Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Ağustos 2014 Pazar

Teen Wolf Nasıl Bir Dizi? Görüşlerim....

Doğrusunu söylemek gerekirse, daha önce yaptığım birçok dizi analizinde; okurlarımızdan gelen yorumlar doğrultusunda sürekli ''Teen Wolf'' ve daha 3-4 tane dizi daha ön plana çıkıyordu. Sürekli bu dizileri izlememiz gerektiği ve izledikten sonra da yorumlamamızın hoş olacağı söyleniyordu kii sonunda bu faaliyeti gerçekleştirmiş bulunuyorum değerli dostlar.


Gerçek şu ki, yazlıkta uzun süredir internetsiz kalmam ve sadece siteye yazı yazıp; yorumlarınıza dönüş yapabilmek için kullanabildiğim (telefonun modem durumu) bir internetim mevcut kii durum böyle olunca da internet üzerinden istediğim dizileri veyahut filmleri izleme durumum söz konusu olmuyor. Haliyle de televizyona yani CNBC-E'ye bağlı kalıyoruz. E öyle olup da CNBC-E'ye sarmamla birlikte de uzun zamandır izlemeyi planladığım Teen Wolf dizisiyle karşılaşmam bir oldu ve 3. sezonunu da bitirmiş bulunuyorum diyebilirim, büyük bir gururla birlikte.. :)) Hatay'a döndüğüm vakit 4. sezonunu da hızla izlemeyi planlıyorum kii kaçırdığım bölümlere de mutlaka dönüş yapacağım, hatta vaktim olursa baştan sona da izleyebilirim; malum sansür ve reklam dönme durumlarından dolayı, her şeyi baştan sona izleme durumumuz olamıyor televizyonlarda. Neyse, ilk bakışta ergen dizisi gibi olsa da; özellikle bu dehşet verici sıcakta, serin evimizde; klimanın da karşınızda gayet güzel gidiyor Teen Wolf.

Üçüncü sezona kadar çıtayı her sezon yükseltmiş dizidir kendileri kii daha üçüncü sezondayım zaten. Ama görsel efektlerde pek iyi değiller maalesef. Özel efektleri iyi sayılabilecekken görsel efektleri bayağı amatör duruyor. Yine de ona rağmen kesinlikle gideri var. Öyle ki, bazen şu bölümü izleyip de kapatayım artık diyorum ama devamı o kadar merak uyandırıyor ki; içim içimi yiyor yani. Kısaca sürükleyici bir kurgusu olduğu aşikar.

Konusuna kısaca değinecek olursak; kendi halinde öğrenci bir gencin kurdun saldırısına uğramasından dolayı kurt adama dönüşmesini ve sonrasında yaşadıklarını anlatan bir gençlik dizisi. İzlediğinizde bu türde çok sayıda film yapılmış olduğundan bu tarz gençlik dizilerini seven biriyseniz sıkılmadan izleyebilirsiniz. Zaten şu anda çok sayıda yabancı dizi tatile girdiğinden veyahut sezon finalleri yaklaştığından yoklukta gider tarzda bir içeriğe sahip.


Özetle; bir Being Human ,True Blood yada The Vampire Diaries değil. Bu yüzden beklentilerinizi çok yüksek tutmayın ama çokta kötü bir dizide değil hani. Şahsen memnun kaldım diyebilirim. Dizinin içeriğindeki en büyük farklılık genelde amerikan liselerinde popüler olan amerikan futbolu yada dizinin eski film versiyonundaki gibi basketbol takımının popüler olmadığı aksine lakros sporunun popüler olduğu bir okulda geçmesi. Belkide gençlere bu spor dalını sevdirmeye amaçlamaya çalışan bir dizi diyebiliriz. Çünkü bu dizide lakros oynamak okulda popüler olan güzel kızları kendine hayran bırakmakta etkili bir spormuş gibi yansıtılmasına yoğun çaba gösterilmiş kii kızlarımızın da maşallahı var hani.. :))

Dizide gay kurt adamlar falan bile var. Aşırı fantastik bir dizi lan, düşündüm de az biraz bakmaya değer vallahi. En azından ilk sezonu izlediyseniz, 3. sezonu da izleyip öyle karar verin izlemeye devam edip etmeyeceğinize, şahsen ben öyle yapacağım. Duruma göre 4. sezona başlarım herhalde, ilk başta mutlaka izlemeyi planlıyorum demiştim ama yazıyı yazdıkça az biraz da soğumadım değil hani diziden :D Evet değişik bir adamım biraz, kabul ediyorum. Yine de sizlere önerim, bu diziyi direk es geçmeyin; mutlaka deneme amaçlı izlemeyi deneyebilirsiniz.Anahtar Kelimeler: Teen Wolf dizisi inceleme, Teen Wolf hakkında her şey, teen wolf dizi izleyici yorumları, ten wolf sizce sürükleyici bir dizi mi, teen wolf izlenmeli mi, teen wolf dizisi kaç sezon sürecek, ergen kurt dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak, ten wolf dizisi hakkında tüm yazılar
Teen Wolf Nasıl Bir Dizi? Görüşlerim....
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Dizi kesinlikkle cok guzel ben tum bolumleri biekere degil defalarca izlyip hic sıkılmadan tekrar izleyecek kadar cok seviyorum . Bu arada 4. Sezon cok guzel gidiyor merakla bekliyoruz

    YanıtlayınSil
  2. Dizinin fazlasıyla seveni olduğu aşikar ki sevenleri gerçekten fazlasıyla da değer veriyor diziye. O yüzden çoğu konuda şanslı bir yapım ekibine sahipler. Yorumunuza bende katılıyorum ancak 4. sezona henüz girebilmiş değilim; dizinin nasıl geliştiğini merakla bekliyorum.. :))

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top