Tipadam Dizi ve Film Yorumları

5 Ocak 2015 Pazartesi

Kayıp Çocuk (The Captive) Nasıl Bir Film? İzledim - İzlenimlerim..

Yazıma başlarken şunu direk belirtmeliyim ki, konusu ve konunun işleyişi bakımından herkese hitap edebilecek tarzda bir film ''kesinlikle'' değildir. Yani şöyle ki, filmin daha 30. dakikasında sıkılan da oldu; yaklaşık 2 saat soluksuz takip edende.. O yüzden çok ince bir yapım desem yeridir herhalde değerli dostlar.


Filmde, 9 yaşındaki küçük bir kızın; aniden babasının arabasında yalnızken kaçırılması ve sonrasında da 8 yıl boyunca rehin tutulma durumu anlatılmaktadır. Küçük kızın ne dünyayla ne de ailesiyle görüşme şansı bulunmuyor ve o şekilde büyüyor. Aynı zamanda baba da anlamsızca polis tarafından ''onca zamana karşın'' şüpheli durumunda gözüküyor. Filmde babanın, kızından asla vazgeçmemesini ve sürekli onu arayıp; sonuca ulaşma çabaları anlatılmaktadır. Hem  ''GERİLİM'' hemde ''DRAM'' türünden değerlendirebilecek bir film olmakla birlikte, oyunculukların oldukça sağlam olduğunu da ayrıca eklemeliyim.

2  Ocak'ta vizyona giren Kayıp Çocuk, genele hitap edeceksek; boş zamanınızda kesinlikle izleyebileceğiniz ama bu tarz filmlerden hoşlanan kişilere hitap edeceksek; kaçırılmaması gereken filmlerden diyebiliriz. Kişisel görüşlerim dışında, ayrıca diğer izleyicilerin de yorumlarını merak eden arkadaşlar için yazının bundan sonraki kısmını o şekilde devam ettiriyorum.

gercekten muazzam bi film olmuş..agır gidiyo gibi dursada konuyla ilgili detaylar, ayrıntılar hiç eksilmiyor.flashbacklerde süper olmuş, filme ztn soguk karlı havanın yanında ayrı bi kasvet vermiş..bence total anlamda cok iyi film..tek olmamış diyebilicegim yanı 8 sene periyodu..8 sene boyunca hiç bi ize raslanmadan yapılan arastırmalar nasıl birdenbire 8.senede sonuc veriyo, o çok manasız olmuş..oyunculuklarda cok basarılı...

az önce izledim izlenir... güzel

Cannes adayı olan filmde; birçok eksiklik vardı. Kaçırılma filmine göre klişe giden olayların yanı sıra ağır ve sıkıcıydı daha çok. Yani iyi bir gerilim filminden(ki bu filme gerilim demek ne kadar doğru olur bilinmez) alacağımız tadı vermedi, seyir zevkini düşürdü. Ryan Reynolds baş rol olmasına rağmen tam ortalıkta değildi, birçok sahnede şaşırtmayı bildiler fakat bu birkaç şaşırtma asla ama asla beğenme nedeni olamaz. Ağır işleyişinin yanı sıra; (tahmini olarak süre doldurmak için eklenmiş) gereksiz ve boş diyaloglar gerilim filmi için ayrı bir olumsuzluk belirtisi.. Fragman kadar etkileyici değildi, kaçırılma mevzusunu ele almış; ağır işleyişi olan bir filmdi kısacası. Genel itibariyle beğenmiş olsam bile ödül adaylığında yanında bulunan dişli rakipleriyle(hele ki Kış Uykusu'yla) pek kıyaslanabilecek kapasitede olduğunu söyleyemem. 6,3/10


Anahtar Kelimeler: Kayıp Çocuk filmi hakkında izleyici yorumları, the captive filmi güzel mi, dram-gerilim tarzında filmler, kaçırılma hakkında 2015 yapımı filmler 
Kayıp Çocuk (The Captive) Nasıl Bir Film? İzledim - İzlenimlerim..
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları

2 yorum:

  1. Değerli yorumunuz ve iltifatınız için çok teşekkür ederim Burçin Hanım. Umarım bu tarz filmler çoğalarak artar ''özellikle ülkemizde de'', tabi yanında kaliteleri de... :)

    YanıtlayınSil
  2. muhteşem ötesi herkese tavsiye ederim

    YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top