Tipadam Dizi ve Film Yorumları

7 Ağustos 2014 Perşembe

2014-2015 Süper Lig Sezonu Öncesi 4 Büyüklerin Durum Değerlendirmesi

Bu sene Süper Lig çok çekişmeli gidecek gibime geliyor. 4 büyüklerin yaz aylarında yaptıkları transferler, sergiledikleri futbol ile sezona ne kadar hazırlar acaba? Bu yaz hangi takım ne yaptı? Hangi takım 2014 - 2015 sezonuna daha hazır gibi kısa kısa ve objektif değerlendirmeler yapalım bakalım.


Takımları alfabetik olarak sıralayacağım.

  Beşiktaş 

Geçen seneki teknik kadrosunu ve takımı bozmayan Beşiktaş, etkili transferler yaparak kadrosunu daha da güçlendirdi. Özellikle forvet hattına aldıkları Dem Ba transferi ile Feyenoord karşısında ne kadar iddaalı olduklarını gösterdiler. Sergiledikleri güzel futbol ile lige hazır olduklarının sinyalini veren Beşiktaş cephesi bu sene zirveyi bayağı bir zorlayacağa benziyor. Ayrıca takımda dikkat çeken bir diğer unsur hucüm hattına geçen sene alınan Kerim Frei'nin bu sene takıma büyük katkılar yapacağı yönünde sinyaller vermesi ile beraber geçen sene iyi performans sergileyen Olcay ve Mustafa Pektemek gibi futbolcuların da hucüm hattında çok fazla etkili olduklarını gördük. Önümüzdeki sezon için hucüm anlamında rakiplerini zorlayacak ve gol anlamında da bol gollü bir Beşiktaş izleyebiliriz.


  Fenerbahçe 

Geçen sene (2013) şampiyon olan kadrosunu hiç bozmayan Fenerbahçe takımı, oturmuş olan kadrosuna sadece Diego Ribas transferini yaparak katkıda bulundu. Öte yandan takımdan ayrılan Salih dışında Fenerbahçe takımı bu yaz döneminde transfer anlamında rakiplerine göre biraz daha pasif bir görüntü sergiledi. Hazırlık maçlarında taraftarına istediği görüntüyü veremeyen Fenerbahçe takımının yeni sezonda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Geçen senenin şampiyon olan kadrosunu göz önünde bulunduracak olursak, Fenerbahçe'nin de Beşiktaş gibi zirveyi zorlayacağını söyleyebiliriz.


  Galatasaray 

Son 1,5 sene içerisinde takımda çok değişik şeyler yaşanan bir Galatasaray takımı... Önce Mancini'nin yaptığı bir sürü transfer sonra o transferlerin öylece kalması sonucu Prandelli'nin gelişi ile takımı tekrardan elden geçirmesi. Fatih Terim ile hucüm oynamaya alışık olan bir takımın, bir anda Mancini ile defansa dönmesi ve şimdi de Prandelli ile ofansif oyun anlayışına alışmaya çalışan bir Galatasaray takımı var karşımızda. Bu yaz döneminde çok ses getirecek transferlerde bulunmayan takımın en ilgincime giden transferi Muslera'nın yedeği olarak Sinan Bolat'ı kiralamaları oldu. Onun dışında hucüm hattında yaptıkları Olcan Adın transferi ise takımın ihtiyacı olan ideal bir transfer olduğunu söyleyebilirim. Prandelli'nin kadro konusunda aldığı radikal kararlar, Amrabat'ın yeniden takıma dönmesi, Sabri'yi gözden çıkarması gibi ilginç olaylar yaşanırken, hazırlık karşılaşmalarını ele aldığımız zaman; Galatasaray takımının Mancini dönemine göre göze daha hoş gelen bir oyun yapasına döndüğünü söyleyebiliriz. Bana kalırsa Galatasaray takımının bu dönem ne yapacağı konusunda net bir şey söylemek doğru olmaz. Tamamen süpriz! Çünkü teknik direktör yeni ve taraftarın hiç alışık olmadığı tarzda kadro yenilemelerinin yanında değişik bir oyun stili ile oynayan bir Galatasaray var. Yaz dönemi boyunca Atletico Madrid dışında ciddi bir rakip ile karşılaşmayan Galatasaray takımının, sadece Atl. Madrid maçına bakarak bir yorum yapacak olursak iyi oynadıklarını fakat gol bulma konusunda sıkıntılar çektiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Takımı yeni yeni tanımaya başlayan teknik heyetin, sezon açılana kadar yapacakları her hamlenin ligdeki gidişat konusunda çok kritik olduğunu söylememizde fayda var.


  Trabzonspor 

Cezayir milli takımını çalıştıran eski teknik direktörleri Halilhodzic'i takımın başına getiren Trabzonspor takımı yine Galatasaray takımı gibi bu sene ne yapacağı kestirilemeyen süpriz bir takım. Yeniden kurulan bir teknik heyet ve yeni gelen bu teknik heyetin çok fazla transfer yaparak yeniden bir kadro kurma çalışmaları sürüyor. Basın toplantılarında sürekli yönetime atarlanan ve yeni sezona dair hiç de umutlu konuşmayan Halilhodzic, yönetimden 10 kişilik bir transfer istediğini ve eğer bu transferler gerçekleşmezse "takımda kalmayacağını" açık açık söyledi! (Haberin videosu) Bu tip cins bir teknik direktörün sezon içinde takımı nasıl bir şekilde yöneteceği son derece merak konusu.


 Peki sizce bu sezon lig nasıl geçer? Beklentileriniz neler?
 Aşağı kısma yorum olarak düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

galatasaray, fenerbahçe, trabzonspor, kim şampiyon olur, lig değerlendirmesi, takım değerlendirmesi, süper lig, sport toto süper ligi
2014-2015 Süper Lig Sezonu Öncesi 4 Büyüklerin Durum Değerlendirmesi
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top