Tipadam Dizi ve Film Yorumları

9 Ocak 2013 Çarşamba

Online Sürükle - Bırak Dosya Paylaşımı

 İnsanların internete olan ilgisi arttıkça, her geçen gün bu ilgiye karşılık olarak yeni yeni websiteleri ortaya çıkarak; sanal alem kullanıcılarına hizmet vermektedirler.

Arkadaşlar arası sanal alemden dosya paylaşımı yapmak zordur. Facebook'a atıyorsun. Yükle babam yükle.. Upload hızını yeteri kadar iyi değilse bayağı beklersiniz ki zaten Facebook'un amacı da bu değil. Bunu sadece ek bir hizmet olarak sunmuşlar. MSN ile de dosya aktarımı yapılabiliyor evet ama Facebook meydana çıkması ile beraber insanlar artık MSN açmaya üşenir oldular.

Dosya Paylaşımı Yapmak Artık Çok Kolay!
Sadece dosya paylaşmaya yarayan ve bu amaçtan başka hiçbirşeye hizmet etmeyen bir siteyi tanıcağım size. Adını da başlıktan gördüğünüz gibi Justbeamit.com'dur. Sadece bu amaca hizmet etmesi, bu işi yaparken daha da verimli olmanızı sağlayacaktır ve hız kazanmanızı da sağlayacaktır.

Dikkat! Bu Sizin Bildiğiniz Upload Sitelerinden Değil
Başlığı okuyanlar sistemin hotfile ve rapidshare benzeri bir site olduğunu düşünebilir ama kesinlikle öyle değil. Anlık olarak arkadaşınızla paylaştığınız dosya, arkadaşınız indirdikten sonra otomatik olarak sistemden silinmekte. İşte bu özelliği ile bilindik upload sitelerinden ayrılıyor. Ayrıca üyelik sisteminin olmayışı ve herkese açık olması da Justbeamit.com'un diğer upload sitelerinden ayrılan başka bir özelliğidir.


Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Sürükle Bırak
En dikkat çekici özelliği ise bu. Masaüstünedeki dosya, belge veya fotoğrafı arkadaşlarınızla paylaşmak için sadece sürüklüyip sitedeki "drag n' drop a file to beam it " yazan yere bırakmanız yeterli olacaktır. Zaten site açılır açılmaz karşınıza direkt olarak bu ekran gelecektir.

Bakınız :


Dosyayı sürükleyip bıraktın sonra ise; site size küçük bir link verecektir. O linki arkadaşınıza yollayıp arkadaşınızın dosyayı anlık olarak; hiç beklemeden indirmesini sağlayabiliyorsunuz.

Yükleme sayfasını kapatmayıp beklediğinizde "waiting for recipient..." ibaresi ile karşılaşacaksınız heme sağ alt köşede. Bu Türkçe olarak "alıcı bekleniyor..." demek oluyor. Arkadaşınız, attığınız linkten dosyayı indirdikten sonra onun ekranında şöyle birşey yazacak "your download is done!". Daha sonra ise sizin ekranınızın sağ alt köşesinde "waiting for recipient..." yazan kısımda bu sefer "transfer completed!" yazacaktır. Bu da arkadaşınızın dosyanızı almış olduğunu belirten bir bildirimdir.

Bakınız :


Online Sürükle - Bırak Dosya Paylaşımı
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top