Tipadam Dizi ve Film Yorumları

28 Temmuz 2010 Çarşamba

İdrarla Çalışan Robot İcat Edildi !Yanlış duymadınız sonunda idrarla çalışan robotta yapıldı :) İlk başta size de çok ilginç gelebilir ama bu robotun bir önceki sürümünün ne işe yaradığını duyunca daha da şaşıracaksınız.Bristol Robotics laboratuarlarındaki bilim adamları çöpten enerji ürereten 'EcoBot' adlı robotlarının yeni sürümünü yaptı.Yeni model idrarı enerjiye çevirebiliyor!.

Daha önce EcoBot II adlı, çöpten enerji üreten bir robot yapan araştırmacılar, bu robotun özelliklerini daha da geliştirerek EcoBot III'ü yarattı.

En Yeni Enerji Kaynağı

Sahip olduğu özel yakıt hücreleri sayesinde bozulmuş meyvelerden,ölü sineklere kadar birçok şeyi enerjiye çevirebilen EcoBot III artık idrar ile de çalışabilecek.

İdrarın nitrojen açısından çok zengin bir madde olduğunu belirten,projenin başındaki Dr.Ioannis Ieropolis,üre,klor,potasyum ve bilübrin de bulunan idrarın enerji üretmek için çok uygun olduğunu söyledi.

Ieropolis, bu teknolojinin açık havada düzenlenen organizasyonlarda kullanılabileceğini belirtti.Anahtar Kelimeler : İdrarlı motor,robot,ecobot,çöpten enerji üreten robot,idrardan enerji  üreten robot
İdrarla Çalışan Robot İcat Edildi !
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top