Tipadam Dizi ve Film Yorumları

29 Temmuz 2014 Salı

Skull And Bones (Kurukafa ve Kemikler Örgütü)

Son günlerde araştırmaya merak saldığım ve sizlerle de paylaşmak istediğim topluluk. Haklarında birçok söylenti ve komplo teorisi mevcut.

Dostlar, kaynaklarda öğrenci topluluğu olarak geçiyor ama bence bu kavrama çok uzak. Neyse biz bu sözde  öğrenci  topluluğunun  geçmişine bir göz atalım. Sizlere de yabancı gelmeyeceğini tahmin ettiğim isimler çıkacak karşınıza…

  Skull & Bones, 1832 ‘ de Yale Üniversitesi’nde kurulan önemli bir gençlik topluluğu. Her yıl bu örgüte WASP (Beyaz, Anlo Sakson ve Protestan)  olmak şartıyla 15 kişi üye yapılıyor. Saçma sapan ritüelleri var. İddiaya göre üye olacak kişiye tören sırasında  kanla dolu olan Geronimo’nun kafatasından içirilir. Başka bir iddia ise üye olacak kişi çıplak bir şekilde tabuta girer ve çıktığında yeniden doğmuş sayılır. Neyse bırakalım ritüellerini de nedir bu örgütün olayı?  Dünyanın ekonomisini ve siyasetini yönlendirerek WASP ırkının üstünlüğünü savunarak dünyanın tek hakimi olarak  Beyaz, Anlo Sakson ve Protestan bir dünya devleti kurmak.


      Gelelim  üyelerinee…Örgütün üyeleri arasında:

 John Davison Rockefeller ve torunu David Rockefeller ( Adamların ismi bile yetiyor zaten ), Henry Luce (Time ve Forbes dergilerinin sahibi) , Bush, Whitney , Perkins,Stimson, Taft, Wadsworth, Gilman, Payne(Standart Petrolün Sahibi), Davison ,(J.P Morgan Şirketi’nin Sahibi), Pillsburr, Sloane(Ticaret ve Perakende Satışın En Büyük İsmi), Weyrhauser ( Kereste ve Orman Ürünleri  Tröstü) ,Harriman( Demiryolu Kralları) , Lord, Bundy, Phelps gibi  ailelerinin de bulunduğu bilinmekte.
 John Davison Rockefeller
                  
   
Henry LuceGeorge W. Bush 


Örgüt hakkında sayısız teori mevcut. Bunlardan dikkatimi çekeni paylaşacağım sadece. Adamların yaratma ve yok etme metodu var. Usame Bin Ladin’i onlar yarattı ve onlar yok etti. Bin Ladin’i öldürüp kafasını kesip vücudunu denize attılar. Kafasını kesmiş olmaları S&B ‘a intikal ettiğini gösteriyor.


Efendim, amblemleri gayet tanıdık değil mi ? Özellikle bi dönem baya patladı bu kuru kafa olayı.  Takılardan tutun giysilere kadar...      Siz de almışsınızdır belki. Ya ben de almıştım hem de anneler gününde anneme. Ama böyle çirkin durmuyordu tabi bi güzel süslemişler falan hoş duruyordu tişörtte. Bilsem almazdım valla kadın da beğenmedi zaten. Neyse konu dağıldı gibi toparlayalım :) Size bu amblemli ürünlerden kullanmayın almayın bla bla nasihatlerinde bulunmayacağım. Sadece ne mesaj vermeye çalıştıklarının, nelere hizmet ettiklerinin bilincinde olun. Size kalmış alıp almamak.
Kalın sağlıcakla...

skull and bones örgütü, skull and bones örgütü nedir, kurukafa örgütü nedir, kemikler örgütü nedir, kurukafa ve kemikler örgütü nedir, amaçları nelerdir
Skull And Bones (Kurukafa ve Kemikler Örgütü)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Ellerinize sağlık Sayın Mutluer. Günlerdir yazmayı planladığım bir başlığı atmış ve güzel bir şekilde de incelemişsiniz. Önceki yazılarımda da bu örgüte ''gelişi güzel'' bir şekilde değinmiştim ancak ayrı bir konu şeklinde henüz yazabilmiş değildim. Taslaklarda başlığı gördüğüm anda heyecanlandım ki gerçekten de güzel bir yazı olmuş.

  Yaklaşık 3 yıldır araştırıyorum bu gibi örgütleri. Okumadığım kitap kalmadı desem yeridir ve yakın zamanda bu konu üzerinden (iznin olursa eğer) yazıya eklemeler de yapmak isterim. Biraz uzun bir yazı olur ama meraklılarını kesinlikle tatmin eder yani. Benim gibi ''yeni dünya düzenini'' bu derece merak eden bir arkadaşla birlikte TipAdam'a yazıyor olmak da ayrıca mutlu etti beni; ellerine sağlık :)) Bu yazıların devamını kesinlikle bekliyor olacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Sayın Günay . :) İzin ne demek, tabiki yapabilirsin. Kategorideki diğer yazılarını okudum, umarım ben de senin gibi akıcı bir üslupla yazmada ilerler ve insanları bilinçlendiririm. Tekrar teşekkürler,devamı gelecek. Tavistock... ;) :)

   Sil
  2. Tavistock.. :)) Gülümsettiniz beni gerçekten. Bu kavramların hepsini, en azından kendi takipçilerimize öğretecek ve ''geleceğin dünyası'' oluşumunu herkesin kavrayabilmesini sağlayacağız yavaş yavaş inşallah. İzniniz ve yazılarıma olan ilginiz için de ayrıca teşekkürlerimi sunmak isterim değerli dostum. Umarım hep beraber bu özel yazıları yazmaya devam eder ve burada kalıcı olmayı başarabiliriz.

   Devamını beklemedeyim, ellerinize sağlık..

   Sil
 2. Benim böyle örgütlerle falan pek ilgim yoktur ama bu yazıyı okuduktan sonra bayağı şaşırdım. Dünyada gerçekten varmıymış öyle şeyler, dedim kendi kendime. Güzel bir yazı olmuş ama, beğendim. Ellerine sağlık Emel. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, derinlere gittikçe şaşırtan daha çok şey çıkıyor karşımıza. Sizin beğenmenize de ayrı bir sevindim Sevgili Genel Yayın Yönetmeni'm. :)

   Sil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top