Tipadam Dizi ve Film Yorumları

16 Ağustos 2014 Cumartesi

Asus'tan Intel İşlemcili Zenfone 6! Ayrıntılı İnceleme Sizlerle..

Bugün eniştemle yaptığımız bir sohbet sırasında rastladığım ve rastlamamla birlikte araştırmaya koyulduğum bu yeni telefon; benim gibi birçok kişinin de dikkatini çekeceğine eminim ve şu anda da bu yüzden karşınızda bulunan yazıyla birlikte sizlerleyim değerli dostlar.

Ailemin tüm fertleri, birbirinden farklı firmalara ait cep telefonları kullandığı ve bu sayede de yakından gözlem yapma şansına sahip olduğum için; bu gibi konuları yazıp, telefon konusunda kararsız kalan ya da herhangi bir problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olmayı planlamaktayım. Ailemde sırasıyla; Sony Xperia Z, Sony Xperia SP, Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy Note 3 ve halihazırda benim kullanmakta olduğum Iphone 5s telefonları mevcuttur. Durum böyle olunca da, telefon sektöründe şu an için en iyi konumda olan 3 büyük firmayı; Apple - Samsung ve Sony'i yakından inceleme imkanları bulmaktayım.


Yazlıkta (evlerde) internetimiz olmadığı için, eski usule dönüp; her sabah erkenden bisiklete ya da arabaya atlayarak markete gitme ve gazete alma durumumuz söz konusu. Durum böyle olunca da her şeyi didik didik inceliyor ve okumadık yer bırakmıyoruz diyebilirim :)) Bugünkü Hürriyet maceramızda, Hürriyet'in eklerinden birinde tamamıyla elektronik aletlere ayrılan bir parça gördük ve onu inceledik. İlk sayfada gözümüze çarpan kısım, büyük yazılarla yazılmış olan ''Zenfone 5 ve 6'' oldu kii ASUS tarafından çıkartılmış olması da, özellikle beni o yazıyı iyice incelemeye yönlendirdi diyebilirim.

Şu anda kullanmakta olduğum Lep-top'um ASUS marka olup, kendisinden de fazlasıyla memnun olmam; bu telefonu ciddi anlamda incelemem de etkili olmuştur, yalan yok yani. Aynı zamanda telefonun özelliklerine göre bu kadar uygun olması da beni ayrıca şaşırttı desem yeridir. ASUS'un bilgisayardaki etkisi, performansı ve sürekliliği ciddi anlamda pozitifken; bunu telefon ve tabletlere nasıl taşıyacakları fazlasıyla merak edilen bir durum kiii şahsen ben bunu fazlasıyla merak etmekteyim. Ve sırf bu yüzden, enişteme Zenfone 6 siparişi verdirme kararı aldım da diyebilirim!

Yakın zamanda telefonunu değiştirmeyi ve Samsung'tan başka markalara geçiş yapmayı düşünüyordu kendisi zaten ve bu telefon her ikimizinde gözüne çarptı kii hoşumuza da gitti diyebilirim. Hoş tasarımı, Asus markasına ait olması ve en çokta bu özelliklerine göre fiyatının bu derece uygun olması; en azından 6-7 aylık bir kullanım için bizlere ideal geldi diyebilirim değerli dostlar.


Asus'un başladığı Android çıkartmasının ilk örneklerinden olan Zenfone 6, isminden de anlaşılacağı üzere 6 inçlik, çift SIM kart destekli bir fablet (phablet, telefon tablet). Gücünü 32 nanometrelik ve 1,6 GHz hızındaki Intel Atom Z2560'tan alan Zenfone 6 geniş ekranında 720p çözünürlük sunuyor. Özellikle DEV bir telefon isteyenler için, bu telefonun ideal olduğunu düşünmekteyim. Samsung Note 3'ün bile 5.7 inç olduğu düşünülürse; varın 6 inçlik Zenfone'u siz düşünün.

Telefonun Teknik Özellikleri : 

Ekran: 6 inç, 720x1280 piksel, IPS, Gorilla gGass
İşlemci: Intel Atom Z2560 1,6 GHz, 2 çekirdek (Hyper-threading ile 4 izlek)
Grafik işlemcisi: PowerVR SGX 445 MP2 Bellek: 2 GB RAM
İşletim sistemi: Android 4.3, ASUS ZenUI
Kamera: 13 megapiksel Pixelmaster arka, LED flaşlı / 2 megapiksel ön
Depolama: 16 GB yerleşik, microSD kart yuvası
Kablosuz ağ: HSPA+, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
Pil: 3300 mAh
Ağırlık: 196 gram

Ve hemen ardından da telefon hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız için 2 farklı video incelemesini sizlere sunmak istiyorum değerli dostlar. Biri 15 diğeri ise 30 dakika sürüyor. Baştan sona izleyip, tam bir fikre sahip olabilirsiniz. Şahsen özellikle pil, ekran ve kamera olarak bana oldukça mantıklı bir telefon gibi geldi ve fiyatı da Teknosa'da sadece 799 Lira. Bu fiyatlara böyle bir telefon hemde ASUS'tan asla kaçmaz! Alacak olanlara da şimdiden hayırlı uğurlu olsun...Anahtar Kelimeler: Asus'un çıkardığı telefonlar hakkında yazılar, Asus Zenfone 6 telefonu hakkında detaylı inceleme, Asus zenfone 7 hakkında videolar, Asus zenfone 5 inceleme, Zenfone 6 videolu inceleme, Asus zenfone 6 kullanıcı yorumları , asusun çıkardığı tablet ve akıllı telefonlar neler, zenfone 6 ne kadar, zenfone 7'nin fiyatı ne kadar olacak
Asus'tan Intel İşlemcili Zenfone 6! Ayrıntılı İnceleme Sizlerle..
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top