Tipadam Dizi ve Film Yorumları

19 Temmuz 2012 Perşembe

2012 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?


Facebook'a giriyorum aynı tantana, arkadaşlar telefonla arıyorlar aynı tantana, twitter, smsler .. vs. vs. vs. herkes deli gibi ne zaman açıklanacak diye birine soruyor. ÖSYM zaten net bir tarih vermemiş, kime ne soruyorsun? Tarihi belli olmayan bişey sonuçta bu. ÖSYM yetkililerinden başka net olarak ne zaman açıklanacağını bilen yok şuanda.


Ben Biliyorum !
"Hani kimse bilmiyordu ÖSYM'den başka? Sen nasıl biliyorsun?" demeyin. Herkes biliyor ki dersanelerin rehberlik hocaları herşeyde çok bilmiş gibi yorumlar yaparlar. Sanki çok bok biliyorlar gibi. Bir bok bildikleri yok ama bazen destekli sallıyorlar.

LYS Sonuçları 20 Temmuz 2012 Cuma Günü Açıklanacak !
Arkadaşımdan duyduğuma göre bizim rehberlik hocasının da ona dediklerine göre; sınav sonuçları yarın yani 20 temmuz günü açıklancakmış. Yine rehberlik hocasının dediğine göre ÖSYM sınav sonuçlarını genelde cuma günleri açıklıyormuş(!) yuh lan! Bu istatistik Ercan Taner de bile yok. :D

Neyse onu bunu bırakın da, ben ciddi bişeyler yazayım. Evet itiraf ediyorum. Ben de o tarihte açıklanmasını bekliyorum. Çünkü geçen senede öyle bir tarihte açıklanmıştı. Yani genel olarak 19-20 veya 21'inde açıklanıyor. Zaten sonuçların açıklanması genelde hep haftaiçleri oluyor ama bu sene de hafta içi açıklanacak diye bişey yok. ÖSYM bu, ne yapacağı belli olmaz. Sağı sollu belli olmayan aksi bir kurumdur..

Çoğu websitesi de sallamış 20'sinde açıklanacak diye. Ben onlardan duyumadım. En başından beri bu tarihte açıklanacağına dair bir beklentim vardı ama sonuç olarak bu da bir tarih değil ve konuşulanların hepsi ihtimaller üzerinedir.

20 temmuz tarihinde de açıklanmayabilir ama 20 temmuzdan sonraki her gün ve her saat ve an açıklanabilir. O yüzden tetikte olmanız gerekiyor. Sitenin yoğunluktan dolayı kilitlenmesini az da olsa engellemek için ÖSYM net bir tarih ve saat belirtmiyor..


Buyrun, sonuçlar bu sayfa açıklanacaktır : https://sonuc.osym.gov.tr/

Bu adresi tarayıcınızda bir yere kaydedin. Arasıra kontrol edin. Benim diyebileceğim en mantıklı şey budur. :)
2012 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Dostum sınavdan çıktığım günden beri herkese 20 Temmuz Cuma günü açıklanacak,başka bilgilere aldırmayın diyordum fakat yeni bir gelişme oldu.Normalde tüm optikler okunmuş,herşey hazırlanmıştı.Fakat Danıştay'ın son anda yeni sistemi yani ''Okul Başarı Puanının kalkmasını'' iptal edince tüm optikler ve puan hesapları yeniden yapıldı.Gazetelere göre gelecek hafta açıklanacakmış.Yani ya 23 Temmuz Pazartesi yada 27 Temmuz Cuma günü açıklanacak,ek bilgi olarak kalsın.Belki okuyan olur :))

    YanıtlayınSil
  2. İyi yaptın. Ben de ilk günden beri hep 20 temmuz diye bekliyordum ve açıklandı. Hadi hayırlısı bakalım. :)

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top