Tipadam Dizi ve Film Yorumları

23 Kasım 2013 Cumartesi

En Yararlı 10 Google Chrome Eklentisi


Özellikle son yıllarda artan Chrome ilgisi ile tarayıcı alanında gün geçtikçe zirveye doğru yürümekte Google ve bu yürüyüşlerini de emin adımlarla yaptıkları bir gerçek. Başta bizim gibi birçok WebMaster'da olmak üzere herkesin işini kolaylaştıran Google, üstüne Chrome tarayıcısı ile bir sürü konuda da bizlere yardımını fazlasıyla sürdürmekte.

Bu yazımda sizlere işinize fazlasıyla yarayacağını düşündüğüm 10 Google Chrome eklentisini paylaşacağım..

1- Stop AutoPlay for YouTube: Bu eklenti YouTube’de açtığımız videoların otomatik oynamasını engelliyor.Ancak halen dolmaya devam ediyor. Yeni sekmelerde 1′den fazla video açtığınızda işinize yarayacak bir eklenti. İndirmek için tıklayın.

2- Google Mail Checker: Bu eklenti ise G-mail hesabınızda kaç okunmamış ileti var ise onu gösteriyor. Üstüne tıklayarak gelen kutunuzuda açabiliyorsunuz. İndirmek için tıklayın. 

3- Facebook Photo Zoom: Bu eklenti ise Facebook’taki fotoğrafları aynı sayfa içinde büyütmenizi sağlıyor. Küçük resimlerde detaya inmek için vs. çok kullanışlı bir eklenti. Bir diğer özelliği ise eklentiyi kapatmak için Facebook sohbet penceresinin yanında düğmesi olması. Yani eklenti Facebook ile bütünleşmiş bir eklenti. İndirmek için tıklayın. 

4- RSS Subscription Extension: Google tarafından geliştirilmiş “RSS Subscription Extension” eklentisi ise RSS özelliği olan sitelere bir nevi abone olmanızı sağlıyor. İndirmek için tıklayın. 

5- Smooth Scrool: Gezindiğiniz websayfasının akıcı bir şekilde kaymasını sağlayan, ayarlarıda bulunan güzel bir eklenti. İndirmek için tıklayın. 

6- Session Manager: Chrome’un tarayıcı çöktüğünde ya da bilgisayar kazara kapandığında son oturumunuzu kurtarması gibi bir özelliği var. Ama nadiren de olsa bu özelliğin çalışmadığı oluyor. Burada Session Manager eklentisi devreye giriyor,yedek almanızı sağlıyor. Yada daha sonra devam etmek istediğiniz birşeyi kaydedip, istediğiniz zaman tekrar açabiliyorsunuz. İndirmek için tıklayın.

7- Webpage Screenshot: Bu eklenti ile websayfalarının görüntüsünü programlar vesaire kullanmadan halledebiliyorsunuz. Gayet kullanışlı ve yararlı bir eklenti. İndirmek için tıklayın. 

8-Google Dictionary: Bu eklenti ise, bir sözcüğü fare işaretçisiyle seçip, isteğe göre ayarlanabilecek belli bir tuşa bastığınızda Google Dictionary hizmetini kullanarak seçtiğiniz sözcüğün anlamını minik bir pencerecik içinde gösteriyor. İndirmek için tıklayın.

9- Allow Right Click: Kullanımı az olsa da işe yarayan bir eklenti. Bu eklenti ile web sitelerindeki sağ tık engelini kaldırabiliyoruz. İndirmek için tıklayın. 

10- Downloads: Bu eklenti ile hiç uğraşmadan Chrome ile indirdiğiniz klasöre tek bir düğme ile gidebilirsiniz. İndirmek için tıklayın.

Anahtar Kelimeler: En iyi google chrome eklentileri, google chrome ile video indirme eklentisi, chrome tarayıcısının tüm eklentileri, google chrome tarayıcıları ile ilgili açıklamalar, en iyi 10 chrome eklentisi
En Yararlı 10 Google Chrome Eklentisi
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top