Tipadam Dizi ve Film Yorumları

12 Kasım 2011 Cumartesi

Bir Gecede Bu Kadar Çok Hata Olur Mu?Söz Konusu Türkiye'yse Olur!.. (0-3)


Dün gece oynanan ve hepimiz açısında tam bir hezimetle sonuçlanan Hırvatistan maçıyla ilgili beni rahatsız eden bazı şeyleri sizinle paylaşmak istedim.Hepsini tek tek maddeler halinde yazıyorum,belki bir çoğunuz bu yaşananlardan haberdar değildir.O yüzden tek tek okumanızı ve bu büyük rezilliği sizinde görmenizi öneririm..

-Maçtan önce sahanın sulanacağı bildirildi televizyondan. Bu kadar mı kendimize güvenimiz kalmadı, bu kadar mı korkuyoruz rakipten. Oldu olacak zemini de biraz kazsaydık kazmalarla çapalarla siper yapsaydık!

— Ülkemizde sık sık Avrupa'nın en iyi iki üç sağbekinden biri olarak lanse edilen Gökhan Gönül'ün de, Messi'yle karşılaştırılan Arda'nın da, dünyanın en iyi forvetlerinden biri olabileceği söylenen ve C.Ronaldo ile kıyaslanan(!) Burak'ın da aslında o kadar da iyi olmadığını anlamamız gerekiyor. Eskiden yetenekli ama mental, fiziksel ve taktiksel olarak eksiktik. Artık yetenek olarak ta gerideyiz.— Volkan ve Emre seyirciyle hoş olmayan diyaloga giriyor, seyirci küfür kafir dümdüz gidiyor, iki yanlış birden. Burada şunu belirtmek gerekiyor bu kadar önemli bir maçta seyircinin, üstünde Türk Bayrağı bulunan bir formaya sövmesi kabul edilemez. Kimse bana “ Galatasaray, Fenerbahçe vs. camiası çok büyüktür, münferit olaylar bize mal edilemez “ safsatası yapmasın. Hiçbir camia doğrulardan daha büyük değildir.

— Hiddink maç sonu açıklamasında Hırvatların bir çok oyuncusunun Avrupa'nın üst düzey takımlarında oynadığını bizim ise bu kadar üst düzey oyunculara sahip olmadığımızdan dem vurdu. Peki zat-ı alilerine sormak lazım 2002 'de dünya kupasında yarı final oynattığı Güney Kore'de kaç tane uluslararası yıldız vardı? Yoksa bizim haberimiz olmadan Ronaldo Koreli kılığına mı girmişti?

— Geldiği günden beri fazlasıyla duygusal bir yapıya sahip olduğumuzu, bundan sıyrılıp daha realist olmamızı öğütleyen hoca, Salı günkü rövanşta oyuncuların onurları için oynayacağına inandığını söyledi. Hem duygusallığa yer olmadığını söyleyip hem de onurları için maça çıkacaklarını söylemek nasıl bir çelişki? Anlaşılan Hiddink'in Türkiye'de öğrendiği en iyi şey şark kurnazlığı olmuş. Cin olmadan adam çarpmaksa cabası!— Hiddink kapasitemizin bu kadar olduğunu ve sonucun da bu paralel de gerçekleştiğini söyledi. Eğer işler böyle yürüyorsa o zaman bütün zayıf ve ortalama takımlar kapatsın dükkanı, kulüplerde Barcelona, Manchester United, Milan milli takımlarda da Almanya, Brezilya, Hollanda gibi 8-10 takım kendi arasında oynasın. Ya da sonuçlar masa başında, kağıt üzerinde kim güçlüyse ona göre belirlensin. Hiddink'in bu söyledikleri futbolun hatta sporun en temel öğesi olan rekabet kavramına aykırı. Hocanın dilinden düşürmediği realistlik kesinlikle bu değil!

Almanya maçında Emre'ye, Volkan'a yapılanlardan sonra yine bu statta maç yapılmasına karar veren federasyona saygılarımı(!) İletiyorum. Artık bir sonraki maçı da Şükrü Saracoğlu'nda oynatır biraz da Galatasaraylı oyunculara sövdürüp dengeyi sağlamış olur!— Maçtan sonra hiçbir oyuncumuz açıklama yapmadı. Böylesine bir oyundan ve sonuçtan sonra bu ülke insanı bir özrü hak ediyordu en azından.
Bir Gecede Bu Kadar Çok Hata Olur Mu?Söz Konusu Türkiye'yse Olur!.. (0-3)
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top