Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Mayıs 2011 Cuma

22 Ağustosta Türkiye’de Internet’e ne olacak?

Severek takip ettiğim bloglardan biri olan Blog Wolkanca'nın bugünkü yazısı dikkatimi çekti.Daha doğrusu bu tarz bir yazı yazmayı düşünürken onun yazısıyla karşılaşmam ve düşüncelerime tercüman olduğunu görmem çok memnun etti beni ve bunu yazıma ekleme gereği gördüm kendimde.Gerçi onun yazısından da alıntı yapacağım ama olsun :)


Büyük ihtimal internet kullanıcılarının çoğu 22 Ağustosta internette bir sürü farklılık olacağını biliyordur.22 Ağustostan sonra eğer vazgeçilmezse resmen ortadoğu ülkeleri ile aynı klasmana giriyoruz, heykelleri yıkmak gibi şeyler de bunun üzerine tüy.Çocuklarımıza bırakacağımız ülke 3-5 hastalıklı kafanın düşündüğü gibi mi olacak yoksa insanlığımızın yüzyıllaca üzerinde geliştiği,geliştirdiği kendini sürekli yenileyip tarihe izlerini bıraktığı bilim ve sanatın ışığında aydınlık bir ülke mi bırakacağız?


Bir taraftan kanal istanbul deniyor ama diğer yapılanlara baktığımızda bu dediğim gibi ortadoğu ülkelerinden farkı olmayan uygulamalar, Dubai’de Suidiler de ve diğer orta doğu ülkeleri de böyle büyük projeleri yapıyorlar ama neredeyse hiç birinde demokrasi yok hiç birinde güncel sanat, bilim yok. Onlar bile Twitter da bu şartlarda devrim yapıyorlar biz ise kendi kendimizi sınırlandırmaya izin veriyoruz, belki bu yapılanların amacı o ülkelerde olan protestoların biz de olmaması için bir önlemdir.


Şu bir gerçek ki mesela kimi ebeveyn için playboy.com 15 yaşındaki çocuğuna zararlı bir site değil, kimi için ise çok zararlı bir site. Bu durumda ailelere müdahale edip devletin kendi ahlakını onlara dayatması faşizm değil de nedir? Ormanları koruyoruz dediler villaları dikip oturdular, bilmem neyi koruyoruz dediler bir tarafımıza monte ettiler şimdi çocukları koruyoruz deyip canımıza okuyorlar vesselam. Eğitim, sınavlar şaka gibi, sağlık, doktorlar ki en mutlu olması gereken kişiler grevde, barınma, TOKİ de kim alıyor kims atıyor belli değil, savunma, NATO diye bir şey var o ne derse o. Yeter be kardeşim taşınalım buralardan başka memlekete de ne yaparlarsa yapsınlar.İnternet Sansürü devletin bize "Siz salaksınız, kendinizi sanal alemin kötülüklerinden koruyamazsınız, onun için sizi biz koruruz !" deme şekli.Ama aynı devlet pedofili sapkınlarını, Hüseyin Üzmez gibi çocuk tacizcilerini sokağa salarken,aynı hassasiyeti göstermiyor nedense!..

Anahtar Kelimeler : internet sansürü ne zaman uygulanacak,internet sansürünün yaratacağı sorunlar,internet sansürü nedir,22 ağustosta internete ne olacak,22 ağustostan sonra nasıl internet paketi seçimi yapacağız,internet sansuru konusundaki görüşler
no image
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top