Tipadam Dizi ve Film Yorumları

22 Ekim 2013 Salı

Blogger Metro Teması İlk Versiyonun Sade Hali ve Son Hali

Tipadam için yeni temalar aradığımız zamanlarda geçici bir süreliğine sitede denediğim. Üzerinde bazı oynamalar ve düzenlemeler yaptığım daha sonra ise, şuanki temayı bulmamızla beraber, Windows8 temasından vazgeçmiştik.

Windows8 teması dememin sebebi, Windows8'deki gibi metro arayüze benzeyene menüleri var. Ayrıca Microsoft'un yeni konseptine benzer bir tarzı vardı sitenin üst tarafının. Ama açıkçası sitenin body kısmını pek beğenememiştim. Sanki profesyonellikten uzaktı. Onun dışında ise hoş bir temaydı.

Sitenin adı aslında Windows8 teması değil, "Blogger Metro Theme". O ismi ben taktım. Çünkü az önce de dediğim gibi az çok Microsoft ürünlerindeki ve websitelerindeki genel konsepti andırıyordu. Gerçi ben üzerinde oynamalar yaptıktan sonra, biraz daha sadeleştirdikten sonra o konseptten pek bir eser kalmasa da yinede sadece ve hoş bir görünüm kazandığını söyleyebilirim.

Örnek ekran görüntüsü : 
Şu kran görüntüsünde gördüğünüz temada oynamalar yapmıştım. Fotoğraf makinesi olan kısım ile üzerindekini ve ortaki geniş alanı kaldırmıştım ve ortaya daha sadece bir şey ortaya çıktı. Demosunu bulamadım. Vardı ama sonradan değiştirilmiş sanırım. Deneme bir blog açıp orada deneyebilirsiniz.

İlk tema üzerinde yaptığım düzenlemenin kodlarını indirmek için buraya tıklayınız.

Menülerde  www.tipadam.com'a ait linkler var. Onları da şablondan kendiniz düzenleyebilirsiniz.MetroTheme V2 Diyebileceğimiz, Şuanki SON HALİ :

Onun dışında internetteki bazı blogger arkadaşlar da tema üzerinde oynamalar yapıp daha farklı bir şey yapmayı denemişler. Onların yaptığı temanın örneği ise site şu site : http://metroblogtheme.blogspot.com/

İndirmek için buraya tıklayınız.


Hangisi hoşuna gittiyse onu sitenize ekleyebilirsiniz.. Kolay gelsin.. :)
Blogger Metro Teması İlk Versiyonun Sade Hali ve Son Hali
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top