Tipadam Dizi ve Film Yorumları

29 Ağustos 2014 Cuma

Sherlock Holmes Nasıl Bir Dizi ve Kitap? Görüşlerimiz..   Herkesin tanıdığı Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulmuştur. Gazetelerde hikayeleri basılmış ve polisiye edebiyatının halk arasında yaygınlaşmasına yardımcı olmuştur.

   Hakkında kitaplar, filmler ve dizi çekilmiştir. Çoğu hikayesini okudum ve bazıları sıkıcıydı. Ama bazılarını çok beğendim mesela Benekli Kordon hikayesi ben hiç düşünmemiştim. Tabi hikayeyi okurken bende
düşünüyorum acaba ne olmuştur falan.

   Ama dizisini daha çok sevdim. Belki de nedeni şu an ki zamanı konu aldığı içindir bilemem ama hikayeler, replikler hoşuma gidiyor. Tabi bazılarını kitaplardan almışlar. Buna çoğu kez şahit oldum."Sherlock Holmes karakteri bir pozitivistir. Hatta pozitivizmi o kadar abartmıştır ki " Dünyanın güneş etrafında döndüğünü bilmek işime yaramıyorsa neden bu bilgiyi kafamda tutayım ki" dahi diyebilmiştir." Bu konu hem kitapta hemde dizi de geçiyordu. Okumanızı veya izlemenizi tavsiye ederim :)

Sherlock Holmes Nasıl Bir Dizi ve Kitap? Görüşlerimiz..
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top