Tipadam Dizi ve Film Yorumları

16 Ekim 2014 Perşembe

12 Kızgın Adam (12 Angry Men) Nasıl Bir Film? Görüşlerimiz..


1 adamın 11 adamı karşısına aldığı, ön yargının çok iyi işlendiği bir Başyapıt olan 1957 yapılı çok sade ve sürükleyici siyah beyaz filmdir. Filmde bazı replikler var ki, yazının sonunu dahi beklemeden eklemek istiyor ve üstüne de konuşma yapmak istiyorum. O derece güzel, o derece etkileyici; 'En büyük güç "düşüncedir". Ve bir düşünceyi asla zor kullanarak yok edemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey; karşıt bir düşünce ile onu ortadan kaldırmaktır''. Böyle müthiş, zeka örneği bir film için en uygun cümle bu olmuş sanırım. Filmin verdiği mesaj ön yargıları kırmaksa madem bence sizde ön yargılarınızı kırın ve filmin tek mekanda geçtiğine bakmadan izlemeyi deneyin. Gerçekten oldukça iyi bir filmdi ve şiddetle de tavsiye ederim değerli dostlar. 

Zekice hazırlanan karakterler, kamera açıları ve diyaloglarla dolu film; az öncede söylediğim gibi bir odada geçer ve tamamen diyaloglara dayalıdır, seyirciyi de düşünmeye iter. Ve gerçekten o zamanın filmlerine göre de gayet hoş bir yapımdır. Boş bir zamanınızda mutlaka izlemelisiniz. 


Sevdiğimiz Replikler 

-Olayı nereye çekerseniz çekin, ön yargı gerçeği hep saklar.
-Suçsuz. 

İmdb Puanı: 8.9                                    Bizim Puanımız: 8.5
12 Kızgın Adam (12 Angry Men) Nasıl Bir Film? Görüşlerimiz..
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top