Tipadam Dizi ve Film Yorumları

12 Temmuz 2010 Pazartesi

...Ve İspanya Yanıltmadı

http://www.destekegitim.com/images/ispanya.gif

İspanya takımının, Hollanda karşısında bu kupaya rahat ulaşacağını çoğunuz tahmin etmiştir en başından ve bu sonuç çoğu kişiyi de yanıltamadı zaten ve İspanya bu sene Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Kupası'nı kazandı.Bu kupanın İspanyollar için ayrı bir anlamı daha var çünkü bu kupayı müzelerine ilk defa götürüyorlar.

Her iki takımında iyi mücadele ettiği çekişmeli bir maç oldu.Taktik savaşlarında her iki takımında teknik direktörlerinin tam anlamıyla birbirlerine üstünlük sağladığını söylemeyiz.Maçı İspanyollar her an skora etki edebilecek kaliteli ve yetenekli oyuncularıyla kazandı.Onun dışında oyun ve taktik anlamında maçın çekişmeli gittiğini söyleyebiliriz.

Maç içinde Hollandalı futbolcuların şanssızlıkları oldu yada şanssızlıktan çok final maçının verdiği bir heyecan da diyebiliriz buna.Robben gibi kaliteli bir hucum oyuncusunun iki tane kaleciyle karşı karşıya net pozisyonu kaçırması en başta kendisinin oyun içindeki moralini bozmuştur ki Robben gibi bir oyuncu genelde bu tip pozisyonları kaçıran biri değildir.O iki pozisyon bence maçın kırılma noktasıydı o iki pozisyondan en azından biri gol olsaydı daha farklı bir maç izleme şansına sahip olabilirdik fakat maçın kaderi böyleymiş demekle kalıyoruz. :)

Diğer yazılarımda da bahsettmiştim belki okuyanlar olmuştur benim bu turnuvanın başından beri favorim Hollanda'ydı aslında.Can'ın favorisi İspanya'ydı fakat şunu belirtmeliyim ki İspanya gibi büyük takımların böyle turnuvalarda zaten iyi bişeyler yapacağı belli bence ben burda zoru başarıp Hollanda'yı favori gösterdim çoğu kişi en başta Brezilya, İspanya , Almanya gibi takımlar derken.Hollanda takımı da çok göze batmasalar da kaliteli bir bir kadro yapısına sahip oldukları da unutlmamalıdır bence.
no image
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top