Tipadam Dizi ve Film Yorumları

17 Ocak 2015 Cumartesi

Çılgın Dersane 4: Ada Nasıl Bir Film? Maalesef ki İzledim - Görüşlerim..

Yazıya nasıl başlayacağımı bilemiyorum aslında. Gerçi başlığı bile nasıl atacağımı bilemediğim için direk sitemimi belirttim ve ''maalesef'' kelimesini kullandım. Kimse kusura bakmasın ama bayağı atarlı bir yazı sizleri bekliyor değerli dostlar!


Çılgın Dersane filmine, yıllar önce büyük bir heyecanla gitmiş ve fazlasıyla keyif almıştım. Devamında 2'yi çıkardılar ve ona da gittim. Pek tabi ''Türk sinemalarının'' en büyük hastalığına onlarda yakalanmıştı ve ne yazık ki devam filmini ellerine yüzlerine bulaştırmışlardı. Sanırım o zamanlar 2. yarıyı beklemeden çıkma isteğim uyanmış ve salondan koşarak uzaklaşmıştım. Nasıl olduysa bayağı beğenildi sanırım ve 3. filmi de çıkartıldı! Pek tabi onu ne izledim ne de TV'de denk geldiğimde durup bakıverdim. Taa ki bugüne kadar işte..

Maalesef ki, kuzenlerime (orta 3 ve lise 3 öğrencileri) söz verdiğim için sinemada onlara eşlik etme durumum oldu ve bu acınası duruma yaklaşık 2 saat daha katlanmak zorunda kaldım. Eğer kuzenlerime verdiğim söz ve önceki zamanlarda onları ''mecburiyetten'' ekme durumum olmasaydı, kesinlikle ne girerdim ne de girmiş olsam bile 2. yarıya kalamazdım. Ama işte el mecbur kaldık ve filmi sonuna kadar izledik. Şimdi şunu da söylemeden geçemeyeceğim; kuzenlerim ve salondaki 'ergen' grubu filmden bayağı tat almışa benziyordu. Hani gülüp, eğleniyor; bazen ruhsuz bir şekilde Tanrı'nın beni kurtarmasını beklediğimi fark ettikleri için yumrukladıkları dahi oluyordu.. :) Ama yine de pek bir şey değişmedi benim açımdan ve zor da olsa filmi tamamlayabildim. Eğer ki bu filme gitmeyi düşünüyor ve o yüzden bu yazıyı okuyorsanız size şu şekilde tavsiye verebilirim..


7-16 yaş arasındaki tüm bireyler gidebilir ve fazlasıyla da eğlenebilirler diye düşünüyorum. Ancak 17 ve üstünde olan genç kardeşlerim, filme gitmeden önce lütfen 3 defa düşünsünler. İllaki gitme durumu varsa da, çılgın bir arkadaş grubuyla gitsinler ki; hiç gülünmeyecek şeylere bile gülme ihtiyacı hissedebilsinler. Şahsi fikrimdir, diğer görüşlere de saygım sonsuzdur pek tabi.

Filmin konusunu merak edenler için herhangi bir bilgi vermeyi düşünmüyorum çünkü diğer seriden hiçbir farkı yok desem yeridir arkadaşlar. Eğer ki çok boş zamanınız varsa ya da mecburi hissediyorsanız kendinizi, pek tabi gidebilirsiniz, sonuçta zevkler ve renkler tartışılamaz. Ama bana soruyorsanız, bu filme puanım; 10 üzerinden 3.5'tur!


Anahtar Kelimeler: Çılgın dershae 4 nasıl bir film, çılgın dersane 4 hakkında izleyici yorumları, çılgın dershane ada filmini öneriyor musunuz, çılgın dersane 4 (ada) filminin fragmanı
Çılgın Dersane 4: Ada Nasıl Bir Film? Maalesef ki İzledim - Görüşlerim..
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

8 yorum:

 1. en başından beri ergen dizisi gözüyle baktığımdan dolayı hiçbir serisini izlemediğim bir film

  YanıtlayınSil
 2. en başında beri ergen filmi gözüyle baktığımdan dolayı hiçbir serisini izlemediğim bir film

  YanıtlayınSil
 3. Çılgın dersane bire gitmiştik ilk çıktığında, arkadaşlarlar gittiğim için eğlenmiştik, şimdi 2,3,4 çıktı ama hiç birini izlemedim.

  YanıtlayınSil
 4. Çılgın dershane filminin ilk 3 serisi oldukça eğlenceliydi. Bakalım 4. nasıl olacak.

  YanıtlayınSil
 5. İlk filmden sonra izlemeyi bıraktım. Gereksiz bir film

  YanıtlayınSil
 6. Erdal'a katılıyorum çılgın dershane serisini nedense hiç sevemedim..

  YanıtlayınSil
 7. Yorumlara bakılırsa herkes bu filmden tiksinmiş zaten dostum :) Yani yalnız değiliz. Takıldığım tek nokta ise, bu kadar beğenilmeme durumu varken nasıl serinin 4. filmini dahi çekebilmişler? İnsan gerçekten hayret ediyor yani...

  YanıtlayınSil
 8. Arkadaş grubuyla gidecek olanlara öneriyorum zaten, o şekilde oldukça eğleniliyor değerli dostum. Malum saçmalamakta üstümüze olmuyor o gibi durumlarda ve en saçma komediye bile gülebiliyoruz.. :)

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top