Tipadam Dizi ve Film Yorumları

10 Temmuz 2010 Cumartesi

Juan Pablo Pino Galatasaray'da! (Videolu)

Galatasaray'ın resmi web sitesi olan galatasaray.org'da yayımlanan aşağıdaki fotoğrafa bakacak olursak Galatasaray'ın Juan Pablo Pino transferini duyurması an meselesi olduğunu söyleyebiliriz.Çünkü Galatasaray resmi web sitesi aşağıda da görüldüğü gibi idman raporu başlıklı yazıda bir hata yaparak yazının fotoğrafı olarak Juan Pablo Pino'nun resmini koymuşlar.Bu hata ile de transferi duyurmak için hazır beklediklerini ve her an duyurabileceklerini görüyoruz.

Peki ya Juan Pablo Pino Kimdir?

Juan Pablo Pino, Ocak 2007′de Fransa’ya geldiğinde henüz 19 yaşındaydı. Pino, geçen zaman içerisinde Avrupa futboluna uyum sağladı ve bu sezon çok iyi bir performans sergiliyor. Ülkesinde oynadığı dönemdeki popülariteyi de, Monaco formasıyla giderek yeniden kazanıyor. Kolombiya’da oynarken “El Mago” (sihirbaz) takma adıyla anılan Pino, son iki haftadır Monaco adına çok önemli gollere imza attı.

Alexandre Licata ve Alejandro Alonso’nun sakat olduğu dönemde Monaco’yu kurtaracak bir gol ayağına ihtiyaç vardı. Zor dönemde sorumluluğu üstlenen Pino oldu.

Juan Pablo Pino, 1987 yılında Kolombiya’nın Cartagena kentinde doğmuştu. Henüz 15 yaşındayken Independiente Medellin takımı tarafından yeteneği keşfedilen Pino, doğup büyüdüğü bölgeden küçük yaşta ayrılmak zorunda kalmıştı. 16 yaşındayken Medellin takımının formasını giymeye başladı ve genç yaşında Kolombiya’da dikkati üzerine çekti. Kolombiya U-20′de de oynamaya başlayan Pino için Avrupa yolu görünmüştü artık.

Onu Avrupa’da ilk transfer etmek isteyen İtalya’dan Udinese takımı olmuştu. Udinese son yıllarda Güney Amerika pazarında çok başarılı işler çıkarıyor. Güney Amerika’da parlayan genç yetenekler uygun bedellerle Udinese kadrosuna katılıyor. Bazı genç Güney Amerikalılar, Avrupa futboluna uyum sağlamaları ve gelişimlerini sürdürmeleri için genellikle başka takımlara kiralanıyor.

Udinese transferi gerçekleşmeyen Pino’yu, hemen ardından Monaco transfer etmişti. Ocak 2007′de Monaco’ya gelen Pino, sezon sonuna dek 8 maçta forma giymişti. Bir sonraki sezon ocak ayına kadar genellikle oyun sonradan girerek 16 kez Monaco formasını giymişti Pino. Ocak 2008′de Belçika takımı Charleroi’ye kiralandı. Belçika’da geçirdiği yarım sezonun ardından Monaco’ya geri döndü. Bu sezon başından beri Monaco teknik direktörü Ricardo ona güvendi ve forma şansı verdi. 18. hafta’da Valenciennes ağlarına gönderdiği gol, Ligue 1′deki ilk golü olmuştu. Sezon başından beridir üstüne koyarak geliyor Pino. Kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncu…

= Juan Pablo Pino =


Juan Pablo Pino | video.mynet.com

Juan Pablo Pino Galatasaray'da! (Videolu)
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

3 yorum:

  1. Can yazıyı erken yayınladın dostum.Sana yazıyı hazırla resmi site açıkladığı an yayınlarsın resmi siteyle aynı anda demek istemiştim.İşi garantiye almak açısından maksat.Umarım son anda bir pürüz çıkmaz anlaşmada.

    YanıtlayınSil
  2. galatasaray için hayırlısı olur inşallah

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top