Ankaraspor dedi ve bu hatasının farkına bile varmadı!Editörlerin uyarısıyla çok geçte olsa anladı ama nafile..TRT'nin çok büyük bir gafıydı sanırım bir daha maç vermezler bu spikere!Neyse maça dönelim tekrar..

Antalyaspor ilk maçında avantajıyla(2-1) çok temkinli oynadı kontraataklarla gol aradı ve buldu da..Galatasaray maça çok hızlı başladı kaleyi resmen bombardımana tuttular ama ne şanssa artık 2 topları direkten döndü,Mustafa Sarp birçok pozisyonu elinin tersiyle itti.Arda son zamanlardaki istatistiklerini güzel bir futbolla devam ettirdi.Ama sanırım tek eksik defanstaydı aslında Nill çok iyi savunma yaptı,toplara sakatlanma pahasına daldı ama yinede arkaya giden topları durduramadı.Giovani ve Keita nedense bugun yok gibiydiler zaten bunu Galatasaray'ın teknik direktörüde görmüş olacakki 2.yarının başında Giovani yerine oyuna genç yetenek Emre Çolak'ı geçirdi.

Penaltı pozisyonu bana göre yanlış karardı.Neden diyeceksiniz çünkü penaltı pozisyonundan hemen önce Antalyasporlu futbolcuya faul vardı ama hakem bunu gözden kaçırdı..Neyse birşey farketmiyor zaten olan oldu hakkeden tur atladı :)

Maçın hakkı belki bu değildi ama futbol hata kabul etmeyen bir oyun. Yaptığınız hatalar, ne kadar iyi oynarsanız oynayın, ne kadar gol pozisyonuna girerseniz girin, mükemmel de oynasanız, galip de gelseniz böyle bir anda sizi buluyor ve ikili maç olması nedeniyle sizi saf dışı bırakabiliyor. Olan da bu uğurda verilen emeklere, dökülen terlere, verilen sakatlara oluyor. Beş kupa hedefinin birinden saf dışı kalıyorsunuz ve taraftarları doğal olarak bir karamsarlık kaplıyor.

Maç sonunda Galatasaray’ın rakip kaleye 24 şut savurması, %61 ile topa sahip olma oranıyla oynaması, yeri gelince çok hızlı bir oyun sergilemesi ve pozisyonlara girmesi olumlu bir görüntü olsa bile futbol bazen sonuç oyunu. Kazanırken de bir şeyleri kaybediyorsunuz. Umarım bu durum taraftarları kötü düşüncelere itmez ve olumsuzluğa sebep olmaz. Onca eksiğe ve sakata rağmen Galatasaray Kayserispor maçıyla birlikte oyununda biraz düzelme yoluna gitti. Antalyaspor maçında kötü bir performans da göstermedi. Sadece gol noktalarında beceriksizlerdi. Yedikleri gollerde de hatalı ve komikçe. Biraz da Necati’nin fendi.

Galatasaray'a geçmiş olsun bakalım bu yıl finalde kimle kim karşılaşacak ?
Hiç Bir Yerde Yok Böyle Bir Spiker! 3-2
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top