Tipadam Dizi ve Film Yorumları

20 Eylül 2013 Cuma

Pes 2014 Büyük Bir Hayal Kırıklığı Olacak Gibi..


Oldukça büyük bir PES tutkunu olarak bu yıl çıkacak yeni seriyi günleridir heyecanla beklemekteydim. Ama önce gelen haberler ardından da demosunu denememle şahsen ben büyük bir hayal kırıklığını şimdiden yaşadım diyebilirim..! PES gibi oyunlar gün geçtikçe gelişmesi gerekirken, maalesef dünyanın takip ettiği bu güzide oyun nasıl oluyorsa gerilemekte.

PES 2014 için, yağmur yağması özelliğinin olmayacağını duyuran KONAMI yetkilileri son açıklamalarında önemli Avrupa stadları ile birlikte La Liga stadlarının da oyunda yer almayacağını belirtti. Ha oyundaki eksikler bu kadarla da sınırlı değil; yağmur yağma özelliği artık yok kiii onunla birlikte gelen rüzgar, futbolcuların formalarının çamurlanması, topun yön değiştirmesi ve ıslak zemin gibi tüm 'gerçekçi' özellikler artık yok. Yine aynı şekilde bir çok avrupa stadının kii bununla birlikte o tribünlerin, o sloganların olmayacak olması büyük bir handikap. Peki bununla sınırlı kalıyorlar mı? Tabiki hayır! Eskiden Türkiye Ligi yok diye üzülürken, şimdi ligi geçtik Türkiye'den Galatasaray dışında takım yok takım! Bildiğin rezillik yani.


PES Avrupa topluluk menajeri Adam Bhatti yazdığı bir yazısında, önemli Avrupa stadlarının yanı sıra La Liga Stadlarının da oyun içerisinde yer almayacağını belirtti.

Gerekçe ve açıklama şu şekilde; "Bu teknik bir sorun değil. Tamamen lisanslarla ilgili bir durum. Bu sene EA, kulüplerle ve stadlarla ilgili olarak lisans konusunda çok atak. O yüzden bazı stadlar PES 2014 içerisinde yer almayacak maalesef. Ekleyemeyeceğimiz stadlar arasında, önemli avrupa stadları ve la liga stadları var. La ligadan HİÇ BİR stad eklenmeyecek. Bu haber bize çok geç geldiği için bunun için şimdilik yapabileceğimiz bir şey yok."


PES 2014 içerisinde toplam 20 stad olacak.

Nou camp, santiago bernabeu gibi stadları PES 2014' de göremeyecek olmamız gerçekten çok kötü. PES 2013'de yanlış hatırlamıyorsam neredeyse tüm La Liga takımlarının stadları oyun içerisinde yer almıştı.

Ayrıca; Bu haber, Adam Bhatti tarafından bir web sitesinde yayınlandı. Kendisi hem KONAMI'ye hem de pes severlere yakın birisi olarak, olumsuz da olsa bir bilgileri pes severlerle paylaşmak gerektiğine inanıyor. Biz de aynı düşüncede olduğumuz için, oyunu aldığınızda sizleri neyin beklediğini görmeniz açısından "PES Fan boy'luğu yapmadan" haber ne ise onu vermeye çalışıyoruz.

Umarım tüm bu eksikliklere rağmen biz PES tutkunlarını tatmin edecek bir oyunla karşımıza çıkarlar; yoksa yavaştan istemesem de FIFA'ya kayarım ona göre!

Anahtar Kelimeler: pes 14 hakkında genel incelemeler, pes 14 te neler eksik olacak, pes 14 ne zaman çıkacak?, pes 2014 hakkında herşey, Pes 2014 oyunundaki eksiklikler, pes 14'ün diğer peslerden farkı nedir?
Pes 2014 Büyük Bir Hayal Kırıklığı Olacak Gibi..
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

2 yorum:

 1. Zaten oyun anlayışı ve esneklik olarak da oyunu giderek FIFA'ya benzetmeleri de ayrı bir saçmalık. PES 2009'daki oyun ve oyuncuların esnekliği ile son çıkanlar arasında bayağı bir fark var. Hadi lisanları falan geçtik ama en azından oyun zevkini bozmasınlar. FIFA gibi berbat bir oyunun tüm dünyada daha çok oynanmasının sebebi tabikide oyun güzelliğinden değil, oyunun kullanıcılara daha kolay ulaşılabilir olmasından kaynaklanıyor. Konami yetkililerinin oyunu geliştirmesi gerekirken daha da çok bozdukları konusuna ben de katılıyorum. En azından şimdilik.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum sana dostum. Yani hayır senin bir tarzın, bir farkın var; neden bunu bozmak için bu kadar uğraşırsın ki? Onca oyunseveri hayal kırıklığına uğratmak nasıl bir olaydır. Hani bu oyunu yapmaları da öyle kolay bir şey de değil, o kadar emek ver uğraş dur; sonra rezil bir şey ortaya çıkart. Önceki serileri kesinlikle mumla arayacağız, hatta belki de 1 yıl Pes'e ara verip FIFA'yı deneyebilirim bu gidişle..

   Sil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top