Tipadam Dizi ve Film Yorumları

3 Aralık 2013 Salı

Google'nin Bugünkü Teması (Carlos Juan Finlay) Hakkında Bilgiler


Artık fırsatım oldukça Google'nin her gün değiştirdiği ön yüzü hakkında bu tarz bilgiler vermeye çalışacağım siz değerli TipAdam.Com okuyucularına. Öncelikle bugünkü önemli insan başlayalımki; başlıkta da görebileceğiniz üzere 'Carlos Juan Finlay'..

Sarıhumma virüsünü, denemeler aracıyla başarıyla bulan bir Kübalı bilim adamıdır kendileri. Oldukça başarılı olduğu su getirmez bir gerçektir ve bu başarılarıyla da Google gibi dünyaca ünlü bir sitenin ön yüzü olma onuruna ulaşmaktadır haliyle..

Carlos Juan Finlay Hayatı

3 Aralık 1833 – 20 Ağustos 1915 tarihleri arasında Küba'nın en büyük doktorlarından birisidir. Carlos Juan Finlay sarı hummanın sivri sinekler aracıyla insanlara bulaştığını bulan bir bilim adamı olarak tüm dünyada tanınmış biridir.

Bu buluşuna dair deneylerin sonuçlarını 1886 yılında yayınlamış olsa da yaptığı çalışmalar ve araştırmalarının sonuçları 20 yıl boyunda görmezden gelinmiştir.

Philedelphia Jefferson Medical College adlı eğitim veren bir okuldan mezun olan deneyimli bilim adamı, Carlos Juan Finlay Küba’ya gelmiş ve burada Matanzas ve Havana’da doktorluk yapmıştır. Eğitim ve bilgi konusunda kendisini son derece geliştiren ve yeni buluşlar peşinde olan Carlos, her geçen gün insan sağlığıyla ilgili yeni yeni bilgiler bularak insanların bilgilenmesini sağlamayı amaçlamıştır.

03.12.2013‘de Carlos Juan Finlay‘in 180‘inci doğum günüdür.

Anahtar Kelimeler: Googlenin salı günkü arka planı kimdir, googlenin 3 aralıktaki ara yüzündeki adam kimdir, googlenin tarihini verdiği pala bıyıklı amca kimdir, googleda çıkan 03.12.2013 tarihli ünlü bilimci hakkın bilgiler
Google'nin Bugünkü Teması (Carlos Juan Finlay) Hakkında Bilgiler
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top