Tipadam Dizi ve Film Yorumları

27 Nisan 2011 Çarşamba

Ünlü Rock Grubu Redd'in Masal (İmamın Ordusuna Gönderme) KlibiBu klip çok tartışılacak!Ünlü rock grubu Redd'in Masal adlı klibi gündeme bomba gibi düştü!Çok seyredilen reytingi yüksek dizilerin toplumsal meselelere el atmasından sonra şimdi de bir şarkının klibine son dönemde yaşanan olaylar damgasını vurdu.Klipte bir yazarın evi basılıyor,kitap taslağına el konuluyor,öldüresiye dövülüyor,kitabı ateşe atılarak yakılmaya çalışıyor ve devamında da ilginç olaylar gelişiyor..
REDD grubu ise bu ilginç klibi neden çektiğini bir basın açıklamasıyla duyurdu. İşte o açıklama ve tartışılan klip...


"Türkiye bir süredir olağanüstü bir dönemden geçiyor. Toplumsal kutuplaşmanın giderek tırmandığı bu süreçte her türlü muhalefete karşı yoğun bir baskıya tanıklık ediyoruz. Farklı ya da karşıt görüşlerin orantısız güç kullanarak bastırılması toplumsal vicdanı yaralıyor. Yüzleşmemiz ve temizlememiz gereken geçmişimize ait “gazetecilerin öldürülmesi, yazarların tutuklanması, kitapların yasaklanması” motiflerini içeren karanlık bir “hikaye” yeniden hayatımızın parçası kılınmaya çalışılıyor.


Bu ortamda sessiz kalmanın bu durumun gitgide kanıksanmasına ve sıradanlaşmasına katkı sağlamak anlamına geldiğini düşünüyoruz. Basılmamış kitapların toplatıldığı, yazarlarının hapse altıldığı, bütün bunlara tepki gösteren, konuşan, yazan, yürüyen, muhalif olanların ise yaftalandığı, insanların giderek korku-paranoya-sessizlik üçgenine hapsedildiği bu dönemde bu videoyu çekmedeki amacımız; düşüncenin, ve özgürlüklerin hangi kesime ait olurlarsa olsunlar serbestçe, baskılanmadan ifade edilebilmelerine yönelik istek ve inancımızdır. "

Anahtar Kelimeler : polislerle kavga eden bir yazarın olduğu klibi izle,redd grubunun polisli klibi,redd gurubunun masal kılibini dinle,imamın ordusuna gönderme yapan klibin adı ne?
Ünlü Rock Grubu Redd'in Masal (İmamın Ordusuna Gönderme) Klibi
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top