Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Ağustos 2014 Cuma

Şortlu Kız ve Bakkal Önündeki Amca Hikayesi [İşin Gerçeği]

Ergenin biri Tumblr üzerinden bir yazı yazmış "Şortlu Kız ve Bakkalın Önündeki Amcanın Hazin Hikayesi" adı altında. Hani bir şeyler karalamış tamam ama gıcık olduğum bir nokta var yazıyla ilgili o da şu ki adamın kızlar üzerinden pirim yapmaya çalışması. Kendi kızlarla ilgili bir içerik yazacak da, Tumblr üzerinden bu yazı ilgi görecek de arkadaşın popülerliği artacak, daha çok reblog alacak ve daha çok beğeni alacak, falan filan olayları yani... 

Yazıyı okudum ve inanın bana, tamamen reklam kokan, kendi reklamını yaparak üne kavuşmaya çalışan gerçeklikten uzak ve yapmacık bir yazı olmuş. Hadi kızlar üzerinden pirim yapacaksın ve bir çok kızın beğenisini alıp Tumblr üzerinden, Tumblr ergenlerinin değimi ile "popi" olacaksın diyelim. Peki neden bakkal amca? Senin gibi ergen abazası birini örnek olarak verseydin ya? Bakkalarda duran amcalar sabahtan akşama kadar çalıp, evlerine ekmek götürmek için ter dökerlerken, sen hiç utanmadın mı o emekçi amcalara laf atmaya. Sen bilgisayarının başında popüler olacaksın diye hiç utanmadın mı onca "bakkal amcamızı" karalamaya ve sanki onlar gerçekten öyle insanlarmış gibi göstermeye? 

Sen zengin züppesi olabilirsin arkadaşım. Klavyenin başına geçip her türlü ahlaksızlığı yapabilirsin ama belli bir kesimi karalamaya ve insanlarda böyle bir algı yaratmaya hakkın yok!

Ayrıca yazı ile ilgili başka bir şey daha dikkatimi çekti. O yazıyı yazan Tumblr çocuğu Mert adlı arkadaş abazalıkla ilgili o kadar geniş bilgiye sahip ki. Şaşırdım doğrusu. Buradan da "bakkal amcanın" değil aslında kendisinin ne tür bir abaza olduğunu açıkça görebilemekteyiz sevgili okurlarım. Belli ki o yazdığı şeyleri kendi yaşamış ve bence bizzat yapmış ve hatta o düşüncelerin bire bir aynısı kendisinde olacağından ötürü ki "bakkal amca" adı altında onca şey yazabilmiş.

Ee.. Ne demişer? İnsanın fikri neyse, zikri de odur!

Bakkal amcaların o tarz şeyler yaptığını nerden biliyor ki onca şeyi sıralamış? Elbetteki hiçbir bilgisi olmadan yazmış. Adamın içi fesat çünkü.  "Bakkal amca" adı altındaki karakteri en ince ayrıntısına kadar biliyor ve düşüncelerini de her ayrıntısına kadar tahmin ediyor olması, "bakkal amca" karakterinin bizzat o yazıyı yazan şahsiyetin kendisi olduğunun en büyük göstergesidir. Hiçbirimiz daha önce bakkal amcalara yada bakkal önündeki amcalara o gözle bakmamıştık doğrusu. Mert Tünay adlı gencin yazıdakinin aksine nasıl bir karaktere sahip olduğunu; "bakkal önündeki amca" karakterina bakarak rahatlıkla anlayabiliriz.

...Ve final! Aslında yazıda bakkal amca denen kişi, o yazıyı yazanın ta kendisiymiş! Aslında bunu kendisi açıklayacaktı ama dayanamadım ben açıkladım. Aa.. Tüm gerçeği açıklamış oldum istemeden. Senaryonun tadını kaçırdım ama olsun. Kendisi başka başka senaryolar yazar nasıl olsa. Ne de olsa başkaları üzerinden prim yapma işi, Tumblr ergenlerinin işi!

Olaya yabancı kalanlar ve hangi olaydan bahsettiğimi merak edenler için...
Bahsettiğim o yazıya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.
Buraya tıklayarak da ekşi sözlüğün o yazıya vermiş olduğu cevabı okuyabilirsiniz.


bakkalın önündeki amca, şortlu kız, hikaye, şortlu kız hikayesi, bakkal amca hikayesi, şortlu kız ve bakkal önündeki amca hikayesi
Şortlu Kız ve Bakkal Önündeki Amca Hikayesi [İşin Gerçeği]
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. İnci değil ekşi sözlüğün cevabı

    YanıtlaSil
  2. Teşekkkürler.. Düzelttim. Dalgınlığıma gelmiş sanırım.

    YanıtlaSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top