Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Ağustos 2014 Çarşamba

Fatih Altaylı ve Levent Kırca'nın Teke Tek Programındaki Müthiş Düellosu

Bu yazıyı uzun zamandır yazmak istiyor ama bir türlü kısmet olmuyordu maalesef. Yazmaya başladığım anda dahi, o anki atışmaları aklıma geliyor Fatih Altaylı ve Levent Kırca ikilisinin; gülümsemeden duramıyorum ne yazık ki.. Gerçekten 2 sert ve sağlam medya yüzüdür kendileri ve bu bahsettiğim programda da tabiri yerindeyse kendilerinden geçmişlerdir.


Videoyu 4-5 dakikalık bir özet şeklinde değil de 20 dakikalık kısım olarak sizlere sunacağım ve baştan sona da izlemenizi öneriyorum. Uzun zamandır böyle bir şeye tanık olmadığınıza da eminim ayrıca. Daha önce izleyenler varsa, bir daha izlesinler; şahsen rahat 4 defa izlemişimdir ehehe..

O akşamki programda Levent Kırca'nın 'cezaevlerindeki meslektaşlarını niye hiç ziyaret etmedin?' sorusuna 'sevmiyorum diyelim ki, size ne? ben her cezaevine gitmek zorunda mıyım? benim işim sivil toplum örgütü liderliği değil.' şeklinde yanıt veren Fatih Altaylı'nın, 6 sene evvel Mustafa Balbay'a -Ergenekon'dan ilk göz altına alıp serbest bırakılıp teke tek programına katıldığında- neler söylediği odatv tarafından ortaya çıkarılmış. Levent Kırca, Altaylı'ya 'sen iktidar yalakasısın' derken belgeye de ihtiyacı yokmuş meğersem. Fatih Altaylı'nın yakın geçmişindeki kendi programı başlı başına bir belgeymiş aslında. Konjonktüre göre tavır takınma ne kadar da zavallıca bir tutum.


Tüm bunları da daha yeni yeni fark ediyor olmam da benim acizliğim sanırım. Ama olsun, öğrenmenin yaşı yoktur; araştırıyoruz ve sonuna kadar da her konuda araştırmaya devam edeceğiz. Her şey daha güzel bir dünya için falan pişman ehehe.

Dediğim gibi programı internetteki 4-5 dakikalık videolardan değil de başından itibaren seyrederseniz kii hemen aşağıda 20 dakikalık videoyu bulabilirsiniz; sorduğu sorularla niyetini belli eden Fatih Altaylı'nın Levent Kırca tarafından ince ince işlenerek dengesinin bozulduğunu ve sonunda saçmalatıldığını görürsünüz. "Kemalist militarist devri geçmiş yaşlı bir tiyatrocu"yu harcamak o kadar kolay değilmiş demek ki.


Sanırım duygularıma yenik düşüp, az birazcık Levent Kırca'nın yanında olduğumu düşünüyorsunuz ama kesinlikle öyle değil. Her zaman dediğim gibi, duygular değil; haklının kim olduğu önemlidir! Ve Fatih Altaylı'nın ısrarla kekelemesi, devamında da sinirlerine yenik düşmesi; bunun ufak bir göstergesidir.

Anahtar Kelimeler: fatih altaylı ile levent kırcanın atışması, levent kırcanın fatih altaylıya cevapları, levent kırcanın teketek programındaki sözleri, fatih altaylı ve levent kırca düellosu, fatih altaylı akpli mi, levent kırca atatürkçü mü, levent kırcayla fatih altaylı ilişkisi
Fatih Altaylı ve Levent Kırca'nın Teke Tek Programındaki Müthiş Düellosu
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top