Tipadam Dizi ve Film Yorumları

26 Ekim 2014 Pazar

31 Ekim 2014'te Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta 2 tanesi Türk yapımı olmak üzere toplamda 6 film gösterime girecek. Bu filmlerden bir tanesi ise animasyon sevenleri sevindirecek türden bir film. Türk yapımı filmlerden biri ise Ahmet Kural'ın da oynadığı komedi türünde bir film. Şimdi de bu 6 filme şöyle bir göz atalım.


1) Pompeii
Pompeii, Almanya ve Fransa'nın ortak yapımı olan bir filmdir. Aksiyon, dram ve maceranın bir arada bulunduğu Pompeii filminin yönetmeni ise Paul W.S. Anderson'dur. Sinemalar.com sitesinde 160'tan fazla kişinin favori lisitesinde olan bu film, 85 dakika uzunluğundadır. Filmin göze çarpan oyuncuları ise  Kit Harington ,  Emily Browning ,  Carrie-Anne Moss ,  Adewale Akinnuoye-Agbaje ve Kiefer Sutherland.


2)  [REC] 4: Kıyamet Gecesi  {[REC] 4: Apocalypse}
Son derece ilgi çekici bir isme sahip olan "Kıyamet Gecesi" adlı bu film, " Apocalypse" adıyla yabancı sinema severlerin karşısına çıktı. Adından da anlayacağınız üzere korku filmi olan [REC] 4 filmi, korkunun yanında dram içerikli sahneler de bulunmaktadır. Korku ve dram sevenleri 96 dakikalık bir serüven bekliyor. Sinemalar.com sitesine 125'ten fazla kişinin favori filmi olan bu filmin başlıca oyuncuları  Manuela Velasco ,  María Alfonsa Rosso ,  Mariano Venancio ,  Héctor Colomé ,  Emilio Buale. REC 4 : Kıyamet Gecesi adlı bu filmin bir İspanyol yapımı film olduğunu da unutmadan belirtelim.


3) Oflu Hoca´nın Şifresi
Youğun iş ve çalışma temposu altındaki stresinizi atmak için hazır olun! Tamamen Türk yapımı olan Oflu Hoca´nın Şifresi filmi komedi kategorisinde iddaalı bir şekilde gösterime girmeye hazırlanıyor.  Filmin oyuncuları arasında Düğün Dernek filminden de bildiğiniz üzere Ahmet Kural oynamaktadır. Onun dışında  Köksal Engür ,  Tarık Pabuççuoğlu ,  Didem Balçın ve Mehtap Bayri de filmin başlıca oyuncularındandır. Yönetmen ve yapımcılığını Adem Kılıç'ın yaptığı bu filmin Senaristi ise Engin Elgün.


4) Sivas
Dram içerikli "Sivas" filmi 31 Ekim 2014'te gösterime girecek olan başka bir Türk filmi.  Okan Avcı, Banu Fotocan,  Doğan İzci, Muttalip Müjdeci ve Hasan Özdemir gibi oyuncuların yer aldığı filmin yapımıcısı ve yönetmeni ise Kaan Müjdeci'dir. 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile Sivas isimli bir dövüş köpeğinin bozkırda geçen hikayesinin anlatıldığı filmin başrollerinde Doğan İzci ve Çakır yer alıyor. Filmin başrol oyuncusu Doğan İzci, Venedik Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Aslan ödülünü kazandı.


5) Arı Maya
Almanya ve Avusturalya ortak yayını olan bir filmidir. Çocukluğumuzda bolca çizgi film olarak izlediğimiz Arı Maya bu sefer animasyon bir film olarak karşımıza çıkıyor. 79 dakikalık bu animasyon filme arkadaşlarınızla değil ama eşiniz, aileniz ve çocuklarınızla gidebilir ve keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.


6)  New York´a Hoşgeldiniz (Welcome to New York)
Adı her ne kadar  New York´a Hoşgeldiniz olsa da tamamen Fransız yapımı bir dram filmidir. 125 dakikalık bir filmdir. Filmden kısaca bahsedecek olursak, son derece ilgi çekici bir içeriğe sahip olduğunu göreceksiniz. Mesela, son derece güçlü ve dolar milyarderi bir adam düşünün. Bu adam milyonlarca insanın kaderini eline bulundururken, kendi kaderini elinde tutmakta zorlanır. Çünkü bir türlü engel olamadığı cinsel dürtüleri sürekli olarak kendsinin başına iş açmaktadır. Belkide bu işin sonunda kaybolup gidecektir. Bilemiyoruz...
Filmin başlıca oyuncular :  Gérard Depardieu, Jacqueline Bisset, José Ramón Rosario, Ronald Guttman, John Patrick Barry.
31 Ekim 2014'te Vizyona Girecek Filmler
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

1 yorum:

  1. Sivas filmi hariç güzel film yok.Haftaya Interstelların vizyona girmesine bekliyorum.Filmden beklentim çok yüksek herkes gibi.

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top