Tipadam Dizi ve Film Yorumları

4 Eylül 2011 Pazar

İşte Şikenin Belgeleri ! Uyanın Artık Uyanın..

'Gizli' bir soruşturma mıdır yürütülen yoksa 'alenen' bir sokuşturma mı anlayan, anlayabilen biri gelsin!1- Adını ‘gizli’ koyduktan sonra, belgeleri, konuşmaları, manipülatif ve spekülatif şekilde devşirilmiş gazetecilere ve seçilmiş gazetecilere servis etmek bariz bir şike değil mi?

2- Sorgu bile başlamadan, sağlık kontrolüne gönderilen birinin evrakındaki adres bölümüne “Metris Cezaevi” yazmak şikenin sancak sallayanı değil mi?

3- Gözaltına alınış görüntülerinin, fişleme fotoğrafının apar topar medyaya servis edilmesi şikenin dik alası değil mi?

4- Alakasız bir adamdan alınan ruhsatsız silahların, Aziz Yıldırım’ın gözaltına alınışı sırasında polis kameralarıyla çekilmiş görüntülerle servis edilmesi şikenin önde gideni değil mi?

5- Organize suç iddiasıyla gözaltına alınmış insanları, şike suçlamasıyla tutuklamak, bu tutuklamaları ilgili mahkemenin değil de Özel Yetkili Mahkeme’nin yapması ne tür bir şike?

6- ‘Atanmış’ TFF Başkanı’nın Fenerbahçe’ye “olağanüstü kongreye gidin” yani mealen “Başkanınızın kellesini verin, kulübü kurtarın” şeklindeki ‘ahlaksız’ teklifi, şikenin ağa babası değil mi?

7- TFF’nin Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere tedbir koyup temsil yetkisini elinden alması, ancak Fenerbahçe’ye de tedbir koyup ligden düşürmemesi, Play-Off dayatması şikenin katmerlisi değil mi?

8- Peki TFF’nin Fenerbahçe’nin “bizi tedbirli olarak küme düşürün” isteğine, “yazılı olarak başvurun” yani dolaylı olarak “Başkanınızın şike yaptığını kabul edin, peşin olarak mahkum edin, savunma ve tazminat hakkınızdan da vazgeçin” demek kurnazlık şikesi değil mi?

9- Bir müstemleke ülkesinin kurumu gibi davranan TFF’nin apar topar UEFA’dan bir görevli davet etmesi, TFF Başkanı’nın da gelir gelmez O’nu yamacına alıp savcıya götürmesi şikenin en çirkin yüzü değil mi?

10- Savcının ‘gizli’ diye belge göstermediği bu “müstemleke komiseri”ne Boğaz’da yemek ısmarlanması ve o gün Fenerbahçe’nin Avrupa’dan men edilmesi tesadüfün iğne deliği şikesi mi?

11- Aynı gün aynı soruşturmada adı geçen Trabzonspor’un, Fenerbahçe’nin yerine alınması, aynı gün Sadri Şener’in yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması ‘hatır’ şikesi değil mi?

12- Aynı soruşturmada yöneticisi ve teknik direktörü tutuklanan Beşiktaş’a Avrupa engeli çıkmaması ‘sıfır tolerans’ şikesi değil mi?

Bu olan biteni her yönüyle anlamak için iki Fener arasındaki farka bakın yeter. Biri Deniz Feneri, diğeri Kadıköy’ün Fener’i... İkisinde de soruşturmanın yürütülme şekline, gizli olanın aleni, aleni olanın gizli yürütülmesine, zanlıların, sanıkların gözaltına alınış şekline, polis ve savcının birindeki hoyratlığına diğerindeki naifliğine, birindeki gürültüye, diğerindeki sessizliğe bakın... Görevden bir günde el çektirilen savcılara bir bakın ve şikenin nerede, kimler tarafından ve ne için yapıldığını görün! O kadar abarttılar ki; aklımıza ve vicdanımıza da ‘şike’ teklif ediyorlar...no image
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top