Tipadam Dizi ve Film Yorumları

30 Temmuz 2014 Çarşamba

Tavistock Örgütü Ne Anlama Gelmektedir?

  Kimilerine göre çoğu uydurulmuş bir komplo teorisi kimilerine göre de dünyayı yönetiyorlar. Bunun tartışmasına gerek yok dostlar, yazı tamamen meraklısına…

  Klasikleşti gibi benim bu ‘geçmişe göz atalım’ olayı ama atmamız lazım dostlar…Ya da biraz süsleyelim. Sıkı tutunuun, geçmişe bir yolculuk yapıyoruuz...

 Tavistock,  I. Dünya Savaşı sonrasında psikolojisi bozulmuş İngiliz askerlerinin tedavisi amacıyla kurulmuş.Daha sonra başına 1930'lu yıllarda Paul Warburg geçiyor. Ama sonra malumunuz  Rockefeller’ın desteği ile büyümüş ve psikolojik  bir savaş örgütü haline gelmiş.  Zaten bu adamların insanlık namına iyi bir şey yaptığını görsem…Neyse Rockefeller hakkında az çok bilgimiz var zaten peki bu Paul Warburg da kim ?

                                     
                                                         Paul Warburg

   Bu,’bıyıklarım şekil önümden çekil’ havasındaki amcamız, II. Dünya savaşındaki en önemli çift taraflı ajan olarak bilinir. Kendinin Alman bir Yahudi ve babası dünya merkez bankalarının kurucusu. Dünyaca ünlü  ‘Sandoz İlaç Şirketi’ni duymuşsunuzdur. Hıh, işte bu şirketi Kurt Lewin’le beraber kuruyorlar. Konumuzla ilgisi ne derseniz, asıl meseleye geçiyorum.

    Lsd Hapları, (Lizerjik asit dietilamidi) dünya üzerinde, en güçlü halüsinasyon gördüren madde olarak kabul edilmektedir.  Değişen düşünce süreci, açık ve kapalı göz halüsinasyonları, birleşik duyum, değişen zaman algısı ve ruhani deneyimler gibi psychedelic etkileri  mevcut. İşte bu hapları üreten de Sandoz Şirketi. Aydınlanmaya başladık sanırım…Adamlar bunu zihin kontrol amacıyla insanlara veriyor.


   Tavistock’un amacı da insanları ( kendi tabirleriyle ‘kalabalıkları’)  harekete geçirip daha sonra da kontrollü hareketler sağlamak. Garip bir  tanımlama oldu gibi… Kısacası kitleleri manipüle etmek de diyebiliriz. Bunu genetiği değiştirilmiş ürünler kullanarak  yapmayı planlıyorlar. ( Lsd Hapları gibi).  Kendi kurdukları labarotuvar ve tıp merkezleri küçümsenmeyecek derecede etkili. Hatta adamlar tıp dünyasının ve ilaç sanayisini yönetiyor desek yeridir. Neyse biz amaçlarına dönelim. Efendim, bunun da amacı diğer tüm örgütlerde olduğu gibi  ‘yeni insan yaratmak’. Peki nedir  bu ‘yeni insan’ olayı? Bu yeni insan tipi sadece onu yöneten kişi kime inan diyorsa ona inanacak.  Yani Hristıyanlık, Yahudulik, Müslümanlık gibi ilahi dinleri yok etmek amaç.  Malumunuz, paranın ilah olduğu , tüketim sistemi olan  kapitalist sistem de bunu gayet iyi başarmakta, dinleri de tüketiyor. Adamlar kendi tanrılarını bile tükettiler!  İşte bu din ve  inanç boşluğuyla beraber bu kadar çok örgüt ve yapılanma ortaya çıkıyor. Toplumu neye inandırırsan ona inanacak duruma getirmeye çalışıyorlar.

     Tavistock’un projeleri doğrultusunda toplumu uyutma üç safhada gerçekleşmekte :

       1. Safha: Moral Değerlerini Yitirme, Moral Bozukluğu (Demoralisation) 

    2. safha: Zihni Bölünme (Segmentation). Bu safhada birey, zihninde yerleşik olan ulus devlet görüşünden kopar.

          3. Safha: Zihni Ayrışma (Disassocation). Birey, bir anlamda "robatlaşmış bir birey" haline gelir. (filmler, diziler, futbol, tv programları, oyun, romanlar, elektronik aletler)


   Kitle iletişimle beyinlerin yıkanması, özellikle televizyonla gayet iyi başarmaktalar bunu. Geçenlerde, final yapan bir dizinin yorumlarına baktım. Biri ’bu diziyi bitirenlerin Allah belasını versin, hepimiz izliyorduk’ gibi bir şey yazmış net hatırlamıyorum. Yapma  be güzel kardeşim, yapma be gözünü sevdiğim…Bu kadar mı televizyon  manyağı olduk biz?
  
   Tüketmeye dayatılan toplumun ortaya çıkması, sınav delisi gençlerin oluşturularak  toplum gerçeklerinden soyutlanmamızın istenmesi, (  bende sınava hazırlanıyorum ama kendimizi bazı gerçeklerden soyutlayacak kadar kaptırmayalım ) , sanal reklamlarla da iyice beynimizin ele geçirilmesi... 

Bunların hepsinin bize fısıldadığı tek bir şey var : İyi uykulaar… Gerçekten de ne güzel uyuyoruz arkadaş! 


   Neyse kısacası korkun bu örgütten, zihin kontrolü falan boru değil... Şaka bi yana benim parmaklar yoruldu sizin de gözünüz yorulmadan bitireyim.

Kalın sağlıcakla…

   Tavistock Örgütü, tavistock örgütü nedir, tavistcok'un amaçları nelerdir

Tavistock Örgütü Ne Anlama Gelmektedir?
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

3 yorum:

 1. bu konulara sizin gibi benim de ilgim mevcut,özellikle de böyle ansiklopedi tadında değil de akıcı şekilde yazılar olduğu zaman daha keyifli oluyor. tabi hala ''bunlar heep koplee toorisi'' diyecek camışlar yine de olacaktir .neyse güzel bir yazı olmus, tesekkürler...:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onu diyenler hiç tükenmeyecek sevgili Burak :D Yorumun için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Bu örgüt okadar on planda degil nedense devlet kurumlarl gerek tv gerek programda pek on plana clkmlyor geri planda kallyor bugun sorsanlz bu olayı insanlara cogu bilmez genede tskr guzel bir cevap olmuş

  YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top