Tipadam Dizi ve Film Yorumları

9 Şubat 2014 Pazar

Sivasspor - Fenerbahçe Maçı ve Yunus Yıldırım

Kusura bakmayın değerli okurlarım. Biraz sert bir başlık ile olaya giriyorum fakat o kadar doluyum ki şu an! Hayatımda doğru düzgün küfretmeyen ben, 16:00'da başlayan Sivasspor - Fenerbahçe karşılaşmasında resmen 80 dakika küfür edip sinir krizleri geçirdim bu ahlak yoksunu herif yüzünden. Özellikle yazıyı yazmak için de biraz bekledim, en azından az biraz sakinleşirim diye ama bu kadar oldu işte; ellerim titriyor sinirden, o derece. Yahu temiz futbol temiz futbol diye 3 Temmuz'dan beri yanıp tutuşan onca insana soruyorum; hani nerede temiz futbol..? Bu mudur sizin temiz futbol anlayışınız ha? Yazıktır, günahtır, ayıptır be!


Bugünkü maçta Galatasaray ile puan farkının 4'e inmesi falan inanın zerre umurumda değil ve birçok kişinin de umurunda değildir. Galatasaray hakkıyla, eze eze kazanarak maçlarını alıyor ve yoluna doludizgin devam ediyor. E peki ya Fenerbahçe? İşte burada şu durum ortaya çıkıyor; Fenerbahçe'nin yoluna devam etmesi engelleniyor mu? Kötü oyunu bir kenara bırakın, 34 maç üst üste kimse muhteşem oynayamaz zaten. İllaki iniş çıkışlar olacaktır ve kötü oynayarak da maçlar kazanılacaktır; adı üstünde ''büyük takım'' bunlar. Ama o takımların önününü kapatmaya çalışmayacaksın! İnsan olacaksın, ahlaklı olacaksın ve emek hırsızı olmayacaksın! Fenerbahçe Spor Kulübü sahipsiz değildir. Arkasında 20-25 milyon taraftarı olan, büyük bir kulüptür. Hiç kimse bu takımı bozamadı, bozamaz da. Nasıl ki 3 Temmuz sürecinden beridir büyük bir kenetlenme ile 2 yıl üst üste son anda da olsa şampiyonluğu kaçırıp 2. olduysak; bu yıl da her şeye rağmen, her oyuna rağmen ligi lider bitirmesini biliriz. Ama alnımızın teriyle bitiririz, o cemaatin ''şikeci'' damgasını görmezden gelerek geliriz! Bizler asıl onurlularız. Aziz Yıldırım, bu ülkenin soytarısı değil; en sağlam en doğru adamıdır! Bunu görmezden gelmeye çalışanlara da gereken ders er ya da geç muhakkak verilecektir.


Neymiş efendim ''Yunus Yıldırım kolay kolay penaltı vermezmiş'', yok neymiş efendim ''Yunus Yıldırım yönettiği son 22 maçta da penaltı noktasına gitmemiş''. Yahu sen kimsin arkadaş kim? %100 penaltıyı çalmayıp, ardından o sinirle Fenerbahçe'nin en değerli futbolcularından biri olan Caner Erkin'in sarı kart görmesine neden oluyor isen kii bu sarı ile de gelecek haftaki Kasımpaşa maçında bu adam oynayamıyorsa; yine hemen devamında hiç olmayan bir faul yüzünden agresif bir şekilde koşarak gelerek Egemen'e sarı gösteriyor ve bu futbolcuyu çileden çıkartıp kırmızı görmesi için elinden geleni yapıyorsan; ve gene Fenerbahçeli futbolcu sağ bek Gökhan Gönül ileride sakatlık yaşarken oyunu durdurup ne olduğuna bakmak yerine, oyunu devam ettirip Fenerbahçe'nin gol yemesine neden oluyorsan; hiç kusura bakma ama ben sana ''kimin köpeğisin de derim, emek hırsızı da derim, şeref yoksunu da!'' ve sen de sadece çıkıp tüm Fenerbahçe camiasından özür dilersin. Tabi az biraz da olsa şerefin kaldıysa. Daha yazacak o kadar şey var ki, aaaah ahhh. Ama gördüğüm kadarıyla onu da Çarşamba akşamı 19:07'de Fenerbahçe taraftarı Taksim de söyleyecek gibi görünüyor. Asıl o zaman hissedeceksiniz işte Fenerbahçe Cumhuriyeti'nin gerçek gücünü!

Egemen'in temas dahi etmeden aleyhine çalınan faul ve ardından yaşanan hakem rezaleti..Bünyamin Gezer'in Yunus Yıldırım'a 7.1 puan yani (Çok Kötü) bir puan verdiğini ardından da bu yazı ile net bir şekilde beni doğruladığını da göstermek isterim. Düşünün, bunları Bünyamin Gezer bile söylüyor yani. İşte o yazıdan bir kesit: ''10. dakikadaki penaltı pozisyonu sadece çizgi hakemine yıkılamaz. Yan hakemler, ve Yunus Yıldırım da o penaltıyı verebilmeliydi. Çok net bir penaltı. Egemen'in üzerine çok hızlı gidip kart göstermesi hakemlik tekniği açısından yakışmadı ve Egemen'i tahrik etti. O hareketin ardından da Egemen'in haliyle çok sert itirazı geldi.'' Başka söze ne hacet..?


Anahtar Kelimeler: Sivasspor-Fenerbahçe maçına yönelik yorumlar, Sivasspor 2-0 Fenerbahçe maçının hakemine verilen not, sivas fenerbahçe maçının hakemi Yunus Yıldırım kimdir, yunus yıldırım Galasaraylı mı?, sivasspor fenerbahçe 9 şubat 2014 maç yazıları, hakem Yunus Yıldırım hakkında her şey
Sivasspor - Fenerbahçe Maçı ve Yunus Yıldırım
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. insanlk halidir olur öyle şeyler adamın gözünden kaçmış insandır bu hata yapar her insan hata yapar

    YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top