Tipadam Dizi ve Film Yorumları

31 Ağustos 2011 Çarşamba

En Çok Hangi Web Tarayıcı Kullanılıyor?

Tüm dünya genelinde bilgisayar kullanıcıları arasında yapılan araştırma en çok kullanılan web tarayıcısının halen Internet Explorer (IE) olduğunu gösteriyor.


Peki ya diğerleri..?

Asıl adı browser olan halk arasında web tarayıcısı ya da internet tarayıcısıInternet Explorer yinede dünyada internete girmek için kullanılan en yaygın internet tarayıcısı oldu. olarakta bilinen tarayıcılar arasında hangisinin en çok kullanıldığını merak eden araştırmacılar internet kullanıcılarının üzerinde geniş kapsamlı bir araştırmaya imza attılar.Araştırma 2009 Ocak ayından 2011 Ocak ayına kadar olan süreyi kapsıyor.Bu araştırmaya göre profesyonel kullanıcıların sıkça yakındığı Internet Explorer yinede dünyada internete girmek için kullanılan en yaygın internet tarayıcısı oldu.

İkinci olarak ise Google alt yapısını kullanan Mozilla Firefox göze çarpıyor.Sekmeli pencerelerin öncüsü olarak kabul edilen Firefox aslına bakarsanız en hızlı ve en kullanışlı tarayıcılardan bir tanesi.Hatta bir çok profesyonel bilgisayar kullanıcılarının da ilk tercihi olarak liste başında yer alıyor.Ancak ilk internet tarayıcısı olarak bilinen Internet Explorer bu avantajını halen iyi kullanıyor.

Üçüncü sırada ise yine Google alt yapısını kullanan Google Chrome yer alıyor.Bana göre ilk sırada olması gereken müthiş bir tarayıcıdır ve herkese de öneririm.Google Chrome'a ilk baktığımızda Firefox'u aratmayacak hızı ve yüksek güvenlik önlemleri dikkatimizi çekiyor zaten.Bu nedenle de yapılan araştırmada en çok kullanıcısı olan üçüncü web tarayıcısı ünvanını almayı hak kazanıyor.

Listenin dördüncü sırasında ise fazla tanınmış olmasada Safari bulunuyor.Aslına bakarsanız safari özellikle 3.0 beta sürümlerinde internet sitelerini açmak şöyle bir kenarda dursun kendisini bile açmakta zorlanıyor ve sürükli olarak hata veriyordu.Ancak geliştiricileri sürekli olarak yaptığı iyileştirmeler ve yeni versiyonları ile onu zirvenin dördüncü sırasına yerleştirmeyi başardılar.

Beşinci sırada ise Opera yer alıyor.Bilmeyenler için Opera ilk olarak söylendiğinde bir müzik ve sanat dalını çağrıştırıyor.Aslında bu ismi almasındaki en önemli etkenlerden birisi estetik yapısı ve hızlı çalışmasından ileri geliyor.Aşşağıdaki tabloda Other yazan bölümde ise diğer web tarayıcılarının kullanma yüzdelerini görebilirsiniz.
En Çok Hangi Web Tarayıcı Kullanılıyor?
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top