Tipadam Dizi ve Film Yorumları

11 Ağustos 2014 Pazartesi

Gülmekten Yerlere Yatacağınız Komik Penguen Dansı [Günün Videoları]


Penguen dansı, Arnavut düğünlerinde yapılan bir danstır. Daha doğrusu çeşitli ülkelerde de var olsa bile YouTube'daki birkaç video'daki "Penguin Dance Albania" olarak görünce büyük ihitmalle Arnavutluk düğünlerinde çokça yapılan bir şeydir diye düşündüm.

Dansın nasıl yapıldığına gelecek olursak.... Sürekli aynı ritim çalsa da kulağa hoş gelen bir müzik eşliğinde yapılan bu dansın kendine göre basit birkaç hareketi var. Önce sağ daha sonra sol ayak, bir ileri bir geri ve dahas sonra iki ileri çift ayak üzerinde sekerek yapılan hoş bir dans aslında.

Komik olan tabii ki dansın kendisi değil. Penguen dansını yapmayı bilmeyip de yapmaya kalkışanların düştüğü komik durumlardır. İlk önce dansın orjinalini ve nasıl oynandığını sizlerle paylaşmak için şu videoyu şuraya ekliyorum. Bunu daha sonra izlersiniz çünkü; sizlere asıl izletmek istediğim video bu değil.
Asıl komik olan şu aşağıdaki 2 video'dur. Videoların bir tanesinde fortçu amca, daha doğrusu dede, dansı fırsat bilerek halk deyişiyle abazalık yapıyor diyebiliriz. Dans edeceğim ayağına kadının arkasına geçiyor ve kadının "Oha" diye bağırmasıyla gülerek danstan ayrılıyor. :))

Daha da komik olanı da diğer bir videodur. Dans boyunca, dans sırasının en arkasında duran şişman ve kısa boylu adama dikkat edin sadece. Adam resmen arkadan dayamak için sıraya girmiş ve oyun boyunca adama, bindirmekten başka bir şey yapmıyor. Kahkahaya hazır olun! :))

Video - 1 : Düğünde Kendini Kaybeden Fortçu Dede 

Video - 2 : Penguen Dansı Yapmaya Çalışan Şişman Adamkomik video, komik dans, penguen dansı, komik penguen dansı, günün videosu, fortçu dede, fortçu amca, komik fortçu
Gülmekten Yerlere Yatacağınız Komik Penguen Dansı [Günün Videoları]
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top