Tipadam Dizi ve Film Yorumları

27 Temmuz 2014 Pazar

Sherlock Nasıl Bir Dizi? Detaylı Analiz..

Kavurucu yaz sıcakları ve tatile gidemeyen binlerce insan. İşte tam da bu noktada devreye bendeniz, yani TipAdam girmekte :)) Özellikle benim gibi evde ya da yazlıkta zaman geçirmek zorunda kalan ve bu yüzden de onlarca yeni film-dizi keşfetme gereksinimi duyan değerli dostlarıma özel bu yazıları yazmakta olduğumu belirtmek isterim.

Hayatımda neredeyse ilk defa bir yazı bu denli rahat geçiriyorum ve bununda sağladığı huzurla; rahat en az 7-8 dizi keşfetmişimdir. Bu tatlı blogumuz sayesinde de, bu dizileri sizlere ''gururla'' aktarmaya çalıştığımı belirtmekten mutluluk duymaktayım şu anda...


Daha önce yazdığım ve halen yeni sezonunu iple çektiğim Hannibal dizisinden sonra, şimdide sizlere ''Sherlock Holmes'' filminin diziye uyarlanmış muhteşem versiyonunu anlatmak istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki, her sezonu 3 bölümden oluşan ve bölümleri de yaklaşık 90 dakika süren bir ''efsane'' diziden bahsedeceğim. Şu an itibariyle 3 sezonu bitmiş bulunmakta ve her sezon arasında da yaklaşık 2 yıllık ara verdiklerini söyleyebilirim.

Şanslıyım ki, diziyi ilk bölümünden değil de 2. sezonundan yakalamış bir insanım. Yoksa hiç bekleyemezdim bu derece sabırla sanırsam. Beklerken yaşlandığımız dizi desem de yeridir mesela Sherlock için.


Bu diziyi izlemeye başladığımda 2. sezon finali yeni olmuştu. Üç günde 2 sezonu bitirip sonra yeni sezonun tarihinin belirsiz olduğunu öğrenip sabırla beklemeye başlamıştım. Uzadı uzadı tam iki yıl sürdü bu bekleyiş. O iki yıl içinde elimizdeki 6 bölümü sayısız kere tekrar tekrar izledim. Diziyi ve karakterleri o kadar sevmiştim ki onların önceki dizilerini, filmlerini izleyerek, hayatlarını araştırarak oyaladım kendimi. Sonra kalp çarpıntıları ile, çıkan her yeni teaser'ı didik didik ederek 3. sezona yaklaştık ve sonunda yayınlandı. yeni sezon tam tamına on iki gün sürdü. Henüz yeni sezon başladı diye sevinemeden bitiyor diye karalar bağladım. Tadını bile çıkaramadım. 3. sezon bir anda uçtu gitti. Daha sonra yeniden iki yıl bekleyeceğimiz bir sürece girdik ve bu sürecin 2015'te sonlanacağı açıklandı. Bu sinirimi bozuyor artık. Bu kadar sevilen bir dizinin iki yılda üç bölüm yayınlaması haksızlık. Game Of Thrones gibi gerçekten zor şartlarda çekilen çok pahalı bir prodüksiyon bile sezonda 10 bölüm çekebiliyorsa bu dizi de en az 10 bölüm olmalıydı. İki yılda bir ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar sonra bekleyin diyorlar. Bari ara bir yıl olsaydı o zaman üç bölüme bile razı olurdum. Böyle başka bir dizi daha var mı bilmiyorum. Sanırım iki yılda üç bölüm ile bu dizi tektir.


Yine de ne olursa olsun benim açık ara en iyi dizim (Hannibal ile birlikte) ve öyle de kalacak gibi duruyor. Game Of Thrones'un sezon finali yapması ile bir süre ara verdiğim dizime ilk bölümden yeniden başlıyorum. Siyah paltosunu savura savura yürüyen karizma abidesi Sherlock kardeşimi izlemeyi özledim.

Ve siz siz olun, eğer başlamadıysanız hiç düşünmeden ilk bölümü açın ve keyfinize bakın. Kesinlikle pişman olmayacaksınız! Ayrıca dizi yorumlarıma da devam edeceğimi belirtmek isterim.. :))


Anahtar Kelimeler: Sherlock dizisi inceleme, Sherlock Holmes hakkında her şey, Sherlock dizi izleyici yorumları, Sherlock sizce sürükleyici bir dizi mi, Sherlock izlenmeli mi, Sherlock dizisi kaç sezon sürecek, sherlock yeni sezonu ne zaman başlayacak, sherlock holmes dizisi hakkında tüm yazılar
Sherlock Nasıl Bir Dizi? Detaylı Analiz..
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

4 yorum:

 1. Güzel yazı. şimdiki dizim bittikten sonra direk buna başlayacam :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça sağlam bir dizi olduğuna emin olabilirsiniz. İzledikçe beni hatırlayın lütfen, sizi tanımasam da beğeneceğinize fazlasıyla eminim kii Hannibal'ı da mutlaka öneririm...

   Sil
  2. Ilk sezonun 1 bolumu 2 tane cekilmis. Diger sezonlaeda var mi nedeni nedir?

   Sil
 2. En kısa zamanda izleyeceğim teşekkürler:)

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top