Tipadam Dizi ve Film Yorumları

14 Ağustos 2014 Perşembe

Sony'den Selfie Telefonu : Sony Xperia C3

Günümüzün popüler fotoğraf çekip şekillerinden biri olan Selfie'nin giderek yayılması cel telefonu şirketlerinin de ilgisini bir hayli çekmişe benziyor. Ünlü elektronik cihaz markası olan Sony, yeni ürettiği 5 MP ön kamera ve ön kameraya ait daha bir çok özelliğe sahip olan Sony Xperia C3 için selfie odaklı cep telefonu üretti diyebiliriz.
Sony Xperia C3 için, 5 megapiksellik bir ön kameraya sahip ve aynı zamanda yine ön kameranın hemen yanında bir de flaşa sahip olmasından dolayı selfie telefonu olarak anılıyor. Ön kameranın marifeti bu saydıklarımla bitmiyor tabi ki. Ayrıca ön kamera ile 720p çözünürlülüğünde videolar çekmek Xperia C3 ile mümkün. Öte yandan Sony'in Xperia C3 modeli için özel olarak, PROselfie adını taşıyan bir yazılım ile telefonu kullanıcılarına sunacak. Buradan da anlayacağımız üzere selfie'ci gençlik için, çekilen fotoğraflardan daha kaliteli sonuçlar elde edebilmek adına her şeyi düşünmüş. Sony Xperia T2 Ultra'da karşımıza gelen Portrait Retouch ve AR effect gibi uygulamaların ön kamera ile kullanılabilir olduğunu da belirtememde fayda var. Sony markası satışlarla ilgili olarak, özellikle selfie meraklısı gençlerin bayağı bir ilgisini çekeceğini düşündüğü Xperia C3 modelinden bayağı umutlu.

Telefonun diğer özelliklerden bahsedecek olursam.
  • 1.2 GHz ve 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisine sahip. 
  • 5.5 inçlik geniş bir ekranı var. 
  • RAM olarak 1GB RAM ile yetinmiş Sony. 
  • 8GB dahili hazıfası mevcut 
  • Ön kamerası 5MP demiştik. Arka kamerası ise 8MP ve tabii ki arka kamerada da bir flaşı var.
  • Cihaza yüklü olan Android versiyonu ise KitKat olarak anılan Android 4.4 versiyonudur.
  • Online mesajlaşma uygulamalarından sonra eskisi kadar çok kullanılıyor mu bilmiyorum ama Bluetooth 4.0'lık bir bluetooth'a sahip olduğunu da belirtmemde fayda var. 

sony, xperia, c3, selfie, telefon, selfie telefonu, xperia c3, sony selfie telefonu, xperia c3 selfie telefonu, selfie telefonu özellikleri, fiyatı, fotoğrafları, görünüşü, kaç mp, ön kamera kaç megapiksel
Sony'den Selfie Telefonu : Sony Xperia C3
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top