Tipadam Dizi ve Film Yorumları

11 Ocak 2013 Cuma

Alem Buysa Kral Onlar: 'İşler Güçler'


Küçük detaylara çok fazla önem veren, harikulade bir dizi olur kendileri.Dizi piyasasında herhangi bir dizide olması gereken en küçük detaylar bile atlanırken, İşler Güçler dizisinin belkide bu kadar popüler olmasındaki en büyük etkenlerden biri de küçük detayları ön plana çıkarmaları olmuştur.Bu yüzden, bu yönlerini pek sevmekteyim. Mesela;

1. Ahmet Kural'ın Feride ile spor yaparken rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığında, Sadi'nin kırığı olan Hale ile selamlaşırken göğüslerine bakıp bunu apaçık belirtmesi. --''Göğüslerine baktım ya la''-- bunu günlük yaşantımızda çoğumuz yaşıyoruz fakat tabiki dile getiremiyoruz. :))

2. Yine aynı sahnede sanatçı dayanışması gibi görünüp Salih abi sayesinde hastaneye gelen Mansur Ark'a, Ahmet Kural'ın, ''Naber lan Mansur, inadı bırak yanıma sokul, nereden öğrendin hastanede olduğumu basından mı okudun'' gibi ufak bir detayı daha dillendirmeleri.

3. (Yine aynı sahnede) Ahmet Kural'ın yan ranzasında yatan kadına alih abi'nin, ''Bi götlük yer açsana abla'' demesi. :)) Pek duyulmadı gerçi ama bunu aynen söylemiştir.

4. Mafya kılıklı bir herifin Aşkın hanımla toplantısında, Aşkın'ın masada otururken bacak bacak üstüne attığında bacağının kızarması sonucunda ''Anam bacağı kızarmış ya la, bacak bacak üstüne attı zaar'' demesi. bu da günlük yaşantımızda farkettiğimiz detaylardan biridir. Daha sayamadığım bir sürü detay var. Bunlar diziyi gerçekten izlenir kılmaktadır.


Leyla ile Mecnun gibi samimiyeti yakalamış bir dizidir kesinlikle. Keşke hep böyle diziler yapılsa da izlesek, sevsek, sahiplensek.. Ayrıca Ahmet Kural ne gada datlı bir o kadar farklı bir insansın sen öyle yav, resmen adamın dibisin :D Murat Cemcir senide unutmadık, seviyoruz tammam.

Ha tabi Sadi Celil Cengiz'den de bahsetmeden edemeyeceğim. Adam normalde Uçak Mühendisiymiş be abiler ya :)) Ama dizi sektörüne girmeden önce Kpss ile gümrükle çalışmaya hak kazanan bir arkadaş. Bu da Türkiye'de ki iş olanaklarının ne durumda olduğunun açık bir göstergesi. Bu arada belirtmek isterim: Uçak Mühendisliği ile Mersin Tıp Fakültesi bayağı bir yarışır..


Anahtar Kelimeler: İşler Güçler dizisi hakkında yorumlar,Sadi Celil Cengiz hakkında yorumlar,Ahmet Kural hakkında izleyici yorumları,Muray Cemşir hakkında izleyici yorumları,İşler Güçler hakkında izleyici yorumları,İşler güçler ne kadar seviliyor,işler güçler hakkında bilgiler,işler güçlerdeki hale hakkında yorumlar,işler güçlerdeki ahmet kural ve arkadaşları ne ayak?
Alem Buysa Kral Onlar: 'İşler Güçler'
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top