Tipadam Dizi ve Film Yorumları

8 Temmuz 2010 Perşembe

Panzerler 3.lük Maçına Çıkıyor // [Uruguay - Almanya]


Almanlara İspanyol Tokadı!
Daha İspanya maçına kadar ortalığı darmadağın eden ve oynadığı defansif ağırlıklı, kontra atak ve güzel futbolla rakiplerilerini dağıtan panzerler İspanya karşısında bu Almanya bir maç önce Arjantin'e 4 tane atan Almanya mı dedirtti adete.İspanya teknik direktörü Del Bosque Almanları iyi süzmüş olmalı ki sahada Almanlara oyun bile oynatmadı neredeyse.

İspanya takımının genel yapısına baktığımız zaman zaten hepsi yetenekli ve ne yaptığını bilen adamlar ve İspanya'nın, Almanya karşısındaki kadrosunun neredeyse hepsi Barcelona + Real Madrid oyuncuları.İspanya kaliteli hucum oyuncuları ile bir yandan Alman defansını bunaltırken diğer yandan da tecrübeli Puyol, Ramos, Piqué gibi defans oyuncularıyla Alman hucumlarına geçit vermeyerek maçı güzel bir oyun ortaya koyup maçı hakkettiler.

Almanlar İspanya Şokundan Sonra Şimdide 3.lük Maçında Çıkıyorlar
Maçtan önce Almanya ve İspanya'nın bu maçtan önceki performansılarını dikkate alarak Almanya bu maçta tur atlar demiştim.Çünkü Paraguay karşsında bile İspanya neredeyse zorla kazanmıştı.Almanlar ise bu maçtan önce güçlü Arjantin karşısında remen şov yapmışlardı.Ama şimdi sıra geldi 3.lük maçına..

Alman oyuncular şuanda başlarını duvarlara vuruyorlardır ve büyük bir üzüntü içindedirler şüphesiz.Büyük takımlarda şöyle bir şey vardır mesela bir önceki maçını kaybetti mi ondan sonraki maçta çok iyi performans sergilerler.Buradan yola çıkarak bence Almanya takımı Uruguay karşısında bir patlama yapabilir.Ama bu Uruguay'ı çok farklı bir skorla yenecekleri anlamına gelmez çünkü Uruguay da defans yönü iyi olan bir takım.Fakat atakların bol olduğu zevkli bir maç olacağını düşünüyorum.

Uruguay takımına gelince.. Uruguay takımını bence buraya kadar getiren asıl etken Forlan gibi bir oyuncuya sahip olmaları ve neredeyse bu sene dünya kupasındaki çoğu maçta takımını sırtlayan oldu.Uruguay takımı güçlü bir takım olmadığından dolayı yapacakları ilk iş büyük takımlara karşı kontrollü defansif oyunu benimseyip forvette topu Forlan ile buluşturmak olacaktır.Bugüne kadar bunu da başardıklarını düşünüyorum yoksa buraya kadar gelemezlerdi.Büyük ihtimalle Almanlar karşısında da öyle oynacaklardır.

Maç Hakkında Birkaç Bilgi
Maç : Uruguay - Almanya Üçüncük Maçı
Stad : Nelson Mandela Bay (Porth Elizabeth)
Tarih : 10 Temmuz 2010
Saat : 21.30
Yayın: TRT - 1


Maç Özeti : Tabiki de canalican.com ((=
Panzerler 3.lük Maçına Çıkıyor // [Uruguay - Almanya]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top