Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Aralık 2013 Pazar

M.City - Arsenal Maçında Mesut Özil'den Hakeme Türkçe Küfür!

Manchester City'in, Arsenal'ı 6-3 yendiği karşılaşmada Arsenal'de takımından, taraftarına kadar herkes gergindi. Mesut Özil de öyle. Mesut Özil'in ise bir pozisyon sonrası hakeme ettiği Türkçe küfür, kameralardan kaçmadı.


Her fırsatta Alman olduğunu dile getiren Mesut Özil'in, İngilitere'de, iki İngiliz takımın mücadelesi sırasında yan hakeme ettiği bu Türkçe küfür ilk önce kameralara, daha sonra ise oradaki yaşayan Türk vatandaşların dikkatinden kaçmayarak kısa sürede tüm ülkede yayıldı. Bunun sonucunda ise Mesut Özil taraftarlarından özür diledi.

Başarılı bir futbolcu olması sebebiyle Türkiye'de oynamasını isteyen çoktu. Alman milli takımını seçtiği sıralarda bayağı tepki çekmişti. Vatanını sevmemek, yediği kaba....vs. vs. işte.. gibisinden ağır laflar eden çoktu. Adam da yaptığı açıklamalar ile Türk olmadığını her fırsatta dile getiriyordu o zamanlarda. Kendini Türk gibi değil de bir Alman gibi hissettiğini söyleyip bu sebeple Türk milli takımını değilde Alman milli takımını seçtiğini falan da söylüyordu o dönemlerde. Demek ki özündeki o Türklüğü kaybetmemiş. Şu tepkiye bakarsınız tipik bir Türk vatandaşı olduğun ve o ortamlarda yetiştiğini rahatlıkla anlarsınız zaten. Sinirlenilen durumlar karşısında, Türkiye'de bu tipler ve bu tip tepkiler veren insan çok var çünkü. :)

Demek ki kendini Alman gibi hissetmek, Türklüğünü falan inkar etmek adamın bahanesiymiş. Adam da haklı. Çıkıp da diyemez ki siz Almanya'ya göre geri bir ülkesiniz, ben orda harcanırım falan... Diyemez yani. Ben de olsam, Türk milli takımını değil de Almanları seçerdim ve az önce yazdığım o lafları diyemezdim. Sonuçta orda doğup büyümüş ve bugünlere gelmesinde de Türklerin değil de daha çok Almanların payı var. Her iki ülkeyi karşılaştırdığımız zaman bizden çok daha önde oldukları çok açık ve net. Türkiye'de olsa ben de inanıyorum ki bu kadar geliştiremezdi kendini. Doğruya doğru yani. Görünen köy klavuz istemez.
M.City - Arsenal Maçında Mesut Özil'den Hakeme Türkçe Küfür!
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top