Tipadam Dizi ve Film Yorumları

24 Temmuz 2010 Cumartesi

OFK Belgrad - Galatasaray Maçı Hangi Kanalda? [Maç ve Takım Bilgileri]Torpedo Zhodino'yu eleyen OFK Belgrad,Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 3.ön elemesindeki rakibi oldu..

UEFA Avrupa Ligi ön elemesinde Galatasaray,Sırp ekibi OFK Belgrad'la yada Belarus temsilcisi Torpedo Zhodino'yla eşleşecekti.Bu iki takım arasında Belgrad'da oynanan ilk karşılaşma 2-2 sona ermişti.Belarus ekibini 1-0'lık skorla geçen OFK Belgrad,sarı-kırmızılı ekibin UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turundaki rakibi oldu.


= OFK Belgrad Takımını Tanıyalım =

1911 yılında kurulan Sırp ekibi OFK Belgrad, Sırbistan Ligi'nde mücadele eden en eski takım durumunda. Maçlarını başkent Belgrad'da bulunan 15 bin kapasiteli Omladinski Stadı'nda oynayan OFK Belgrad, ligde geçtiğimiz sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Özellikle 1930'lu yıllarda dönemin Yugoslavya liginde elde ettiği başarılarla altın çağını yaşayan OFK'nın son yıllarda ise ligde ve Avrupa'da büyük bir başarısı yok.

Kadrosunun tamamı, iki Karadağlı oyuncu hariç tamamen Sırp oyunculardan kurulu olan OFK Belgrad'ın genç bir kadrosu var. Takımın geçen sezonki en golcü oyuncuları altışar gol atan Simic ve Milic oldular. 
OFK Belgrad'ın altyapısının başında ise Galatasaraylı taraftarların çok iyi bildiği bir isim olan Cevad Prekazi bulunuyor. OFK Belgrad'ın bir başka ilginç yönü ise takımı gittiği her yerde takip eden ;
"Plava Unija / Mavi Birlik" adı verilen ünlü taraftar topluluğu.

Belgrad Takımı Hakkında Bilgiler ''Goal.com'' dan alınmıştır!..
Maç Bilgileri :

Maç : OFK Belgrad - Galatasaray
Tarih : 5 Ağustos 2010 Perşembe
Stad : Belgrad Omladinski Stadı
Yayın : NTV ve NTV Spor
Saat : 18.30 / Türkiye Saati ile
Maçın Özeti : Canalican.CoM
OFK Belgrad - Galatasaray Maçı Hangi Kanalda? [Maç ve Takım Bilgileri]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top