Tipadam Dizi ve Film Yorumları

12 Temmuz 2010 Pazartesi

2010 Dünya Kupası'nda Altın Ayakkabının Sahibi Thomas Müller Oldu!

2010 Dünya Kupası'ı 3.sırada tamamlayan Almanya'nın orta saha oyuncu Thomas Müller gol kralı olarak Altın Ayakkabı'nın sahibi oldu.2010 Dünya Kupası'nda gol kralına verilen Altın Ayakkabı ödülü,asist fazlasıyla 5 golü bulunan Alman Thomas Müller'in oldu.

Son maçta girdiği önemli pozisyonları gole çeviremeyen David Villa 5 golle 2. oldu..O kadar önemli pozisyonları kaçırırsan sana mustahak tabi :)

Gol krallığı yarışını Hollandalı Wesley Sneijder, İspanyol David Villa ve Uruguaylı Diego Forlan gibi 5 golle tamamlayan Müller, diğer 3 oyuncudan fazla asist yaptığı için gol krallığı unvanının sahibi oldu.

Adidas’ın sponsorluğunda verilen Altın Ayakkabı ödülü, Dünya Kupası’nın gol kralına veriliyor. Birden fazla futbolcunun gol sayısı eşit olursa, bu ödülün sahibi en fazla asist yapan futbolcu oluyor. Asistler de ödül sahibini belirleyemezse en az süre oynayan futbolcu, Altın Ayakkabı’yı evine götürüyor. İstatistiklere göre Müller’in 3 asisti, diğer 3 futbolcunun 1’er asisti bulunuyor.

Gol krallığında üçüncü sırayı, dört golü bulunan Gonzalo Higuain (Arjantin), Miroslav Klose (Almanya) ve Robert Vittek (Slovakya) paylaştı. Kupada üç golü bulunan futbolcular ise Landon Donovan (ABD), Asamoah Gyan (Gana), Luis Fabiano (Brezilya), Luis Suarez (Uruguay) olarak sıralandı.
2010 Dünya Kupası'nda Altın Ayakkabının Sahibi Thomas Müller Oldu!
  • Başlık : 2010 Dünya Kupası'nda Altın Ayakkabının Sahibi Thomas Müller Oldu!
  • Yazar :
  • Tarih: Pazartesi, Temmuz 12, 2010
  • Etiketler :
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top