Tipadam Dizi ve Film Yorumları

23 Ekim 2011 Pazar

Van'da 7.2 Şiddetinde Deprem Oldu! Tüm Van Halkına Acil Şifalar Dileriz..


Şehit haberlerinden sonra ne yazık ki büyük bir deprem haberiyle daha sarsıldık..Bugün 14.00 sularında Van'da son edindiğim bilgiye göre 7.2 şiddetinde deprem olmuş.Bir sürü ev ve iş yeri yıkılıp ağır hasar görürken onlarca ölü ve ağır yaralı olduğu da açıklandı.Van'da çok yakın bir arkadaşım bulunduğu için özellikle bu yazıyı yazma ve herkese acil şifalar dileme gereği duydum kendimde..

Depremden sonra arkadaşıma ulaşabilmek için 1 saat onu aradığımı ve sonunda zor da olsa ulaşabildiğimi söylemek istiyorum.Orada ne şebeke ne elektrik ne de başka bir şey depremden sonra bulunmamaktaymış.Haliyle ulaşımda çok zormuş.Daha önce Hatay'da da bu büyüklükte,hatta daha da büyük depremler olduğu için neler yaşandığını az çok tahmin edebiliyorum.Öncelikle Van'da yaşayan ve tabi çevre illerde de bulunan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Umarım en az zararla bu büyük afetten kurtulabilirler..


Devlet Hastaneleri Boşaltıldı

Deprem Erciş’te çok sayıda binanın yıkılmasına neden oldu, özellikle Vanyolu ve Beyazıt mahallelerinde ciddi hasara yol açtı.

İlçedeki çok sayıda eski ve çok katlı binanın yıkıldığı, enkaz altında kalanlar olduğu, bazı yerlerden duman yükseldiği belirtildi.Telefon ve elektrik hatlarının çalışmadığı ilçede, bazı yolların kapandığı, ilçedeki hastanenin yetersiz kaldığı öğrenildi.

Muradiye ilçesinde de binalarda çatlaklar oluştuğu, vatandaşların sokaklara çıktığı ifade edildi.Muradiye Devlet Hastanesindeki hastaların deprem nedeniyle dışarı çıkarıldığı, hastanenin yanında boş bir arazide çadır kurulacağı belirtildi.


Van'a Gidecek Uçaklar Erzurum'a Yönlendirildi

Öte yandan Van Ferit Melen Havaalanı da depremden hasar gördü. Havaalanındaki hasar nedeniyle buraya yapılacak seferler de iptal edildi. Van’a gidecek uçaklar Erzurum Havaalanı’na yönlendirildi.

Anahtar Kelimeler: vandaki deprem kaç büyüklüğünde,vandaki depremde kaç kişi öldü,vandaki depremde kaç ev yıkıldı,vandaki 7.2 büyüklüğündeki deprem hakkında tüm bilgiler,vandaki deprem nerelerden hissedildi,vandaki büyük deprem saat kaçta ve nasıl oldu,vandaki depremde yaralanan sayısı kaç,vana yardım yapılacak mı?
Van'da 7.2 Şiddetinde Deprem Oldu! Tüm Van Halkına Acil Şifalar Dileriz..
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top