Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Şubat 2010 Çarşamba

Yeni Hocamız Guus Hiddink

En son Rusya milli takımını çalıştıran,şahsen benim çok beğendiğim,milli takıma yabancı teknik direktör olarak gelmesini istediğim tek insandı.Ve istediğimde oldu milli takımımızın başına 2008 Avrupa şampiyonasında takımını 4.cu yapan Hiddink geldi :)

Daha önce 1 dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran fakat pek bir başarı sağlayamayan Hiddink diğer yabancı antrenörler gibi yolcu edilmişti..Fenerbahçe'de görev yaparken pek başarı sağlayamasa da Türk futbolunu az çok tanımıştır bence o yüzden çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Aslında ilk başka ve şuanda da Milli takımımıza yabancı bir antrenör gelmesini istemiyordum ama bu isim Hiddink olunca işler değişti tabi iyi bir çalışmayla Fatih Terim'in görmediği birçok genç yeteneği Milli takımımıza kazandırabilir.


En son Rusya Milli takımını çalıştıran Hiddink Rus halkı ve oyuncuları tarafından çok seviliyordu fakat Federasyonun değişmesi halinde görevini bırakacağını açıklayan Hiddink,Federasyonun değişmesiyle ve A Milli takımımızın verdiği teklifi değerlendirerek oradaki görevine son verdi..

Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Amsterdam'da dün Hollandalı teknik adam ile bir araya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Guus Hiddink ile 2 yılı opsiyonlu toplam 4 yıllık görev süresi konusunda anlaşmaya vardı.

HOLLANDA BASINI FLAŞ HABER OLARAK DUYURDU!

Hollanda basını Türkiye A Milli takımın Guus Hiddink'e teslim edilmesini flaş haber olarak kullandı. Ülkenin önde gelen gazeteleri De Telegraaf, Algemeen Dagblad, Volkskrant, NRC ve Trouw haberi "Guus Hiddink Türk Milli Takımının Başına Geçti" başlığı ile okurlarına duyurdu.

Devlet televizyonu olan NOS ise son dakika haber olarak ekranlara taşıdığı gelişmeyi "İlk Türkiye tecrübesinde istediğini bulamayan Guus Hiddink, şimdi Milli takımın başına geçti" yorumunu yaparak haberi ekranlara taşıdı.

Hollanda gazetelerine konu hakkında bir değerlendirme yapan ünlü hocanın menejeri Cees van Nieuwenhuizen ise "Guus Hiddink daha önce de Türkiye'de çalışmıştı. Fenerbahce'de bir yıl görev yaptığı için Türk futbolunu çok iyi tanıyor. Bunun için o ne yaptığını çok iyi bilir.Türk futbolundaki hırs, tutkunluk ve ambiyans çok az ülkede bulunur" diyerek teknik hocanın Türkiye'de başarılı olacağını söyledi.

Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda'da başlayan Guus Hiddink, kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası'nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink'in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselmişti.

Yeni Hocamız Guus Hiddink
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top