Tipadam Dizi ve Film Yorumları

26 Kasım 2013 Salı

r10.net'in Premium Üyelik ve Kayıt Olma Sorunları


Bu yazıyı aslında ilk önce tamamen kişisel bir şekilde açmayı düşündüm fakat daha sonra birçok kullanıcının bu durumla ilgili şikayetlerini ve bir türlü gelmek bilmeyen yardım çağrılarını görünce genel anlamda yazma gereği duydum kendimde. Öncelikle r10.net'i uzun uzadıya açıklama gereği duymuyorum burada çünkü eğer bu konudaysanız zaten; muhtemelen sizde bir site sahibi yada tabiri caizse Webmaster'sınız. Ben bu konuda özellikle kendi şikayetlerimi belirteceğim kii bunları yetkili mecralara da ilettim ama konuyu okuyanlar yorum olarak şikayetlerini ulaştırırlarsa bir şekilde onlara da yardımcı olmaya çalışacağımı bilmenizi isterim..

Herşeyden evvel bu güzide ticari platformumuz kısa bir süre önce 'Kullanıcı Adı' ile girişi 'E-posta adresi' ile girişe çevirmiş bulunmakta ve bu durumdan kaynaklı birçok arkadaşımızı da mağdur etmiş bulunmaktadır. Bunların başında da ben bulunmaktayım kii bayağı bir çabadan sonra üyeliğime sahip olabildim tekrardan ve buna şükür de ediyorum yani; benim için o denli kıymetli bir site çünkü. Bu kadar önemsediğin site için böyle bir konu açman ne kadar doğru diye soracak olursanız da, herkesin eleştiriye açık olduğunu düşündüğümü ve bu yaptıklarımızın daha çok olumlu bir çaba olduğunu belirtmek isterim. Neyse mail adresiyle giriş yaptınız diyelim, bu seferde 'hotmail-mynet-yahoo' gibi mail adreslerini kabul etmediklerini fark ediyorsunuz; özellikle hostu olmayan birçok kullanıcı sırf bu problemi aşmak için 5 kuruş etmeyecek insanlara yalvarma gereği duyuyorlar kendilerinde ve buna birebir de şahit olmuş bulunuyorum. Özellikle bu konuda yeni bir adım atılmasını ve hotmail-mynet gibi mail uzantılarının da artık kabul edilmesi gerektiğini düşünüyorum.. 

Şimdi gelelim bu konuyu asıl açma nedenime. Yahu arkadaş cidden anlam veremiyorum. Tam 2 gün önce Paypal hesabımdan 6 aylık GOLD üyelik için 40 doları yani 84 Lirayı r10'un belirttiği hesaba aktarıyorum. Ardından Premium Üyelik kategorisini bulup oraya ilgili işlemi yaptığıma dair konu açıyor ve kanıt ekliyorum; bir de üstüne ne bir cevap alıyorum ne de bir ilgi alaka. Hayır tamam oldukça yoğun bir site, fazlasıyla da aktifler; fakat zaten her kategorinin ayrı bir moderatörü mevcut. Cidden merak ediyorum, kendimi geçtim neredeyse 5 gün önce Silver üyelik için konu açmış ama halen beklemekte olan adamlar var.Artık konularını dahi editleyip; bu kadar da olmaz, paramın iadesini ve bu işlemin iptalini talep ediyorum falan yazmışlar haklı olarak. Özellikle bu konu hakkında r10'da şikayetimi dile getirdiğimde ise diğer Gold ve Silver üye sahipleri, durumu fazlasıyla kanıksamış bir tavırla ''ohoooo benim üyeliğim 6. günde açıldı kardeş, burası r10 beklemen gerekiyor'' gibi yorumlar aldım. Hayır cidden tuhafıma gitti. Normalde bir ticarette parayı yatırdıktan sonra en fazla 12 saat içerisinde karşı tarafta herhangi bir hareketlilik göremezsem, daha da beklemeden direk olay çıkartırım yani. Ama burası r10 tabi, gerekirse 1 ay bekleyeceksin; hatta 1 aylık Gold üyelik al, 2 hafta sonra aktif olsun ve 2 haftan kalsın. Ne güzel hayat değil mi? Gerçekten bu konuda oldukça şaşkın ve kızgınım, umarım yakın zamanda yetkili kişilerin bu sorunlara daha da hızlı ve yakından ilgilenme durumları gerçekleşir; yoksa bu şikayetler asla dinmez, hatta şiddetle artmaya devam eder...

Anahtar Kelimeler: r10 sitesi hakkında şikayet konuları, r10.net yöneticilerin vurdumduymaz tavırları, r10.net'e ödenen premium üyelik ücretleri, r10 yetkililerinin sorunlara geç çözüm bulması, R10'da ücretli üyelik durumları
r10.net'in Premium Üyelik ve Kayıt Olma Sorunları
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top