Tipadam Dizi ve Film Yorumları

22 Kasım 2012 Perşembe

Son Zamanların En İyi 20 Yabancı Dizisi


En iyiler listesinin tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Günlerdir bu yazıyı yazmak için araştırmalar yapıp listeyi kafamda oluşturmaya çalışıyorum.Bu konuya geldiyseniz zamanında benim yaptığım gibi sizde boş zamanınızı en iyi şekilde geçirebileceğiniz sürükleyici ve bir o kadar da güzel diziler arıyorsunuz demektir.Kii öyle ise en doğru adrese geldiğinize eminim.Bu iddiamda önereceğim dizilerin büyük bir bölümünü izlemiş olmam,izlemediklerimi de iyice araştırıp o şekilde liste etmem en önemli etkendir..

Listeyi oluştururken kendi zevklerimi ön planda tutacağım için sıralamayı beğenmez veyahut görmeyip eklemek istediğiniz diziler olursa yazının sonunda bize yorum olarak bırakabilirsiniz.Zaten zamanla bu listeyi güncellemeye devam edeceğim,bunda katkı sağlarsanız birçok kişi gibi bende memnun olurum :)

Şimdi tek tek 2000'li yılların en iyi 20 yabancı dizisine geçelim.Listeyi sondan başa doğru sıralayacağım,umarım ufakta olsa yardımım dokunabilir..

Listeyi oluştururken aldığım kıstaslar arasında şunlar bulunuyor:

- Türe yeni bir soluk getiriyor mu? (bu soluk kelimesini hep kullanmak istemişimdir)
- Karakter derinliği var mı?
- Olay örgüsü yalnızca bölümü değil,bütün bir hikayeyi kapsıyor mu?
- Sonraki bölümü iple çekiyor muyuz?

Listenin tamamen subjektif bir şekilde oluşturulduğu malumunuz.Ama yorumlarda kendi listenizi de paylaşmanızı isterim,böylece belki ben ve ziyaretçilerimiz de yeni dizilerle tanışmış olur..20. Luther

2010’da başlayan ve 2011’de devam eden bir İngiliz dizisi olan Luther listemdeki diğer diziler kadar bilinen bir yapım değil. Listede geride kalmasının nedenlerinden biri birinci sezonun 6, ikinci sezonun ise 4 bölümden oluşması ve BBC yapımı olması sanırım. Yani yalnızca 10 bölümde sizi kendine aşık eden bir İngiliz dizisinden bahsediyoruz.

Başroldeki İdris Elba oynadığı Luther karakteriyle hem Emmy’de hem de Altın Küre’de en iyi erkek oyuncu kategorilerinde aday gösterildi. Sorunlu bir İngiliz polis olan Luther bir yandan karısıyla olan ilişkisini düzeltmeye çalışırken, bir yandan da seri katiller ile ilgilenmektedir. Diziyi çekici kılan ise aşırı duygusal bir yapıda olan Luther’in olaylara karşı geliştirdiği karar mekanizmasında yatar. Luther hem kanunların doğrularını hem de kendi doğrularını uygulamaya çalışır. Dizideki sürprizler ve karakter gelişimleri nefes kesici (hep kullanmak istediğim başka bir sinema eleştirmeni klişesi).

BBC’nin üçüncü sezon için çalışmalara başladığı söyleniyor.19. Terra Nova

Dünyanın artık yaşanmayacak şekile gelmesi ve bilim adamlarının bulmuş olduğu bir kapı aracılığı ile bir grup insanı milattan önceki bir tarihe göndermeleri anlatılıyor.Burada da dinazorlarımız yaşıyor ve bazı maceralar kendiliğinden oluşuveriyor.18. FlashForward 

Belkide daha ilk sezonu olduğundan 18. sırada yer almış olabilir ama ilerki sezonları için umut veren heyecanlı yeni bir dizi. Değişik konusu ile dikkat çeken dizide, Lost'un Charlie'si, Coupling'in Jack Davenport'u gibi birçok ünlü oyuncuyu izleyebiliyoruz. 17. Lie To Me

"Bu dizi de nedir?" diyenleri duyar gibiyim. Ama sadece ilk bölümünü bile izlemeniz bu listedeki yerine onay vermenize yetecek. Çok etkileyici iki sezon sizleri bekliyor.16. Modern Family

Üçüncü sezonundaki Modern Family, 2011’de de en bayağı tabiriyle yardırmaya devam ediyor. Emmy Ödülleri’nde iki yıldır bütün komedi ödüllerini silip süpüren dizide her biri farklı aile içi dinamiklerine sahip olan ama birbirine akrabalık bağları ile bağlı üç farklı ailenin başından geçen eğlenceli olayları izliyoruz.

Özellikle baba Phil ve oğul Luke arasındaki arkadaşlığa ve Sophie Vergara’nın oynadığı Kolombiyalı karakterin kocasıyla yaşadıklarına bayılıyorum. Üçüncü ailemiz olan gay çift ise bambaşka gerçekten, izlemeniz gerekiyor.15. Nikita

Nikita sorunlu bir genç kızken geçirdiği ölümcül bir olaydan gizli servis tarafından kurtarılır. Ajans ona hayatında ülkesine hizmet ederek kazanacağı ikinci bir şans vereceğini söyleyerek kandırır. Nikita’ya söylemedikleri şey ona casus-suikastçı olarak eğitim verdikleridir. Nikita en çok güvendiği insan tarafından ihanete uğramış ve hayalleri yıkılmıştır. Oradan kaçan Nikita’nın en büyük amacı artık bu örgütü çökertmek olacaktır. 14. Battlestar Galactica

''Tam anlamıyla bir bilim kurgu dizisi izlemek istiyorum'' diyorsanız eğer size Battlestar Galactica'yı öneririm. Karakterlerin çok iyi işlendiği dizide bilim kurgunun tadına sonuna kadar varıcaksınız. 4 sezon süren dizide güzel bir final yapıldı ve şimdilik dizi sona ermiş görünüyor.. 

Bilimkurgunun, dramanın ve aksiyonun heyecan verici karışımı, Battlestar Galactica!Çok sevilen sarsıcı dizi Battlestar Galactica, Komutan Adama rolüyle, göz kamaştırıcı Akademi Ödülü Adayı Edward James Olmos’un ve Battlestar üssünün başkanı rolüyle Mary McDonnall’in katılmasıyla yeni sezona müthiş bir şekilde geri dönüyor. 

Hayatta kalan son insan ırkı, ait oldukları gerçek dünyayı aramaya devam ediyorlar. Evlerini yok eden bu yarıştan kaçan Battlestar Galactica insanları, hayatta kalmayı başarabilmek için zorlayıcı ve şok edici durumlarla mücadele etmeye devam ederlerken, Saylonlar Yeni Caprica’nın kontrolünü kaybedince Dünya’yı arama amaçlarından sapıyorlar. 13. South Park

Mutlaka bu başlık ile bu dizinin ne alakası var diyorsunuzdur.Doğru aslında bir çizgi dizi olduğu için bu konuda yazılması pek doğru olmayabilir ama dayanamayıp eklemek durumunda kaldım.Türkiye'de benzerlerinin yapılması gereken animasyon film.

Cem Yılmaz katıldığı bir televizyon programında, South Park tarzı animasyonların Türkiye'de bir türlü çekilmediğinden dem vuruyordu. Konuşmasının bir yerinde:

" Sorun ne? Para mı? Ben veririm ne kadar isterseniz!" diyerek sorunu farklı yerlere çekiyordu.Asıl sorunun ne olduğunu hepimiz biliyoruz tabi (Sözde Özgür Medya). 12. House M.D

6 Sezondur bizi eğlendiren, bilgilendiren, heyecanlandıran zeki ve itici doktorumuzun hikayesi hala devam ediyor. Bu kadar çok bilgi edindiğimiz bir başka dizi bulmak zor. Kesinlikle zamanınız oldukça izlemenizi tavsiye ederim.. 

Gregory House New Jersey Princeton Plainsboro Hastanesinin tıbbi tanı bölümü başkanı bir doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen müthiş bir doktordur. Uzmanlık alanı bulaşıcı hastalıklardır (intaniye). Hiçkimsenin tanı koyamadığı hastalara tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır ancak ekibindekilerin psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. Hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy onu sürekli gözlem altında tutmaya çalışmaktadır ve ondan asla vazgeçmemektedir çünkü en zor durumlarda hastaları kurtaran hep odur ama Dr. House yüzünden hastane sık sık dava edilmektedir.11. Heroes

Bu dizi yüzünden bunalıma girdim diyebilirim. Sen soktun sen çıkart Tanrım! Her gece yatarken ağlıyorum, benim süper gücüm ne Allah'ım; herkesin süper gücü var benim niye yok diye gözyaşlarımı yastığıma akıtıyorum. Öyle bunalıma soktu beni yani,varın gerisini siz düşünün.. 

Heroes, 25 Eylül 2006 tarihinde Amerikan NBC kanalında yayınlanmaya başlamış olan televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü 14,3 milyon seyirci çekmiş ve NBC kanalında son beş yılın en fazla reyting alan dizisi olmuştur. 

Dizi "sıradan insanlar" gibi olduğunu düşünürken, bir gün inanılmaz yeteneklerle uyanan insanların hikayesini anlatıyor. Japon bir bilgisayar yazılımcısı, zamanı ve mekanı yönlendirebildiğini keşfeder. New York'lu bir ressam, geleceği resmedebilmektedir. Liseli bir ponpon kız, hiçbir şekilde yara almadığını, bir anne, güçlü bir ikinci kişiliğe sahip olduğunu, bir polis memuru, başka insanların düşüncelerini okuyabildiğini keşfeder,başkan adayı bir kişi uçma yeteneğini keşfeder ve daha bir sürü süper güçlü olan insanlar.

Tüm bu insanların "insanlığı kurtarmak" adına yapmaları gereken görevleri vardır. Bu zor bir görevdir. 


10. The Walking Dead

Green Mile ve Shawshank Redemption gibi efsane yapımlardan tanıdığımız Frank Darabont’un Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlayarak yarattığı The Walking Dead, 2010’un Ekim ayında başladı ve 2011’de de şu ana kadar beş bölümü yayınlandı. Özet geçmek gerekirse dizide zombi felaketinden kurtulmayı başaran bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini izliyoruz. The Walking Dead karakter gelişimine ve gerilime özen göstermesinden dolayı basit zombi filmlerinden ayrılıyor ve hatta klişe zombi anlarını bile farklı göstermeyi başarabiliyor.

Böyle çok karakterli dizilerin en büyük numaralarından biri izleyenin onca karakterden birinin yerine kendini koyma refleksidir. The Walking Dead şu ana kadar bende ve tahmin ediyorum ki daha birçok kişide bunu başaramadı ve izleyiciyi sadece bir “izleyici” olarak konumladı. Bu avantaj mıdır, değil midir ileride daha iyi anlaşılacaktır. 

Bu arada bunu seven 28 Days Later’ı da sevdi.9. The Pacific

Savaşın ne kadar gereksiz ve insanlığa ne kadar zarar verdiğini anlatan kazansanız bile neler kaybettiğinizi gösteren dizi. Her bölümün başında gerçek operasyon görüntüleri ve ön sunum ile o günleri anlatmış bir kaç askerin yorumu ise diziye ayrı bir hava katmış, bence izlenmeye değer. En azından 2. Dünya Savaşı'nın arka sokağı gibi kalmış olan pasifik okyanusunda da savaşın ne kadar çetin geçtiğini anlatıyor..8. How I Met Your Mother

Yaz gecelerini gülerek geçirmek isteyenlere tavsiyem ise kesinlikle 'How I Met Your Mother'. Her bölümünde izleyicileri kahkahaya boğan dizi sadece 20-22 dakika sürüyor. Süresi de kısa olduğundan tam yaza uygun bir dizi olduğunu düşünüyorum. Bu diziyi izledikten sonra diğer komedi dizlerinde gülmemeye başladım desem yalan olmaz. İlk 10'daki yerini kesinlikle hakediyor.

Dizi özetle, 2030 yılında Ted Mosby'nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alır. Bob Saget'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım." der ve dizi 2005 yılına döner. Bays ve Thomas dizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlardır. Buna göre Ted karakterinde daha çok Bays öne çıkarken Marshall ve Lily karakterleri ise Thomas ve eşinden esinlenilmiştir.7. Breaking Bad

Abimin önerisiyle izlemeye başladığım ve izledikçe bağlandığım bir dizi olur kendileri.Tabi tüm bölümleri izledim diyemem ama fırsat buldukça bayağı bir ilerlediğimi ve bu doğrultu da 7. sırayı fazlasıyla hakettiğini söyleyebilirim..Sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzanan özgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi… Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek… Tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. Ancak Walter White için durum biraz farklı. The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico’da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür… Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar.

Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. Hele Malcolm in the Middle’ın babası Bryan Cranston, Emmy’ye aday gösterilen ve “Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan Walter rolünde hayatının performansını sunarken.6. Dexter

İlk bölümden hastası olduğum süper dizi. Scrubs'ın jd'si seri katil olsa nasıl olurdu sorusunun cevabını veriyor sanırım bu dizi.Klasik seri katil psikolojisinden tüm belirtileri gösteren bir adamın hikayesi; evlat edinilmiş sorunlu çocuk,kadınlarla ilişki kuramamak,aşırı düzenlilik vs.. 

İnsan psikolojisini ciddi anlamda zorlayan bir dizidir kendileri.Nitekim benimkini de bozmuştur.Ne iyi ne kötü diye kafa karıştırmaktadır.Suçluyu öldürmek suç mudur? Nedir? gibi garip sorular sordukmaktadır.Psiko bir dizidir.Sanırım 6. sezonunda şuan kii 10. sezona kadar yolu açıktır ama yayında olması tartışma yaratır mı bilinmez tabi.Gene de ilgiyle izliyoruz ve izlemeye de devam edeceğiz.. :))

2 Altın Globe ödülü olan dizi listedeki yerinden daha iyilerini hak ediyor ama üst sıradakiler de epey iddialı tabi..


 5. Fringe

j j Abrams isminin varlığı nedeniyle izlemeye başladığım doğrudur bu diziyi.İster istemez de hemen herkes gibi Lost ile ilişkilendirmeden duramıyor insan.Bu ilişkilendirme iki türlü oluyor, dizinin sonunu Lost'un başlangıcına mı bağlayacaklar ya da Lost'u anlattık size ve gördünüz; dünyada bazı aşmış bilimsel çalışmalar yapılıyor ve bunların çoğunun sonucu da alınmış ama dünya bundan bihaber olarak yaşıyor şeklinde.

Her ikisi de lost'u anlamaya biraz daha yardımcı oluyor, tabi ilişkilendirmeden izlemek başka sonuçlara götürebilir insanları. Diziye gelirsek, lost karakterleri ile bazı karakterleri de zorlama da olsa kişilik bakımından benzeştirmemek elde değil lakin bu işe şimdi girmeyeceğim.

Her geçen gün güzelleşen manyaklaşan ve "bütün dizilerden daha güzel bir hal almaya" başlayan fringe için söylenecek hiçbir lafım kalmadı izleyin! izleyin! diye bağırmaktan başka. Lost'un ve Dexter'ın yokluğunda ilk sezonunu bir çırpıda bitirdiğim, bölümler arası bağlantılar ile insanı düşünürken düşündüren "oha bu böyleydi bak şimdi böyleymiş o halde şu şöyle midir acep" leten, yeni sezonu hevesle beklenen dizi..4. Lost

'Lost' dizisini heralde izlemeyen kalmadı bu yüzden pek bahsetmek istemiyorum ama izlemediyseniz eğer kesin izleyin. 5. sezonunda olan diziyi ilk bölümden itibaren sabırla izlemek gerekli.

Lost Sydney, Avustralya’dan Los Angeles’ a uçan ticari bir uçağın Güney Pasifik civarında düşmesiyle esrarengiz tropikal bir adada kazadan sağ kalan kimselerinin yaşamlarını anlatan Amerikan yapımı olan bir dizidir. Her bölüm tipik olarak, bir karakterin flashbacklerle geçmişiyle birlikte anlatılmaktadır. Dizinin yaratıcıları Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber’dır. Bölümler Oahu, Hawaii’de çekilmektedir. İlk bölüm olan Pilot bölümü 22 Eylül 2004′de yayına girmiştir. ABC Studios, Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarfından yapılan dizi Amerikan ABD’de ABC televizyonuda yayınlanıyor. Lost’un müziklerini Michael Giacchino besteledi. Büyük oyuncu kadrosu ve çekimlerin Hawaii’de yapılmasının maliyeti ile Lost en pahalı televizyon yapımlarından biridir.

ABC’de yayınlandığı ilk yılda bölüm başına 16 milyon izleyici ortalamasına ulaştı. 2005′te En İyi Drama Dizisi dalında Emmy, 2006′da En İyi Televizyon Draması dalında Altın Küre ve 2006′da En İyi Oyuncu Kadrosu dalında SAG Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu.


 3. Game of Thrones

Son yılların tartışmasız en iyilerinden.Krallar,kraliçeler,prensler,havada uçuşan kılıçlar,iktidar savaşları ve politik kavgalar. Yayınlanan ilk bölümüyle insanı kendine hayran bıraktıran dizi.Eğer dizi ilk sezonu gibi kaliteli devam eder ve o muhteşem atmosferi yansıtabilmeyi sürdürebilirse televizyon tarihinin efsanelerinden olur..

Herhalde çekilmiş en epic atmosferli dizidir. Hd izlenince baya baya şölen yaşatıyor. Bu yüzden uzun aralar vereceğini tahmin etmek güç değil. Diyaloglar da iyi kotarılmış. Anlatılmak istenen dolaylı yoldan, izleyiciyi sıkmadan çarpıcı bir şekilde verilebiliyor. 

Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada 7 krallığın öyküsünü anlatıyor. Ayrıca Ak gezenler isminde ölü insanların olduğunu ve ejderhaların hüküm sürdüğü bir dünyada geçtiğinide size belirtelim. Dizinin ilk sezonu inanılmaz güzel ve oyuncular çok kaliteli. Örneğin Yüzüklerin Efendisi filminde oynayan Sean Bean başrollerde oynuyor. İlk sezonun son bölümlerine doğru Sibel Kekilli de diziye dahil oluyor. Dizinin ilk sezonu bitti ve yeni sezon Nisan 2012 tarihinde çekilecek.2. Spartacus

Serisi 3 sezondan oluşan bu seride Gladyatörlerin inanılmaz dövüş sahnelerini izliyorsunuz.Bu diziyi 18 yaşı altındaki kişilerin izlemesi sakıncalıdır.Ayrıca aile ile izlenecek bir dizi değildir.İçerisinde çok fazla kan ve erotik sahneler bulunduran bir dizidir. Spartacus; son zamanlarda izlediğim en mütiş dizinin kahramanıdır. Afet bir hatuna sahip asi bir kişiliktir. Mükemmel ancak ne kadar aransa da bulunamayan Soundtrackleri vardır bu dizinin. 300 spartalı filmini sevenlerin mutlaka izlenmesi gereken dizidir.

Arenadaki kavga dövüşlerin güzelliği bir yana bir o kadar da sevişme sahnesi var. Ama anca bu kadar estetik savaşılabilir, anca bu kadar estetik sevişilebilirdi. Dizi her yönden + 18 ama eğer kan görmeye fazla dayanamıyorsanız bu sayı yükselebilirde. Uyarmadı demeyin..

Spartacus Sezonları:

1. Sezon : Spartacus: Blood and Sand
2. Sezon : Spartacus: Gods Of The Arena (Bu aslında eskiyi anlatıyor.İlk bu sezonu izleyebilirsiniz. Spartacus rolünde oynayan başrol oyuncusu öldüğü için böyle bir sezon geldi ve gladyatör okulunun nasıl yükseldiğini anlatıyor.)
3. Sezon : Spartacus: Vengeance 

Özetle: Trakyalı bir asker olan Spartacus sürekli baskısı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar’a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz’e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber’a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Köyüne yaklaştığında Getaelar’ın orayı mahvettiğini görür ancak karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla geçiren Spartacus’u sabah Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus’u köle olarak alır ve karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Spartacus daha sonra Ludus’a (Batiatus’un gladyatör okulu) girer ve karısını bulmak için savaşmaya başlar. 1. Prison Break

Sınav sürecinde bir türlü izleme fırsatı bulamadığım ve sınav maratonunun bitmesiyle ilk iş her gün düzenli olarak en az 5 bölüm izlediğim muhteşem ötesi dizidir kendileri! 3 günde 2. sezonun sonlarına yaklaştığımı ve her sezonunda 22 bölümden oluştuğunu belirtmek isterim.İzlemeyenler hemen izlemeye başlasınlar! 4 Sezonda biten muhteşem bir macera dizisi. 

Her bölümde heyecan artarak devam ediyor. Kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gereken en iyi dizi. Macera sevenlerin zaten 'Prison Break' dizisinin tüm sezonlarını kaçırmadığını düşünüyorum. Eğer daha önce hiç izlemediyseniz sizlere ilk tavsiyem bugün 'Prison Break' dizisini izlemeye başlamanız. 4 sezon süren dizi yaz boyunca size yetecek hatta fazla bile gelecektir. Diziyi izlerken çoğu bölümde heyecan en yükseklere çıkıyor. Bu heyecan fırtınasında tüm sezonları belki 1-2 haftada bile bitirebilirsiniz..

Özetle; Michael Scofield isminde bir mühendisin haksız yere hapishaneye düşen kardeşini kurtarmak için yapmış olduğu çılgın planı anlatan muhteşem bir dizi. Michael Scofield abisini idamdan kurtarabilmek için tüm yasal yollara başvurmuştur ancak hiçbir umudun olmadığını anlaması fazla uzun sürmeyecektir. Tek çarenin kendisinin de aynı hapishaneye düşmesi ve abisini hapishaneden kaçırmak olduğunu düşünen Michael Scofield kararını artık vermiştir ve inanılmaz bir hapishane öyküsü böyle başlamış olur. 

En iyiler listesinin tamamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: 2012 yılının en iyi dizileri,2012 yılının en kaliteli yabancı dizileri,son yılların en kalitesi yabancı 10 dizisi,2012 yılına damgasını vuran yabancı diziler,son yılların en muhteşem 20 yabancı dizisi,aksiyon ve savaş dolu en iyi yabancı diziler,son yıllardaki en iyi yabancı diziler hakkında bilgiler,2013 yılının ve öncesinin en kaliteli yabancı dizileri,tüm yabancı diziler hakkında izleyici yorumları
Son Zamanların En İyi 20 Yabancı Dizisi
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

455 yorum:

 1. Emek harcanmış. Ellerinize sağlık. Çok güzeldi. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1-Prison Break
   2-Breaking Bad
   3-Sherlock
   4-Lie To Me

   Sil
 2. Hem de ne emek :)) Rica ederiz,devamı yakında eklenecek.Yardımımız olmuştur umarım..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1-Prison Break
   2-Breaking Bad
   3-Sherlock
   4-Lie To Me

   Sil
 3. BENCE EN İYİSİ BU LİSTEYE KONULMAMIŞ AMA VAMPİR GÜNLÜKLERİ...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. en iyisi olamaz belki ama can kardeş vampir bu listenin ilk 5 ine girer dostum

   Sil
  2. bnce o ergen dizisi en iyida daha başlamadı ama THE ORIGINALS

   Sil
 4. Game of Thrones gibi bir başyapıt bu listede ve ilk 5'te olmalıydı

  YanıtlayınSil
 5. Game of thrones gibi bir yapıt bu listeye nasıl giremez. İlk 3 e bile girebilir

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. haklısınız ahmet bey akıl alacak gibi değil. game of thrones gibi bir şaheser kesinlikle can beyin listesinde yer almalıydı

   Sil
 6. Supernatural bunların içinde değil ..Tamamen eksik bir liste !

  YanıtlayınSil
 7. ustad bence 1. sıran doğru ama ikinci kesinlikle fringe olur du lost benim için tam bir hayal kırıklığı oldu ama gelnel sıralama iyi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlille hatta 1.sırada bile olabilrdi FRİNGE.

   Sil
  2. FRINGE hiçbir diziyle kıyaslanamaz bile. Tamamen tek başına farklı kategoride yer alabilecek bir mükemmelliğe sahip.

   Sil
 8. Arkadaşlar, beğenme denen olay kişiden kişiye değişebilir. Doğru yada yanlış demeniz mantıksızdır.. Size göre kötü gelen bir film, Can arkadaşımıza göre çok iyi gelebilir. Yada tam tersi de olabilir. Bu doğaldır. Çünkü beğenme denen olay görecelidir. ;)

  YanıtlayınSil
 9. Gelen yorumlara geçte olsa cevap vermek istiyorum.Öncelikle Ahmet Bey sanırım tam olarak listeyi incelememişsiniz çünkü Game of Thrones adlı dizi zaten 3. sırada yer almaktadır.Ne kadar kaliteli bir dizi olduğunu oldukça iyi biliyorum,o yüzden de ilk 3'te bulunuyor zaten merak etmeyin ;)

  Supernaturel'i izlemedim hiç fakat hakkında olumlu duyumlar aldım.Benim listemde yer almadı fakat yorumlarınızla desteklediğiniz için teşekkür ederim.Sonuçta ziyaretçiler yorumlardaki önerileri de dikkate alacaklardır..

  Dostum Lost finali dışında bir efsane olduğu için 4. sıradaki yerini hakettiğini düşünüyorum.Fringe konusunda ise uzun süreli ve sürekli devamlılığı olan bir dizi olduğu için ilk 3'e almadım.Gerçi düşününce onca dizi arasında ilk 5'te yer alması zaten ne kadar kaliteli bir dizi olduğununda göstergesidir ;)

  YanıtlayınSil
 10. !!!PRİSON BREAK!!!! <3 birinci sirada olmasi kesinlikle dogru karar ikinci sirada bile olsa benim icin cok buyuk hayal kirikligi olurdu.. İzlemeyenlere siddetle tavsiye ediyorum

  YanıtlayınSil
 11. bir kaçı haricindekileri izlemedim.yeni yabancı dizi takip etmeye başladım.önerilerinizi göz ardı edeceğim.yalnız the walking dead o kadar geride olmalımıydı bea :D

  YanıtlayınSil
 12. Mentalist Eksik sanırım..bence o da güzel. ama dizi sıralaması ve olan dizilerin çok güzel.listene bakarak izlemediim dizileri izlicem zevkine güvendim

  YanıtlayınSil
 13. güzel bi liste olmuş bence the bing bang theory listede olmalı cidden çok kaliteli bi komedi dizisi bende bu yaz how ı met your mother dan oluşan boşluğu doldurdu keyifle izledim
  bu arada how ı met your mother da benim için ilk onun içinde olmayı hak ediyor
  fringe yeni sezonu heyecanla bekliyorum ...
  teşekkürler tavsiyeler için yeni bi diziye başlmak istiyordum

  YanıtlayınSil
 14. zevkiniz cidden bana hitap ediyor :))
  zevkinize göre en güzel ilk 30 film gibi bi liste hazırlasanız da fikir alışverişi yapsak
  çok mu zahmetli oldum bilemiyorum tabi.....:)

  YanıtlayınSil
 15. Prison Break'ın sonuna kadar 1. sırayı hakettiğine inanıyorum zaten.İnanın halen etkisindeyim o dizinin..

  The Walking Dead'in ilk 10'da olması gerekiyordu bana göre ve oldu da.Dikkat ettiyseniz ilk 10'a girildiğinde hepsi birbirinden değerli diziler zaten.Yani aralarında sıralama yapmak inanın benim içinde zor oldu.Kendi zevkime göre dizdim fakat sizde kafanıza göre tekrar düzenleyip yorum bırakarak herkesle paylaşabilirsiniz tabi..

  Muhammed Emin dostum inan Mentalist'i hiç izlemedim hatta ilk defa senden duyuyorum o yüzden yorum yapamayacağım o dizi hakkında.Fakat yazmışken konusu hakkında bilgi verseydin de iyi olurdu çünkü bu konuda giren inan çok sayıda takipçi var.Yani çoğu kişilerin yorumları da dikkate aldığına eminim, teşekkür ederim bu arada her zaman beklerim. :))

  Ornita takip edip yorumlarını eksik etmediğin için teşekkür ederim öncelikle.İnan The Big Bang Theory sonradan aklıma geldi fakat listeyi büyük ölçüde hazırladığım için ekleme yapmak istemedim.Hatta sonradan bu başlığın benzerini fakat ''Komedi Dizileri'' bazında bir liste yapıp ona da yer vermeyi düşündüm.Sanırım ilerleyen günlerde o başlıkta da bir konu açacağım ve yine beğeneceğinize eminim :))

  İlk 30 film şeklinde mi olur bilmiyorum ama o konuda da en yakın zamanda çok iyi bir konu açacağıma emin olabilirsiniz.Kesinlikle şuanki liste gibi size hitap edeceğine inanıyorum.Şuana kadar en çok beğendiğim ve tabi beğenilen filmleri toplayıp çok iyi bir liste hazırlayacağım.Zahmetli olması sorun değil,takipçilerimiz memnun olsun da gerisi mühim değil.. :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Shamless'in olmadigi bir listeyi tanimiyorum :)

   Sil
  2. Shemaless Da Vinci's code?? bunlar yok listede??

   Sil
 16. kesinlikle eksik bir liste ve yanlış dizim death note ve supernatural olmadan en iyi dizi listesi olmaz admine sevgiler :))

  YanıtlayınSil
 17. Supernatural hakkında haklısınız sanırım sayın ÖZ ama önceki yorumlarda da belirttiğim gibi bu dizi hakkında inanın hiçbir bilgim yoktu, o yüzden listemde yer almadı yani. O kadar da olsun ya, ziyaretçilerimiz sayenizde onu da listelerine eklerler artık :)) Bu arada Death Note'yi de ilk defa şuan duydum, çok mu cahilim ne :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Death note japon yapimiydi sanirm . Oneren varmi?

   Sil
 18. Kardeşim müthiş bir liste yapmışsın ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
 19. Merhaba Deniz ben,
  1. Sıra konusunda pek söylenecek bir şey yok, muhteşem bir dizi. Sadece 24 dizisini de önermek istemiştim, 8 sezonluk nefes nefese bir dizi.

  YanıtlayınSil
 20. Öncelikle ellerinize sağlık.
  Prison Break hakkında söylenecek bir şey yok, mükemmel bir dizi :) Kendi adıma "24" dizisini de önermek istedim. Her bölüm nefes nefese, 8 sezon düşmeyen ve gittikçe artan bir tempoyla ilerleyen sürükleyici bir dizidir.

  YanıtlayınSil
 21. Mentalist i sonradan fark ettim ve 1 haftada 2 sezonunu temizledim:)) Listende ilk 10 da yer alır

  YanıtlayınSil
 22. eğer üşenmezseniz bir de "en iyi dizi müzikleri" sıralamıs yapabilir misiniz :)

  YanıtlayınSil
 23. Prison Break tam bir fiyaskodur, bilimden ve bilgiden yoksun beyinlere orgazm yaşatması muhtemeldir. Kurguda çok fazla hata ve karakterlerin kararlarında inanılmaz gerizekalılıklar mevcuttur, yoksa bu kadar heyecan nasıl yaratılırdı ki.. Koşarak hapisten kaçan insanların dizisi.

  YanıtlayınSil
 24. Paylaşım için Teşekkürler. Tiberium Alliances Ekibi

  YanıtlayınSil
 25. pasific biraz daha önlere konulabilirdi onun dışında gerçek veriler ve yorumlar tutarlıdır abd piyasasında kabul gören listede buna çok yakın prison break her cidi listede birincidir ayrıca dönemin şartlarına göre teknik ve imkan olarak öyle inanılmaz bir senaryonun bu kadar güzel filmleştirmesi onu daha uzun yıllar listelerin birinci sırasında tutacaktır.

  YanıtlayınSil
 26. pasific biraz daha önlere konulabilirdi onun dışında gerçek veriler ve yorumlar tutarlıdır abd piyasasında kabul gören listede buna çok yakın prison break her cidi listede birincidir ayrıca dönemin şartlarına göre teknik ve imkan olarak öyle inanılmaz bir senaryonun bu kadar güzel filmleştirmesi onu daha uzun yıllar listelerin birinci sırasında tutacaktır.

  YanıtlayınSil
 27. liste hemen hemen abd ve avrupa piyasasındaki listeler ile aynı bir kaç dizinin yeri değişebilir sadece Prison Break her ciddi listede birinci sıradadır ve uzun yıllarda öyle kalacaktır neden mi ? Dönemin imkanları şartları senaryonun filme uyarlanmasının güçlüğü sırf o dizi için mekan ve mini bir kasaba seti kurulması sinematogratif öğeler çekim teknikleri ve kurgu yalınlığı onu uzun yıllar daha birinci yapacaktır bu diziyi ağır eleştire arkadaşlar var kendileri dizi izleyicisi, dizi sever değil bu işin teknik detaylarını ve değerlendirme kurallarını bilseler böyle yazmazlardı dizi izleticisideğerlendirir ona objektif değildir.

  YanıtlayınSil
 28. İyi dilekleriniz için hepinize tek tek teşekkür ederim. Uyarılarınızı ve önerileriniz dikkate alıp yeni listeleri ona göre yapacağımdan emin olabilirsiniz. Özellikle oldukça talep edilen ''Son Zamanların En İyi Filmleri'' ve ''Son Zamanların En İyi Müzikleri'' gibisinden konular üstünde de çalışmalarım sürmektedir. Bu ve bu tarzda konuları en yakın zaman da en güzel şekilde açacağıma emin olabilirsiniz. Takipte kalın lütfen ;)

  YanıtlayınSil
 29. Listeyi beğendim teşekkür ederim eline sağlık yalnız ben olsam Dexteri 1. sıraya koyardım tabi beğeniler görecelidir. Yada ilk 3 te olması daha mantıklı. tekrar sağol bilgilendirme için.

  YanıtlayınSil
 30. Ben olsam Dexteri ilk 3 e alırdım ama genel olarak iyi bir liste emeğin ve bilgilendirdiğin için teşekurler. saygılar hocam:)

  YanıtlayınSil
 31. bence bir dizi daha unutulmuş fantastik sevenlere once upon a time.

  YanıtlayınSil
 32. Merlin'in kesinlikle 1. sırada olması gerekirdi dostum . Bu listede çok eksik var , düzenle bence dostum .

  YanıtlayınSil
 33. The 24 kesinlikle listede olmalıydı.Hatta ilk 5 de.

  YanıtlayınSil
 34. keşke vakit olsa da hepsini izlesem. losttan daha iyi dizi olmaz gibi geliodu bana ama varmis demekki. bi tek lostu izledim ben.

  YanıtlayınSil
 35. losttan daha ii dizi olmazmis gibi geliodu bana ama varmis demekki. bi tek lostu izledim ben. keske vkt olsa da hepsini izlesem.

  YanıtlayınSil
 36. emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş. 1 numaran da bence haklısın. Dexter biraz daha yukarılarda olsaymış keşke :) hatta Fringe de ilk 3 ü zorlar Lost ise finaline ceza olsun diye 3-5 sıra aşağıya atılabilir. Yorumlarda Supernatural ve Mentalist için ciddi baskı yapılmış o yüzden ikisine de bir göz atacağım. Yorumcularada teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 37. Prison Break Dünyanın En İyi Dizisidir Bunun Zevkle Bir Alakası Yok.Çünkü Olaylar Karakterler O Kadar Nefes Kesici ki 4. Sezonda Scofield Öldüğünde Hüngür Hüngür Ağlamıştım.İlk 7 Bölümü İzleyip Konuyu Anlarsanız Emin Olun Hiçbirşeyi Umursamadan İzlersiniz Aşırı Derecede Akılları Zorlayan Bir Dizi İzlemeyen Herkeze Tavsiyem Hemen Başlasınlar.

  YanıtlayınSil
 38. Haklısın Kardeşim Bencede 1. Prison Break Bunu şuanda hiçbir dizi değiştiremez çunku gercekten olaganüstü bir konuya sahip

  YanıtlayınSil
 39. Bende kendi listemi yazıyım:
  1.Prison Break
  2.Spartacus
  3.Lost
  4.Heroes
  5.The Walking Dead
  6.Fringe
  7.Breaking Bad
  8.Dexter
  9.The Vampires Diarres
  10.Nikita
  11.Game of Thrones

  YanıtlayınSil
 40. yorumlarda "Supernaturel" için çok övgüyle bahsedilmiş keza "Mentalist" içinde hemen izlemeye başladım Supernaturel i tek kelimeyle (ilk sezon 7 bölüm izledim) berbat buldum. Mentalist in ilk 4 bölümünü izledim çok hoşuma gitti. Supernaturel in kurgusu çok zayıf ayrıca gerilim haricinde espri yok psikoloji yok bilim yok akıcılık yok sabırsızlanmıyorum izlerken hatta herşey o kadar tahmin edilebilir geldi ki. Yani biraz zekayı kullandırtacak, zorlayacak bir şeyler olmalı bir dizide. Mentalist i öneren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İmzamı atıorum altına kardeşim bende 7ye kadar izledm hayatmdan zamanımdan 7 bölüm caldı

   Sil
 41. Tabiki zevk meselesi ama merlin izleyen arkadaşlar fantastik dizi seviyorsanız kesinlikle legend of the seeker ı izleyin merlin yanından bile geçemez bu dizinin ama zevk meselesi.Liste bencede güzel olmuş emeğine sağlık ama supernaturel ilk 5de olmalı.Birde diziye 7.sezondan başlanmaz ne anlicaksınki..

  YanıtlayınSil
 42. SUPERNATURAL'İ BERBAT BULAN İLK KİŞİ OLSANIZ GEREK :) SADECE 7 BÖLÜMLE BİR DİZİYE NOT VERMEK MANTIKSIZ. DİZİ SEZON İLERLEDİKÇE HEYECAN KAZANIYOR...YABANCI DİZİLERDE İLK 3'E RAHAT GİRECEK BİR DİZİ.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. supernatural ılk 7 bolumden sonra tamamen acı olmaya başlayan bir dizi

   Sil
 43. Prison Break konusunda kesinlikle haklisiniz, ben hayatimda oyle bir dizi gormedim, simdiden sonra da beni o kadar etkileyecek bir dizi olacagini szzetmiyorum. Izlemeyenlere siddetle tavsiye ediyorum.

  Ayrica EMEGIN ICIN TESEKKURLER

  YanıtlayınSil
 44. Adam Prison Break'i gidip birinci sıraya koymuş...

  Ya O.Z izlememiş ya da saçmalamış, başka açıklaması olamaz.

  YanıtlayınSil
 45. AAAA HOMELAND YOK CAN ??

  YanıtlayınSil
 46. the big bang theory listede yok the mentalist keza öyle ayrıca dexter ilk 5 i hakediyor

  YanıtlayınSil
 47. BOARDWALK EMPIRE buda benim zevkim. Geri kalanların çoğuna katılıyorum.

  YanıtlayınSil
 48. Oz ne listede var ne de yorumlar arasında.
  İzlemeyenlere adını bile duymayanlara ilk tavsiyemdir

  YanıtlayınSil
 49. izleyenler varsa bilir sherlock listede 1. olacak bir dizidir.

  YanıtlayınSil
 50. UZUN İSTEKLER SONUCU BAŞLADIĞIM VE GÜNLERCE UĞRAŞ VERİP ŞUANA KADAR YAZDIĞIM EN İYİ YAZI OLARAK GÖRDÜĞÜM YAZIMI SİZLERE SUNMAKTAN GURUR DUYUYORUM :)) YORUMUN SONUNDA VERECEĞİM LİNKTEN İSTEYENLER YAZIYA ULAŞABİLİRLER.YAZININ BAŞLIĞI, KONUSU; ''Son Zamanların En İyi 50 Yabancı Filmi'' DİR. UMARIM BU YAZIMDAN DA MEMNUN KALIRSINIZ.HERKESE İYİ GÜNLER DİLERİM..

  http://canalican.blogspot.com/2012/11/son-zamanlarn-en-iyi-50-yabanc-filmi.html

  YanıtlayınSil
 51. Prison break doğru secim,doğru sıralandırma olmuş bence

  YanıtlayınSil
 52. mukemmel bir liste birinci siradaki diziyi elestiren kisiler var buna cok guldum belki bir daha bunun gibi bir dizi gelmez devamini cok bekledim malesef cekilmedi muthis bir kurgu oyuncular mukemmel karekterler tam oturmus 10 uzerinden 10 prison break

  YanıtlayınSil
 53. diziyi her hafta izlemek var birde dizileri 4-5 sezon tamamlandıktan sonra günde 2-3 bölüm şeklinde izlemek var. bir dizi 3 sezonu doldurmuşsa izliyorum genelde. ve diyorum ki chuck bir numara. dexter iki numara. dr house ise ilk sezon tamam ama sonrası sıkıcı hep aynı hikaye hep aynı şeyler. biraz doktor olmak lazım. fringe çok yavan. breaking bad başlangıç iyi ama karakterler heyecan vermiyor. son of anarchy listemde 3 numara. bir anda dizi izlemek alışkanlığı olanlar bana kulak verebilir. spartacus ve prison break 4 ve 5 sırayı alıyor. game of thorones ise benim için farklı bir heyecan.

  YanıtlayınSil
 54. yorum yaparken keşke dizide ne olduğunu söylemeyecek kadar düşünceli olsaydı bazıları.adam prison break ın sonunu söylemiş ya!! gelde izle şimdi

  YanıtlayınSil
 55. Blue mountain state ilk bolumu izleyin birakamzsiniz

  YanıtlayınSil
 56. Blue mountain state

  YanıtlayınSil
 57. kimsenin friends den bahsetmedigine inanamıyorum,prison break den sonra 2. olucak efsane dizidir , gercekten kimse izlemedi mi yaw ?

  YanıtlayınSil
 58. CHUCK..siddetle tavsiye edilir.

  YanıtlayınSil
 59. prison break birinciliği hak ediyor ondan sonra Law & Order SVU,Revenge,Criminal Minds,CSI serileri,Mentalist,Medium,Malcolm in the Middle,Frend ve Alice de çok güzel bir dizi idi

  YanıtlayınSil
 60. Fringe 1 numaralı bir dizi

  YanıtlayınSil
 61. kimsenin bahsetmediğine inanamıyorum kyle xy muhteşem bir dizi. kesinlikle tavsiye ediyorum 1. sırada olmalıydı. ilk bölümden itibaren resmen kilitliyor insanı.

  YanıtlayınSil
 62. kyle xy kısaca konusundan bahsedeyim, film, karakter kyle ın ormanda gözlerini açması ile başlıyor. bilim adamları ana rahmini temsilen yapay tanklarda insan üretiyorlar ve bu bebekler tam 15 sene bu tanklarda ana rahmindeymişcesine bekletiliyor. araya kötü amaçlar girdiği için proje iptal ediliyor ama yokedilmesi gereken 15 yaşında ki bebek, birilerinin yardımıyla yokedilmekten kurtuluyor ve bir ailenin yanına yerleşiyor. Beyni aşırı gelişmiş bu delikanlı, matematik fizik gibi problemleri saniyede çözüyor ve daha birsürü üstün yeteneğini keşfediyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. PRISON BREAK İZLEMEMİŞSİN İZLE SONRA YORUM YAP BEN BURDAKİ DİZİLERİN HEPSİNİ İZLEDİM..KYLE XY DAHİL
   1.PRISON BREAK
   2.SPARTACUS
   3.GAME OF THORES
   4.OUTSOURCED...İZLEDİĞİM EN İYİ KOMEDİ
   5.THE WALKİNG DEAD

   Sil
 63. supernatural candır.. 7.sezondayım.. 1.sezonun ortalarından sonra günde kaç bölüm izledim hatırlamıyrm, deanin mimikleri için bile izlenir, şiddetle tavsiye olunur...

  YanıtlayınSil
 64. Bende nacizane kendi sıralamamı paylaşmak isterim.

  1- Prison Break
  2- Death Note
  3- Fringe
  4- Dr. House M.D.
  5- How I Met Your Mother
  6- Hustle
  7- Supernatural
  8- The Big Bang Theory
  9- Game of Thrones
  10- Stargate Atlantis (Diğer serilerinden çok daha kalitelidir.)

  Lost, Heroes, The I.T. Crowd, 24, Great Teacher Onizuka, Family Guy, Coupling, Firefly, Deadwood gibi dizilerde izlenmeye değer olan standartların üzerinde dizilerdir.
  Tabi zevkler ve renkler kişiden kişiye değişir. Saygılar.

  YanıtlayınSil
 65. İzlemeyenler Benim Zevkime Güvenebilir :)
  1- Game Of Thrones
  2- Lost (Kötü bir final diziyi kötü yapmaz)
  3- Breaking Bad
  4- Prison Break
  5- Spartacus
  6- Dexter
  7- Fringe
  8- How I Met Your Mother
  9- House
  10-Walking Death

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. nette geziniyordum en iyi yabancı diziler nelerdiye epeybaktım en iyiliste bu bazı eklemeler ve sıralamada ufaktefek değişikler yapılabilir ama sizi tebrikediyorum saygılarımı sunuyorum. neleri eklerdim allymcbeal niptak ...

   Sil
 66. 1-Dexter
  2-The Walking Dead
  3-Heroes (ilk 2 sezonunu fanatik bir biçimde seyrettim ama i 3.sezondan sonra cılkı çıktı sıkıldım bıraktım)

  bu sıralamaya göre (dizi zevkimi dikkate alarak) bana hangi diziyi seyretmemi öneriyosunuz arkadaşlar ? Lost demeyin Lütfen,biraz seyrettim ama diziye nedendir bilmiyorum bi türlü bağlanamadım.
  Buarada admine emekleri için çok teşekkürler.çok aydınlatıcı olmuş ama ben hala tam olarak hangisine başlasam diye çırpınıyorum...

  YanıtlayınSil
 67. Fringe-Brison Break-Supernatural senin için uygun diziler bence.

  YanıtlayınSil
 68. şuanda 2. sezonu oynamakta olan ve soluksuz izlediğim "PERSON OF INTEREST" dizisi gerçekten mükemmel. İzlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Imdb de 8.2 bu dizi. Birazdan izlemeye calisacagim:)

   Sil
 69. Haven da kesinlikle olmalı listede!

  YanıtlayınSil
 70. Buda benim listem.
  1-Merlin
  2-The Walking Dead
  3-Kyle XY
  4-Game Of Thornos
  5-Lost

  (ilk üçü kesinlikle tavsiye ederim --kyle xy final yapmadı konu yarı kaldı direk bitti-- merlin 5.sezonuyla ekrana bu gün veda etti. toplam 65 bölüm çekildi ve her bölümü birbirinden güzel özelliklede finali çok iyi)

  YanıtlayınSil
 71. prison break'ı 10 günde bitirdim...

  YanıtlayınSil
 72. Liste işimi gördü. İçlerinden "Lost"'u seçiyorum. Uzun zamandır aklımda, sanırım başlamanın zamanı geldi.

  YanıtlayınSil
 73. acaba merlini bilmiyor musunuz_? bu listeye almadınız

  YanıtlayınSil
 74. İzlediğiğim diziler içinde benim bir bayan olarak ilk 10 um...
  1-Kesinlikle ve kesinlikle Game of Thrones(Her bölümü bir sinema şöleni ve giderek heyecanlanıyor karakterler baş karakterler her an ölebilir..Başyapıt)
  2-Spartacus(Süperdi kan ekrana sıçrıyordu adete içindeydik)
  3-Lost..Sonu kötü bitti diye kötü olamaz çok sürükleyiciydi...Efsanelerden
  4-Prison Break..Oyuncuları,Kurgusu ve sürükleyiciliği güzeldi üst sıraları hak eder...
  5-Chuno-Kore dizisi beni derinden etkiledi özellikle köle avcılarının başı olan Le Dae Gill karakteri ile Jang Hyuk içime kazındı..
  6-The Borgias...Rodrigo Borgia’nın hayatı ve papalık dönemi üzerinden uyarlanmış bir yapım.Entrika aşk hırs her şey var..Ah o Cesare Borgia yok mu ahh:)
  7-Merlin-Legend of the seeker(Bu tarz sevenlere)
  8-Battlestar Galactica..(Bilimkurgu sevenler mutlaka izlesin )
  9-The Vampire Diaries..
  10-Once Upon Time....
  Bunlar izlediklerim..Arkadaşlarımın çok beğendiği benim tarzım olmayan
  -The Walking Dead
  -Dexter
  -Pretty Little Liars
  -Dr House MD
  Şu an sezonda olan çok güldüğüm
  Don't Trust the bitch in apartment 23
  İzleyeceğim yeni dizi Mad Man
  Ve kesinlikle Sherlock Holmes

  YanıtlayınSil
 75. arkadaşın listesi güzel bir kac tane unutmus ama benım lıstemde
  1.prıson break
  2.lost
  3.game of thrones
  4.spartacus
  5.sharlock holmes
  6.house md (hugh loıre nın dunyada en cok tanınan aktor oldugunu hatırlatırım)
  7.breaking bad
  8.fringe
  9.the walkıng dead
  10.the vampire diaries
  11.the sopranos
  12.how ı met your mother
  13.chuck (izlemenizi tavsiye etmem üzerinizde bırktığı etkiyi atmanız uzun sürüyor )
  14.the big bang teory
  Bunlar izlediklerim arasında izlemedikleriniz varsa kesinlikle izleyin pişman olmazssınız sadece benim yaptıgım hatayı yapıp oturup 1 haftada butun bolumlerı ızleyıp dızılerı harcamayın yavas yavas sındıre sındıre iyi dizi bulmak hepsını ızledıkten sonra zorlasıyor . . .

  YanıtlayınSil
 76. 1.DEATH NOTE
  2.BREAKNİG BAD
  3.DEATH NOTE
  4.BREAKİNG BAD
  5.BREAKNİG BAD
  6.DEATH NOTE
  7.EATH NOTE
  8.BREAKNİG BAD

  YanıtlayınSil
 77. prison break of course!!!

  YanıtlayınSil
 78. muhteşem bir lişte teşekkurler verdiginiz güzel bilgiler için şize bir tavşiye :ŞHERLOCK hiç vakıt kaybetmeden başlayın.İNANAMICAKŞINIZ !!!!bi karakter anca bu kadar guzel oynanır.

  YanıtlayınSil
 79. 1-The Walking Dead
  2-Criminal Minds (Paget gitmeseydi iyiydi ama)
  3-Sherlock
  4-The Newsroom
  5-How I Met Your Mother?
  6-CSI:NY (Bonasera'yı hepimiz özlüyoruz)
  7-24
  8-Dexter
  9-House MD
  10-Lie To Me (tekrarlarını izlemekten bıkmayacağım tek dizi sanırım...)

  YanıtlayınSil
 80. 1- OZ (GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ DİZİDİR )
  2- DEXTER (Michael C. Hall YETER DE ARTAR BİLE FAKAT BİR SERİ KATİLİN BU KADAR İYİ VE OLUMLU YANSITILMASI DA AYRICA BİR BAŞARIDIR BENCE )
  3- MODERN FAMİLY (KOMEDİ DALINDA UZUN ARA ÖNDE ALMIŞ OLDUGU ÖDÜLLER DE KANITIDIR )
  4- GAME OF THRONES (SEAN BEAN IN ZAMANSIZ ÖLÜMÜ ŞOK ETKİSİ YARATIP BENİ SARSSA DA DİZİNİN KEYFİNE KEYİF KATAN UNSURLARDAN BİRİ ÇÜNKÜ NE ZAMAN NE OLACAĞI BELLİ OLMUYOR )

  5-SUPERNATUREL (FANTASTİK DİZİ ARAYANLARA DAHA ARAMAYIN DERİM )
  6-FRİENDS ( LİSTE YAPIPTA EN İYİ ARKADAŞLIK DİZİSİNDEN BAHSETMEMEK OLMAZ )
  7-ALLIAS ( BAHSETMEMEK OLMAZ EN İYİ AJAN DİZİSİYDİ BENCE )
  8-SPARTACUS (HER NE KADAR ANDY'YLE DEVAM ETSEYDI ÇOK DAHA İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNSEM DE ÖLÜME YAPACAK BİRŞEY YOK )
  9- REVENGE (İNTİKAM DİZİLERİ HER ZAMAN İŞ YAPMIŞTIR VE BU DALDA CİDDİ BAŞARI SAHİBİ DİZİ )
  10-THE BİNG BANG THEORY ( JİM PARSONS IN KARAKTERİ OLAN SHELDON COOPER BİLE BAŞLIBAŞINA YETERLİ DİZİYİ İZLEMEK KONUSUNDA )
  11- MENTALİST (SÜRÜKLEYİCİ VE İLGİNÇ BİR DİZİ İZLENMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM )
  12- HOW I MET YOUR MOTHER ( İLK BAŞLARDA FRİENDS İN ÇAKMASI OLARAK YARGILAMIS OLSAM DA DİZİYİ KEYİFLİ OLMASI İZLENEBİLİR KILIYOR)
  13-SWİTCHED AT BİRTH ( DRAMA VE AİLE DİZİSİ ARAYANLARA EĞLENCELİ VE İLGİNÇ BİR DİZİ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM )
  14-AMERİCAN HORROR STORY (İLK SEZON KESİNLİKLE ÇOK İYİYDİ MUTLAKA İZLEYİN )
  15-MONK (YORUMA GEREK YOK )
  16-TWO AND A HALF MAN ( CHARLİE SİZ BİR TARAFI EKSİK OLSA DA ASHTON DA BAŞARILI )
  17-BREAKİNG BAD ( İLGİNÇ KONUSUYLA VE ALISILAGELMİŞ ÖĞRETMEN TABULARINI YIKAN KEYİFLİ VE SÜRÜKLEYİCİ BİR DİZİ )
  18-ARROW (ÇOK YENİ OLMASIYLA TAM ANLAMIYLA YORUM YAPAMADIGIM BİR DİZİ SUAN ICIN BASARILI İLERDE DE BAKIP GÖRECEĞİZ )
  19-NİKİTA ( İZLENMESİ GEREK DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM ÖZELLİKLE AJAN DİZİLERİNI SEVIYORSANIZ )
  20-HOMELAND ( HEYECAN DOLU BİR DİZİ )

  BENİM İLK 20'M BU ŞEKİLDE O KADAR COK DİZİ VAR Kİ CİDDEN BAZILARINDA COK KARARSIZ KALDIM WHİTE COLLAR,SIX FEET UNDER,HOUSE MD ,HAWAİ FİVE-O ,THE BİG C,THE GOOD WİFE VE PRETTY LİTTLE LİARS BENİM GİBİ DİZİ MANYAGIYSANIZ VE DİZİ KALMADIYSA İZLENECEK KEYİFLE ZAMAN GEÇİRİLEBİLECEK DİZİLER BİR DE ENTOURAGE İZLENMESİ GEREKEN BİR DİZİ

  YanıtlayınSil
 81. böyle liste mi olur :)

  1)sopranos
  2)breaking bad
  3)the wire
  4)OZ
  5)Rome

  YanıtlayınSil
 82. Benim için House'un yeri bir başka ama kendini en çabuk izlettiren ve merak ettiren dizi Prison Break...

  YanıtlayınSil
 83. benim için 1. sırada CHUCK Var

  YanıtlayınSil
 84. Suits den hic kimsenin bahsetmemesi şaşırttı beni, duymayanlar en azından ilk bölümüne bskmali nasilsa devami gelecektir :)

  YanıtlayınSil
 85. kesinlikle ugraşılmış ve benim kafamdaki liste özellikle başta prison break olması bunu pekiştiriyor. Tebrikler

  YanıtlayınSil
 86. SUPERNATURAL'IN KURGUSU YOK? O DİZİ YABANCI DİZİLER İÇİNDE RAHAT İLK 3'E GİRECEK BİR DİZİ AYRICA SAM VE DEAN ARASINDAKİ ESPRİLİ DİALOGLAR DEANİN SAMLE UĞRAŞMALARI,CASTİELİN KOMİKLİKLERİ BENCE GAYET GÜLDÜRÜYOR.AYRICA BAŞARILI OLMASAYDI 8 SEZON OYNAYIP 9. SEZONU GARANTİLEMEZDİ.İZLEMEYENLER ÇOK ŞEY KAÇIRIYOR.İZLEYİN.

  YanıtlayınSil
 87. Size eğer izlemediyseniz Oz ve The Sopranos izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum ve dizi seçimlerinize dayanarak da beğeneceğinize eminim.

  YanıtlayınSil
 88. murat çifci
  baran ADALI'ya katılıyorum süper bir sıralama yapmış bu dizilerin hepsi de birbirinden güzel

  YanıtlayınSil
 89. Murat ÇİFCİ
  damla arkadaşımız dizilere yeni başlamış lost iyi bir dizi ama sizin için bir ilk 10 hazırlayayım.
  1- Prıson Break
  2- Spartaküs
  3- Game of Thrones
  4- Lost
  5- The Breaking Bad
  6- The walking Dead
  7- Dexter
  8- Fringe
  9- Rome
  10-Person interest

  YanıtlayınSil
 90. Hani Kardeşler Takımı Listede olmalıydı :D Genede Süper

  YanıtlayınSil
 91. İnternette takılmak varken siz hâlâ sınalgı mı izliyorsunuz?

  YanıtlayınSil
 92. Sadece 3 dizi ismi vermek istiyorum. Bu dizileri izleyin sonra diğerlerinin dizi olduğundan şüphe duymaya başlayabilirsiniz.
  1-) The Killing
  2-) The Bridge
  3-) Luther

  YanıtlayınSil
 93. PERSON OF İNTEREST Bence gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında.... dünyada şuan nasıl bir teknoloji var çok iyi yansıtabiliyorlar.... bilgisayar teknolojisi ve hackerlık gibi bi merakınız varsa izleyin..... istihbarat nasıl bir teknoloji kullanır... bir bölümü en fazla 45 dk sonuna kadar sürükleyici bir dizi... tavsiye edilir... izleyen olursa dizi hakkında ki yorumunu beklerim....

  YanıtlayınSil
 94. dostum eksik bu liste :
  1-Game of thones
  2-the vampire diaries
  3-how ı met your father
  4-supernatural
  5-prison break

  YanıtlayınSil
 95. Arkadaşlar erotik olan hangisi.

  YanıtlayınSil
 96. arkadaşlar içlerinde bir tek prison break dizisini izledim (yabancı dizi sevmem)ben böyle heycanlı böyle mükemmel bir dizi yoktur diye tahmin ediyorum.birde bu diziyi 2 defa tüm sezonlarını izledim okadar hoşuma gitti

  YanıtlayınSil
 97. prıson break ömrümü yedi ömrümü 1 haftada tüm sezonları bitirdim uykusuz kaldım aç kaldım ama film bitirdi beni gözlerimi filmden alamadım hiç kapı çalsa açmaya giderken bile hep durdurdum hiç bir saniyesini kaçırmadım eğer bu diziyi izlemeyen varsa bu yorumu okuyorsa haydi hapishaneye hemen hücuuummmmmm

  YanıtlayınSil
 98. prıson break ömrümü yedi ömrümü 1 haftada tüm sezonları bitirdim uykusuz kaldım aç kaldım ama film bitirdi beni gözlerimi filmden alamadım hiç kapı çalsa açmaya giderken bile hep durdurdum hiç bir saniyesini kaçırmadım eğer bu diziyi izlemeyen varsa bu yorumu okuyorsa haydi hapishaneye hemen hücuuummmmmm

  YanıtlayınSil
 99. Heyy 'Chuck' unutulmamalı :) izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.İlk bölümünde kahkahalarla güldüğümü de belirtmek isterim.

  YanıtlayınSil
 100. CHUCK KESINLIKLE LISTEDE OLMALIYDI

  YanıtlayınSil
 101. BENCE EN GÜZELLERİ PRISON BREAK VE THE WALKİNG DEAD

  YanıtlayınSil
 102. BENİM İLK BEŞİM; 1 PRISON BREAK 2THE WALKİNG DEAD 3 LOST 4 THE WAMPİR DAIRES 5 GREYS ANATOMİ

  YanıtlayınSil
 103. bence doktor housenin ilk bölümü çok iğrenç gerçekçi olmaya çalışmışlar ama gereksiz bence

  YanıtlayınSil
 104. kardeşim ellerine sağlık .iyi çalışma olmuş.sıralamayı eleştirmiyecem çünkü dediğinde haklısın 1 tane si dışında hepsini seyrettim sayende.oda lost tur bana göre tamamen zırva sıkıcı ve sadece kafa karıştırarak ilgi çeken bir türlü öteki bölümü hemen seyredeyim duygusu oluşturmadı.breking bad tüm bölümleri sadece 2 haftada seyrettim .fringe aynı pr.break keza aynı.

  YanıtlayınSil
 105. kardeşim ellerine sağlık .iyi çalışma olmuş.sıralamayı eleştirmiyecem çünkü dediğinde haklısın 1 tane si dışında hepsini seyrettim sayende.oda lost tur bana göre tamamen zırva sıkıcı ve sadece kafa karıştırarak ilgi çeken bir türlü öteki bölümü hemen seyredeyim duygusu oluşturmadı.breking bad tüm bölümleri sadece 2 haftada seyrettim .fringe aynı pr.break keza aynı.

  YanıtlayınSil
 106. izlenmese kayıp olacak diziler var. birde izlensede olur izlenmesede olurlar var.
  1- prison ( izledim ve etkisinde kaldığım dizi)
  2- spartacus ve gameof thornes ( duyguları sahneleri kendisi mkeeml
  3- dexter ve breaking bad ( ikisininde kurgusu harika )
  gerisini izlemesenizde olur. güzel ama sadece zman geçirmek olan diziler

  YanıtlayınSil
 107. 1-Heroes ( Kesin izleyınn )
  2-Prison Break
  3-The Walkıng Dead
  4-Teen Wolf (Mutlaka izleyın )
  5-Game Of Throes

  YanıtlayınSil
 108. YABANCI DİZİ İZLEEYE BAŞLADIM BAŞLAYALI TÜRK DİZİLERİ KASMAYA BAŞLADI LİSTE FENA DEGİL HEPSİ KENDİ ALANINDA COK İYİ SIRALAMA YAPMAK GÜÇ AMA DEXTER
  SPARTACUS
  THE WALKING DEAD
  REVULATION <<
  TABİ EFSANE PRİSON BREAK MUTLAK IZLENMELİ

  YanıtlayınSil
 109. dexter
  spartacus
  prison break
  the walking dead
  revulation <<< kimse bahsetmemiş bence mutlak izlenmeli henüz 1.sezounda eminim pişman olmazsınız

  YanıtlayınSil
 110. 1 numara kesinlikle prison break her bölümünde ayrı bir aksiyon ve beklenmedik sonlar bulunuyor ayrıca ben listeye konması için VİKİNGS'i tavsiye ediyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. vikings ve arrow kesinlikle girmeli.

   Sil
 111. prison break. merlin. chuck.

  YanıtlayınSil
 112. PRISON BREAK İZLEMEYENLERI KISKANIYORUM.. İZLEMEYİN LAN İZLEMEYİN OGLUM İZLEMEYİNNNN... KESKE İZELMEYEYDİM DE SUAN TEKRAR İZLİYO OLSAYDIM.. BU SAYFALARDA BAŞKA DİZİ ARIYACAGIMA.. PRİSON BREAKTAN SONRA İZLEDİGİM HİÇ BİŞEY TAT VERMIYOR ULAN!

  YanıtlayınSil
 113. The oz izlemeyenlere tavbsiye cezaevi filmi olarak prison breaki 5 e katlar game of thrones ta efsane Tabi

  YanıtlayınSil
 114. smallvilleninde olması gerek müthiş bir dizi smallville supermanın genligini olgunluga nasıl ulastıgını anlatıyor ve green arrowdan tut büssürü kahramanlarda var dizide

  YanıtlayınSil
 115. shameless number oneeeeee okadar

  YanıtlayınSil
 116. Sıralama için teşekkürler, bir sonraki dizi seçimimi kolaylaştıracağına eminim :)

  Benim kendi ilk 5 im de şöyle olacak:
  Prison Break
  Dexter
  Breaking Bad
  The Walking Dead
  Game of Thrones

  YanıtlayınSil
 117. TEEN WOLF NEREDEE İZLEYEN YOK MU HCC

  YanıtlayınSil
 118. 1-LOST
  2-LOST
  3-LOST
  4-LOST
  5-LOST
  6-LOST
  7-LOST
  8-LOST
  9-LOST
  10-LOST

  YanıtlayınSil
 119. Liste genel olarak doğru fakat eksiklikleri ve sıralamada biraz yanlışlıkları mevcut... Prison Break dizisinin güzel ve sürükleyici bir dizi olduğu doğrudur fakat liste başı olması abartılı olmuş. bugüne kadar yapılmış en müthiş ve en sarsıcı hapishane dizisi olan OZ varken diğer dizilere ancak OZ un arkasında sıralanmak düşer. bunun yanında efsane dizi THE WIRE listede niye yok anlayamadım gerçekçilik bakımından hiç bir dizi The Wire dizisinin eline su dökemez ve son olarak listede olmamasına şaşırdığım SHAMLESS dizisinin amerikan versiyonu harika bir dizidir oyunculuk performanslarını adamlar yardırmışlar adeta tavsiye ederim mutlaka seyredin.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel ve açıklayıcı yorumun için çok teşekkür ederim dostum fakat şunu belirtmek isterim ki bu önerdiğin 3 diziyi de henüz izlememiş bulunuyorum ve OZ dışında diğer 2 diziyi duymamış dahi olma gafletine sahibim ne yazıkki.. Ama fırsat bulduğumda kesinlikle OZ dizisine de başlayacağım, oldukça merak ettiğim ve ileride yapacağım listelerde kendine en üstlerde yer bulacak bir dizi gibi görünüyor kendileri. Her şeye rağmen listemin ilk 3'üne de ''şuan için'' laf ettirmem yani, gerçekten kalite kokan harika dizilerdi hepsi...

   Sil
 120. Bende bir liste yazayim
  1.game of thrones
  2. The killing
  3.dexter
  4.criminal minds
  5.breaking bad
  6.true blood
  7.the walking dead
  8.banshee
  9.orange is the new black
  10.blue bloods
  11.exes
  12.american horror story

  YanıtlayınSil
 121. liste çok güzel olmuş bu dizilerin hepsini izledim prıson break ve spartacusu 2 sefer izledim ikiside kendi dalında muhteşem dizi ve oyunculukları harikadır..buna göre en iyi listemi yapayım
  1.spartacus
  2.prıson break
  3.game of thores
  4.outsourced (bu dizi 1 sezon çekildi pek ilgi görmedi ama şimdiye kadar izlediğim yerli yabancı komedi dizilerinden en iyisi diyebilirim)
  5.the walkıng dead
  6.fringe
  7.lost
  8.chuck
  9.the pasific
  10.fallıng skıes(bilim kurguda başyapıt bence)
  11.terra nova
  12.breakıng bad
  13.the bıg bang theory
  14.revolution
  15.sherlock
  bu dizileri izlemeyen varsa kesinlikle izlesin derim..hemen hemen izlemediğim yabancı dizi kalmadı zaten türk dizilerini kesinlikle izlemem..15 dizi yazdım ama daha çok dizi var tabi ama içlerinden ilk onbeş kesinlikle bu diziler..not (aşkı memnu yok yaprak dökümü yok bilmem ne dizilerini beğenerek seyredenler bu dizileri zaten izlemesin kapasite yetmez)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunu hayranlıkla okudum değerli dostum. Listene büyük ölçüde katılıyorum ve yazacağım yeni yazıda da bunlara yönelik paylaşımlarda bulunacağıma emin olabilirsin. Yabancı dizilerin yanında yerli dizilerle ilgili de güzel bir liste yapmak istedim fakat sizinde kabul edeceğiniz üzere ülkemizde kaliteli dizi pek yapılmamakta ve bu listeyi yaparken oldukça zorlanacağım, aynı zamanda da tepki çekeceğim bir gerçek. Ama yine de en yakın zamanda böyle bir çalışma denemeyi planlıyorum yani...

   Sil
 122. ѕєяιℓєя güzєℓ ιzℓємєує ∂єğєя..

  YanıtlayınSil
 123. shorlock ve prison birinciliğe fazlasyla yakşır atlatarak izleyemdklerm arasında ardından lost gelir her ne kadar finali felsefik bir saçmalığa boğsalarda fringe ve heroes 2. Sezondan sonra saçma sapan br kısır döngye girdi sanırm bilm kurgu 2 sezondan uzun olmamalı ve son olrak vampir diares öneririm iyi eğlenceler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Listedeki bazı dizilerin zamanla bozulduğu bir gerçek ama bu yazınında geçen seneye ait olduğu unutulmamalı. Önerilerin için çok sağol değerli dostum, en yakın zamanda yeni bir listeyle karşınızda olacağım; lütfen takipte kalın..

   Sil
 124. Teen Wolf listeye kesinlikle eklenmesi gereken bir dizi. Herkese tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yakında yayınlayacağım yeni listede yerini alacağına emin olabilirsin dostum, tavsiye için çok teşekkürler..

   Sil
 125. Breaking Bad'i 7. sırada görünce pek önemsemedim sıralamayı benim için dünyanın en güzel dizisidir prison break de efsanedir ama bb çok daha iyi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslına bakarsan onlarca dizi mevcut zaten dostum. Biz onca dizi içerisinden en değerli 20 diziyi ekledik kiii zaten eksiklerimiz olduğu da bir gerçek yani. Bu yaz yeni yeni dizilerde keşfettim, özellikle sizlerin değerli yorumlarını dikkate alarak tabiki de ve hepsiyle ilgili özel yazılarda yazacağım en yakın zamanda; takipte kaldığınız takdirde en güncel yazılarla daha da güzel listelere sahip olabileceğinize eminim..

   Sil
 126. Benim bunları seyretmeye ömrüm yetmez o.o :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini seyretme o zaman dostum, ilk 5'i izlemen muhtemelen 1 yılını alacaktır; her gün 3-4 bölüm izleyecek potansiyelin yoksa tabi ;) O 1 yıllık süreçte daha ne diziler bulurum ben size ooohooo, gönlünüzü ferah tutun o konuda yani.

   Sil
 127. 24 dizisini tek geçerim.. Efsane jack Bauer.. İzlemeyenler hemen başlayabilirler... Soluksuz izleme garantisi 8 sezon her sezon 24 bölüm... http://www.dizi-mag.com/24

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 24 dizisini bende duyup araştırmıştım biraz, bayağı bir izleyici kitlesi var ve çok da başarılıymış. Zaman bulduğum vakit muhakkak bende başlayacağım; şuan yeni Dexter'ı bitirmiş bulunuyorum, Supernatural'de de 8. sezondayım. Yazın başlamıştım ona da, yeni yazımda muhakkak en iyiler arasında yerlerini alacaklar! :))

   Sil
 128. doctor who nun olmadığı bir listeyi şiddetle kınıyorum. bilim kurgu nasıl olur, bir senarist nekadar yaratıcı olabilir daha fazla hepsini görebileceğiniz tek yapıt.

  YanıtlayınSil
 129. 1-house md
  2-prison break
  3-24
  4-dexter

  YanıtlayınSil
 130. ilk 3 benim içinde aynı olurdu özellikle yeni izlediğim game of thrones mükemmel...

  YanıtlayınSil
 131. 1.presion break
  2.spartacus
  3.game of thrones

  özellikle yeni izlediğim game of thrones mükemmel bi dizi tavsiye ederim

  YanıtlayınSil
 132. bnden top 10:
  1. Prison break.
  2. Lost
  3. Supernatural
  4. Game of thrones
  5. Teen wolf
  6. Arrow
  7. The vampire diares
  8. Fringe
  9. Doctor who
  10.The walking dead
  Liste guzel ama arrow gibi bir basyapit nasil olmaz yaa :(

  YanıtlayınSil
 133. Emeğine sağlık ama bana göre bütün zamanların en iyi dizisi "24" bu sıralamaya giremiyorsa bir yerlerde bir sorun var demektir!!

  YanıtlayınSil
 134. the walkıng dead her ne kadar cok ara versede suan izleneıblır tek dizi efsaneler arasına gırecektır. bır cok kişinide dedıgı gıbı prıson break izleyınce ınsan kolay kolay begenmıyor başka bir diziyi.eger sonradan haberım olmasaydı prıson break ızlemek ıcın bır hafta beklemem mumkun degıldi.şimdi izleceyecekler daha sanslı:))

  YanıtlayınSil
 135. HANNİBAL ı şiddetle tavsiye ediyorum...

  YanıtlayınSil
 136. the mentalist dizi arayanlara tavsiyemdir bağımlı olacaksınız....birde person of ınterest

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. aynen katılıyorum muhtemelen zevklerimiz aynı , izlemediysen eğer homeland ı mutlaka izle mentalist ve person of interest seviyorsan homeland ı da çok beğenirsin.

   Sil
  2. aynen katılıyorum ikisi çok beğendiğim dizilerdir, eğer bunları sevdiysen Homeland ı da % 100 beğenirsin. Dexter hayatım bir parçası gibiydi dizi bittiğinde kendimi çok kötü hissettim.
   1- The Mentalist ( lisbon bayılıyorum sana )
   2- Dexter ( bitmeyeydi iyiydi )
   3- Breaking Bad ( önyargılı başlayıp şüphe ile devam edip müptelası olduğum dizidir )

   Sil
 137. supernatural vampir günlükleri the orginal the bing bang theory diyorum başka bişey demiyorum :)

  YanıtlayınSil
 138. İlk sırayı hakeden almış :)

  YanıtlayınSil
 139. Güzel liste katılıyorum ama sanki hımym geride kalmış gibi ilk 5e girebilirdi heleki listede supernaturels denilen dizi bozmasının olmaması çok daha hoşuma gitti :-) p.break beni bendn alan tek dizidir ve bu arada fringe izlemedm başlamayı düşünüyorum umarım begenirim

  YanıtlayınSil
 140. 1.prison break
  2.24
  3.fringe
  4.spartacüs
  5.the vampire daireis
  6.lost
  7.smallvillle
  8.eureka
  9.the 4400
  10.v

  YanıtlayınSil
 141. Selam gençler,
  Tesadüfen rastladığım sayfada bır kısmınızın yaptığı yorumlar hoşuma gittiği için bikaç şey karalamak istedim.

  Uzun metraj ve reklam filmleri yönetmeniyim ve 64.Cannes, Roma, Venedik gibi festivallerde filmimi gösterme şansına sahip oldum.(Bunu bi nebze olsun önemseyerek okuma ihtimaliniz doğsun diye belirtiyorum, yanlış anlamanızı istemem)
  Uzun uzadıya yazmak isterdim fakat kısaca şunu söylemek istedim şuan; yaş grubunuzla ilgili çıkarımıma göre öncelikle
  "Death Note" u izlemeniz kaba tabirle yatışa bıraktığınız beyinleri yormanızı, geliştirmenizi sağlayacaktır. tabi ki doğru okumalar eşliğinde. Toplamda 48 bölümü algılama potansiyeline göre 4 ile 7 gün içinde bitirilebilinir. Çok fazla tavsiyeye ihtiyacınız olduğunuda sanmıyorum ki, cidden başarılı projeler üzerine yorumlaşıyorsunuz.. belki tekrardan karşılaşırız, seyre devam:)

  YanıtlayınSil
 142. Prison Break tamamile doğru seçim birinci olmayı hak ediyor ama Teen Wolf'un da listede olması gerek çok güzel bi dizi ve tabii bence yabancı dizi değil de amerikan dizisi demeliydin çünki en iyi dizileri Amerika çekmiyor başka ülkelerin de mükemmel ötesi dizileri var izlemelisin.

  YanıtlayınSil
 143. ...winter is come.....game of thrones

  YanıtlayınSil
 144. Prison Break EFSANE açık ara 1.

  YanıtlayınSil
 145. dostum SUPERNATURAL hangi cehennemde ? sayfa falan yönetme sen.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sonradan keşfettim Supernatural'i dostum kii 9 sezonu da kısa sürede bitirdim yani. Ve çok yakında yayınlayacağım yeni yazımda kesinlikle ilk 3'te yerini alacak, merak etme yani ;)

   Sil
 146. 2. Listemiz yenilenmiştir değerli dostlar. Yeni başlıkta sadece Avrupa değil, tüm Dünya göz önünde bulundurulmuştur!! Son Zamanların DÜNYA Çapındaki En Popüler 30 YABANCI DİZİSİ için;


  http://www.tipadam.com/2013/11/son-zamanlarn-dunya-capnda-en-populer.html

  YanıtlayınSil
 147. supernatural i beğenmeyen kişinin ne izlediğine bakıcam merak ettim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Supernatural dahil birçok dizi yeni listemizde yerini almıştır değerli dostum;

   http://www.tipadam.com/2013/11/son-zamanlarn-dunya-capnda-en-populer.html

   Sil
 148. çok başarılı bir çalışma teşekkürler
  ben kendi listemi yapsam
  1prison break
  2prison break
  3prison break
  tüm sezonları 3 defa izledim harika

  YanıtlayınSil
 149. harika çalışma olmuş eline saglık

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim değerli dostum, diğer listeleri de kontrol edebilirsin; bunun dışında 4 farklı daha konu mevcut, her zaman bekleriz..

   Sil
 150. ben listelesem
  1prison break
  2prison break
  3prison break
  bütün sezonları 3 kez izledim harika...

  YanıtlayınSil
 151. Öncelikle çalışman için ellerine sağlık, güzel bir liste olmuş. Bu liste olmamış gibi sözleri söyleyen bazı arkadaşlara katılmıyorum çünkü en başta zaten belirtmişsin kendi zevklerinin ön planda olacağını.Benim listem :

  1) FRİNGE :
  Oyuncu kadrosunun mükemmel uyumu , her bölümünün verdiği his ve muhteşem oyunculuk performansları ve dizi finalinin hakettiği gibi olduğu için benim için ilk sıradadır.

  2) F.R.İ.E.N.D.S :
  İzleyenler bilir ki komedi dizisi dendiğinde akla gelen ilk isim friends'dir. HİMYM tarzı diziler bu diziden esinlenerek yapılmşıtır. 1994-2004 yapımı olan bu dizinin final bölümü yaklaşık 51 milyon kişi tarafından izlenmiştir. İzlemeyenler varsa kesinlikle öneririm pişman olmazsınız :)

  3) SUPERNATURAL :

  Totalde baktığımda 3.sıraya koydum yoksa ilk 6 sezonuna bakarsak benim için her zaman ilk sıradadır. Dizi fantastik olup aslında normal bir hayat yaşamak isteyip fakat kötülüklere karşı savaşmak zorunda bırakılan iki kardeşin birbirlerine duyduğu gerçek sevgi sayesinde her türlü zorluğu aşmasını gösteren muhteşem bir dizidir.

  4) PRİSON BREAK

  5) THE BİG BANG THEORY :
  Son zamanların bana göre en başarılı komedi dizilerindendir. Yine çoğu komedi dizilerindeki gibi bir grup arkadaşın kendi aralarındaki muhabbetlerini anlatıyor.
  6) GAME OF THRONES :
  7) THE WALKİNG DEAD
  8) NİKİTA
  9) HOW İ MET YOUR MOTHER
  10) THE VAMPİRE DİARİES
  11) DEXTER
  12) THE ORİGİNALS :
  The vampire diaries'den kopma bir dizidir ve gayet güzel ilerliyor şuana dek. Böyle devam ederlerse ön sıralarda olcakları kesin.

  13) SPARTACUS :
  Açık ve kanlı sahnelerinin çok olması yüzünden biraz gerilere attım yoksa benim için çok kaliteli bir dizidir.

  14) ARROW :
  Daha yeni bir dizi olduğu için bu sıraya koydum yoksa şuan bu dizide gayet iyi ilerliyor. Green arrow'u herkes bilir. Konu da onu ele alıyor.

  15) CHUCK :
  Chuck ajanlığı ele alan komedi/aksiyon tarzında bir dizidir. Aslında çok büyük bir beğeniyle izlediğim bir diziydi. Fakat çoğu kişinin olduğu gibi bende 5 sezon izlenmiş bir dizinin finalini beğenmedim. Beğenenlerde olabilir onlara sözüm yok saygı duyarım ama bana göre sönük kaldı ve bunun için bu sıraya uygun gördüm.

  16) HEROES :
  Heroes'u bu kadar geriye atmamın sebebi sezonlar geçtikçe bir önceki sezonun diğerini aratmasıydı ve yarıda bitmesiydi. Yoksa ilk iki sezonu tüm diziler arasında favorilerimden birisiydi.

  17) KYLE XY :
  İzlemeyenler için konusu klonlanarak meydana gelen kyle isimli bir çoçuğun kendi beyininin %100 kullanalarak yapmış olduğu olaylar ve onun peşine düşen insanlar tarafından çıkan olayları ele alıyor.Dizi 3.sezonda hiçbir final vermeden yarıda kesildi. Benim için fark etmez diyenlere tavsiyemdir emin olun bitmeseydi sırası daha yukarlarda olurdu.

  18) ORANGE İS THE NEW BLACK :
  Bayanların hapis hayatını dramatik bir biçimde anlatan bir dizidir. Daha üst sıraları hak eden bir dizidir ancak açık sahneleri mevcut olduğu için arka sıralara koydum ve şuan ilk sezonu bitti ikincisi gelmek üzere. Açık sahneleri aldırmam ya da geçerim derseniz tavsiyemdir ve emin olun verdiği dramı hissettiren bir dizidir.

  19) TEEN WOLF :
  Adı üstünde genç kurt :) fantastik bir dizidir. Kurtları ve onların sürülerini anlatan bir dizidir. Gayet güzelde bir dizidir başta aklıma gelmediği için yukarılara yazamadım. Komedi olsun gerilim olsun aksiyon vs herşey var dizide oyuncular gayet başarılı.

  20) GREY'S ANATOMY :
  Bu da başlara koymayı unuttuğum bir dizidir. Bilmeyenler için konusu Grey adlı bir bayanın dokturluk hayatı boyunca yaşadıklarını ele alan bir dizidir. Scrubs tarzı bir dizidir fakat scrubsın aksine bu dizide daha çok duygusallık öndedir. Her bölümü seni derinden etkileyebilecek bir dizidir. Kesinlikle muhteşemdir izlemeyenler varsa tereddütsüz başlasınlar yanlız karakteriniz çok duygusalsa yanınıza mendil almaya unutmayın :)

  Atlamış oldugum diziler elbette var ve izlemediklerimi ya da izleyipte beğenmediklerimi yazmadım umarım bir nebze yardımcı olabilmişimdir. İyi seyirler

  YanıtlayınSil
 152. listede supernatural'ın olmaması beni üzdü doğrusu...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeni listemizde Supernatural 3. sıradan yerini almış durumdadır değerli dostum, alttaki linkten onu da incelemenizi öneririm..:

   http://www.tipadam.com/2013/11/son-zamanlarn-dunya-capnda-en-populer.html

   Sil
 153. 1--BREAKİNG BAD
  2--MİSFİST
  3--SHAMELESS bu 3 filmi izlemeyen varsa mutlaka ızlesın.

  YanıtlayınSil
 154. Doctor Who olmalıydı ama vampir Günlükleri de iyi

  YanıtlayınSil
 155. sıralama yapmayacağım fakat,
  izlediğim en iyi diziler dersem,
  dexter, lost, breaking bad, prison break, shameless, sherlock, friends, fringe, supernatural, batlestar galactia, vampir dizilerini sevmediğim için eklemedim yoksa kalitesidnen şüphem yok.

  YanıtlayınSil
 156. sıralamam yok ama bence bu dizilerde gerçekten çk güzel: supernatural - the vampire dairies -the carrie dairies ve the originals gibi dizilerin yazılması da bence iyi olurdu ben bunlar gibi diziler arıyorum :/

  YanıtlayınSil
 157. Biraz tuaf erfen dizisiymiş gibi geleilir ama vampir günlükleri on numaradan da öte sölemek istedim. bir günde 13 bölüm izledim aralıksız sonra tak doktorluk oldum :(

  YanıtlayınSil
 158. Biraz tuaf erfen dizisiymiş gibi geleilir ama vampir günlükleri on numaradan da öte sölemek istedim. bir günde 13 bölüm izledim aralıksız sonra tak doktorluk oldum :(

  YanıtlayınSil
 159. IDMD puanlarına da mı bakmadın hiç nerede Supernatural. İzlemiyorum ama nerede Game Of Thrones.

  YanıtlayınSil
 160. İMDB puanlarına da mı bakmadın hiç. Supernatural nerede? İzlemesem bile son 50 yılın en çok beğenilen 9.9 alan dizisi Game Of Thrones nerede?

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top