Tipadam Dizi ve Film Yorumları

3 Temmuz 2010 Cumartesi

Arjantin'den Beklenen Son! Almanya Yarı Finalde!Bu kadar kötü bir oyunla Arjantin'in çeyrek finalden daha ileriye gidebileceğini düşünmüyordum zaten.Arjantin, Almanya eşleşmesi belli olduğu anda ben Almanya,Arjantin'ini geçeceğini tahmin etmiştim.

Maradona Bu İşi Bilmiyor
Dünyas Kupası ilk başladığı andan beri zaman buldukça Arjantin'in maçlarını takip ettim.Takım oyun oynarken kendini o kadar belli ediyorki adamların sahada belli bir oynama şekli bile yok herkes kafasına göre oynuyor gibi.Hazırlık maçlarındaki başarısızlıktan da belliydi zaten bu kupada pek fazla bişey yapamacakları.Maradona'nın çok iyi bir futbolculuk geçmişi olabilir ama bu onun çok iyi bir teknik direktör olacağını göstermez ve bence Arjantin başında kaldığı sürece bu takımın bir yerlere gelmesi zor.Takım defansif oynuyor desen yok.Hucum desen o da belli değil kontra belli değil.Mesela Almanya denince bu sene aklında hemen bir oyun şekli beliriyor.İyi defans yapan ve kanatlardan hızlı hucuma çıkan bir takım.Ama Arjantin'in kupa boyunca ne yaptığını anlamak gerçekten zordu.Takım oldukçak kaliteli ama teknik direktör yetersiz.

Bireysel Yeteneklerle Buraya Kadar!

Arjantin takımının kadrosuna baktığımız zaman defanstan, Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuaín (Real Madrid), Diego Milito(Inter), Carlos Tevez (Manchester City), Sergio Agüero (Atletico Madrid)gibi çok kaliteli hucum oyuncularına sahip oldukları hemen göze çarpıyor.Bu oyuncular aynı zamanda dünyanın en iyi takımlarında oynayan ve teknik kapasiteleri yüksek ve topla çok iyi oynamasını bilen futbolcular.Dolayısıyla teknik direktörsüz olsalar bile bu takım gol atma yolunda herhangi bir problem yaşamaz.Çünkü bu oyuncular nasıl oynamasını gerektiğini bilen futbolcular.Buna en iyi örnek Almanya maçından önceki Meksika maçı.Tevez ceza alanı dışından sert ve harika bir vuruş ve maç bitti.Artık o maç Arjantin'in.Maradona'nın ise yapması gereken tekşey, bu takım nasıl gol yemez diye düşünüp ona göre bir taktik yapması yeterliydi.

Maradona bu takımın başına geçtiği günden itibaren takımın maçlarına dikkat edin.Az bir miktar futbol bilgisine sahip olsanız bile bunu rahatlıkla fark edebilirsiniz.Arjantin çeyrek finale kadar hep dişine göre rakiplerle oynadı.Dolayısıyla iyi organize olan bir takım karşısında böyle bir hezimet yaşamaları beni hiç şaşırtmadı.
Arjantin'den Beklenen Son! Almanya Yarı Finalde!
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top