Tipadam Dizi ve Film Yorumları

13 Ekim 2014 Pazartesi

Adalet (The Equalizer) Nasıl Bir Film? Görüşlerim..


Merhabalar değerli TipAdam ailesi,

Yeni bir film incelememizle daha sizlerleyiz, daha doğrusu sizlerleyim.. :) Başlıktan da göreceğiniz üzere ''Adalet'' ya da daha seksi bir isimle ''The Equalizer'' filmini sizler için gittim izledim ve şu an 'işinize yarayacak şekilde' yorumlamayı planlıyorum. Öncelikle söylemeliyim ki, sıkı bir Denzel Washington hayranıyım ve herhangi bir filmde Denzel Reyiz olsun; deterjan reklamı da olsa gider sinemada izlerim, o derece yani.

Ama Denzel Washington'u oldukça beğeniyor olmam, yazıyı objektif olarak sunmayacağım anlamına KESİNLİKLE gelmemektedir. Size direk şunu söylemeliyim ki, filmimiz aralarla (reklamlarla) birlikte yaklaşık 2 saat 25 dakika falan sürmektedir. Yani filmi izlemeye gidecekseniz, zamanınız gerçekten olmalı ve o filmi ''isteyerek'' izlemelisiniz. Yoksa bir süre sonra sıkılma durumlarına girebilirsiniz. Hemen devamında şunu da belirtmeliyim ki, filmin ilk bölümleri sizi biraz 'haliyle' sıkacaktır. Malum, belli bir konu anlatılıyor ve o süreç boyunca o konu belli bir örgüye sokulup izleyiciye aktarılıyor. Demem o ki, filmin ilk 30-40 dakikası 'aşırı' aksiyona sahne olmayacaktır ama kesinlikle çok sıkıcı yaa deyip çıkılacakta bir havada değildir. Zaten öyle bir şey yapmaya kalkarsanız, burada ne işiniz var? Size sinemasever demem ben ne yazık ki...


Filmin konusuna değinmek gerekirse, hemen bir ufak özet geçeceğim; ardından filmin fragmanını ve müziğini de sizler için ekleyeceğim. Onları da izleyip, daha doğru bir fikre sahip olabilirsiniz zaten. Hemen konumuzu özet geçelim; Robert McCall eski bir Black Ops askeridir. Sahte bir ölüm hazırlayarak Boston'da yaşamaya başlayan Robert McCall, emeklilik zamanlarının keyfini çıkartırken, Teri isminde bir kızı kurtarması gerekmektedir. Kurtarması gerektiği kız yüzünden Rus mafyasıyla birlikte karşı karşıya gelecektir.

Asla bir Jason Statham filmi tadında aksiyon ya da gerilim beklemeyin bu filmden, bunu da ayrıca belirtmek isterim. Ancak şu da bir gerçek ki, kendi dalında oldukça hoşunuza gidebilecek ve sizi 2. yarısıyla birlikte ''kesinlikle'' sıkmayan bir film olmuş kiii kişisel görüşüm, gidip izlemenizden yanadır. Yazımın sonuna gelmişken, hemen şunu da belirtmeliyim; Bu filmi beğenmeyen, canı sıkılan gitsin pepe izlesin. 

Ortalama Amerikan filminin üstünde bir yapım. Mükemmel mi diye soracak olursanız cevabım hayır olur ancak gayet güzel, sıkılmadan sinemada izlenecek filmlerden biridir kendileri ve önermekteyim.


Anahtar Kelimeler: Adalet filmi izlenmeli mi, Adalet hakkında izleyici yorumları, Adalet (The Equalizer) filmine dair her şey, Adalet (The Equalizer) filminin tüm müzikleri, adalet filmi gerilim ve aksiyon türünde nasıl?
Adalet (The Equalizer) Nasıl Bir Film? Görüşlerim..
  • Yorum Yap
  • Facebook ile Yorum Yap

0 yorum:

Yorum Gönderme

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top