Tipadam Dizi ve Film Yorumları

15 Ocak 2015 Perşembe

Mega Holdings'ten Websitesi Almayın!


Tipadam ailesi olarak daha önceden de şuradaki linklerde de görüleceği üzere Mega Holdings ile ilgili bir çok yazı yazdık :

Mega Holdings Nedir?
Enes Olgun Bile Mega Holdings Sitesi Kullanmıyor!
Mega Holdings İtirafları

Yazılarımıza binlerce yorum geldi. Gelen bu yorumlar arasında hem bizi öven, bizi tebrik eden yorumlar vardı hem de bize söven adamlar da vardı. Emeğimize saygı gösterip bizi tebrik eden arkadaşlara nazikçe teşekkürlerimizi ilettik.

Fakat diğer taraftan da Mega Holdings'in içinnde olup da sürekli olarak bize "küfür" ve "hakaret" edenler vardı. Küfür ve hakaret içeren yorumları kaldırdık elbette. Anladık ki Mega Holdings için çalışanlar, yani kısacası bize sürekli olarak söven kesim, bizi yanlış anlamış. Bu yazımızda her şeyi açıklığa kavuşturmayı planlıyoruz.

Ayrıca henüz Mega Holdings'e bulaşmayan arkadaşlar da dikkatlice okusunlar. Bu adamlardan neden uzak durmanız gerektiğini ve insanları nasıl kandırdıklarını öğrenin.

Evet, ön sözden sonra asıl konuya gelelim şimdi.

Biz, Tipadam sitesi olarak kesinlikle direkt olarak  "Mega Holdings insanları kandırıp, haram iş yapıyor!" demiyoruz ama dolaylı olarak bunu söylüyoruz evet! Olayların birbirini takip etmesi ile işin sonucu oraya gidiyor çünkü. Eğer Mega Holdings işi yapan adamlar bize açık açık "Biz titan zinciri işi yapıyoruz! Titan zinciri işi yaparak para kazanıyoruz!" deselerdi, biz insanları bilgilendirmek adına sitemizde onca yazı yazmıyor olurduk. Fakat; adamlar ısrarla "biz site işi yapıyoruz!" diyorlar. Siz öyle derseniz biz de size "Durun! O işler öyle olmuyor!" deriz.

Sayın Megacı arkadaşlar! Size sesleniyorum! Şimdi yazacaklarımı iyi okuyun!
Eğer titan zinciri işi yaptığınızı kabul ederseniz buna kimsenin bir lafı olmaz ama eğer "2000 TL'ye site satıyoruz!" derseniz işte burada iş insan kandırmaya gider. İnsan kazıklamaya gider. Sen bir iPhone telefonu 2000 TL'ye alırsan buna elbette kimse bir şey demez. Çünkü kaliteli ürün satın alıyorsunuz ve kaliteye göre para ödüyorsunuz. Ama sen gidip "Nokia 3310" gibi bir telefonu 2000 TL'ye satarsan, işte o zaman bu iş "İnsan kandırmaya" dolaylı olarak "Dolandırıcılığa" girer. Demek istediğimiz ve insanları asıl olarak bilgilendirmek istediğimiz konu da budur zaten.

Beni daha iyi anlamanız için yine telefon üzerinden bir örnek verecek olursam... Siz insanlara iPhone kalitesinde bir ürün satmıyorsunuz!! Sorun da işte buradan kaynaklanıyor. Siz insanlara "Nokia 3310" satıp buna 2000 TL fiyat biçiyorsunuz. Siz de haklısınız. Çünkü web site işlerinden hiç anlamıyorsunuz. Anlamadığınız için de kullandığınız ürünün çok iyi olduğunu sanıyorsunuz ama inanın kullandığınız ürün 5 para etmez! Siz nasıl kandırıldıysanız, insanları da aynı şekilde kandırarak bir zincir halinde ilerliyorsunuz.

Ha bir de tasarım dersi gördüğünüzden falan bahsediyorsunuz bize sürekli. Gerçek website tasarım kurslarını görseniz, sizin öğrendiğiniz şeylerin çok amatörce ve "web tasarımı denilmeyecek kadar çöp ve gereksiz" şeyler öğrendiğinizi anlarsınız.

Her anlamda profesyonel bir websitesini tam anlamıyla öğrenip, tek başınıza profesyonel bir güzel bir iş çıkarabilmek için;

1 - Photoshop bilmek gerek.
2 - HTML / CSS bilgisine sahip olmak gerek.
3 - PHP yada ASP dillerinden birini bilmek gerek.
4 - Veritabanı yönetimini bilmek gerek.

Size bunların hangisi öğretiliyor? Ben cevap vereyim HİÇBİRİ !


Peki size şunu soruyorum! Kullandığınız Mega Holdings paketinizde şunlar var mı? İyi bakın;
 • MySQL? Hııı? Var mı? veya MsSQL var mı?
 • FTP Yönetim Paneli ?
 • Cloudlinux/cageFS
 • PhpMyAdmin veya myLittleAdmin?
 • FTPs Bağlantısı, Zamanlanmış Görevler, Dosya Yöneticisi Yedekleme
 • LiteSpeed, PHP5, MySQL5? Bunları da bilmiyorsunuz biliyorum.
 • DNS Yönetimi, Subdomain gibi konulardan haberiniz var mı? YOK!
 • Özel name server özelliği var mı paketinizde?
 • Catch-All Özelliği 
 • Virüs KorumasıSpam Koruması 
 • Sender ID Kaydı 
 • Özel Blacklist / Whitelist
 • Yazılım tercihi olarak, ASP, ASP.NET, AJAX, PHP, Silverlight, Perl, Python, Ruby, cURLvs. bunları destekliyor mu hosting paketiniz?
 • İçerik yönetimi olarak hangi platformlarla entegre edebiliyorsunuz peki sisteminizi? Bilginiz var mı? YİNE YOK

Bunlar sadece benim saydıklarım ve daha saymadığım bir çok özelliği destekleyen website paketleri internette çok daha ucuza satılıyor. Üstelik de 3 yıllık ve sadece 300 TL küsür bir paraya!! 

Bu saydıklarımın hiçbirini mega holdings size sunmuyor. Kimi kandırıyorsunuz siz? Websitesi işinden anlamayan masum insanlar tek hedefiniz değil mi?

Kusura bakmayın ama, sizin mega holdings paketlerini de inceledim ve sattığınız sistemde hazır şablonlardan başka hiçbir bok yok! Siz dandik ve hiçbir özelliği olmayan ürünleri 2000 TL'ye satarsanız eğer, biz size dolandırıcı da deriz, soyguncu da deriz kazıkçı da deriz! Yazıktır. İnsanların paralarını 5 para etmez şeyler için çarçur ettirmeyin.

Demin de dediğim gibi yukarıda saydığım ve sayamadığım daha bir çok şey sizin Mega Holdings panellerinizde yok. Sizi kandırmışlar. 5 para etmez ürününüzü ve 5 para etmez web site eğitimlerini size "mükemmel" bir şeymiş gibi göstermelerine kızıyoruz biz!!

KANDIRILIYORSUNUZ !
KANDIRILDINIZ!
BAŞKALARINI DA KANDIRMAYIN!

Sen bu 5 para etmez ürünü başkalarına kakalayarak sen de başkalarını KANDIRIYORSUN! İşte o yüzden insanları kazıklıyorsunuz diyoruz biz.

Yazdığım onca şeyden sonra eğer halen ben websitesi işi yapıyorum diyorsanız, kusura bakmayın ama size "keriz" dememize alınmayacaksınız. Ama sen bana dersen ki "Abicim, site sadece paravan. Siteyle falan alakamız yok. Bizim işimiz titan zinciri işidir." işte o zaman sana laf etmem. Kolay gelsin, işin rast gitsin der, susardım! Ama sizin yaptığınız şey bu değil. Resmen düzenbazlık yaparak, 5 para etmez sistemi allayıp pullayarak ısrarla "site işi" yapıyoruz deyip hem kendinizi hem de insanları kandırıyorsunuz.

Son olarak;

YETER ARTIK diyorum! "Website işi yapıyoruz" diyerek, "web işlerinden" anlamayan insanları "KANDIRMAYIN!!".
Mega Holdings'ten Websitesi Almayın!
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

38 yorum:

 1. Paylaşım için teşekkürler hocam, kazıklanmamak lazım, attım bu ismi hafızama.

  YanıtlayınSil
 2. anıl yıldırım15 Ocak 2015 22:15

  Paylaşım için teşekkürler

  YanıtlayınSil
 3. Tipadam ailesi olarak güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bunların nerede karşınıza çıkacakları belli olmaz arkadaşlar. Aman ha, websitesi satıyoruz diye bu "Mega Holdings" adı verilen sisteme kanmayın sakın.

  YanıtlayınSil
 4. 2000 TL paranız mı var? Paranızı çöpe mi atmak istiyorsunuz ! Heh işte bu iş tam size göre ;)

  YanıtlayınSil
 5. Tolgahan ÜZÜN15 Ocak 2015 23:45

  Titan zincirinin biraz kılıf giydirilmiş hali. Sakın bulaşmayın boşu boşuna paranızdan olursunuz. Onun yerine gidin limon satın daha iyi. Yada illa internetten kazanacağım diyorsanız 1 hafta araştırın site kurmayı, kolay bir şekilde kurabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 6. Burak Beşli16 Ocak 2015 08:51

  Alternatif bir bilgi bir yerde daha okumuştum fakat pek dikkate almamıştım araştırırken şimdi tekrar karşıma çıkıyor bilgilendirme için teşekkürler çok açıklayıcı bir makale olmuş.

  YanıtlayınSil
 7. hala savunan çıkacak mı çok merak ediyorum.

  YanıtlayınSil
 8. bu saçma herıflerın toplantısına bnde katılmıstım bı arkdsm sayesınde oncelıkle web sıtesı işinden anlarmısın dıye sordular anlamıyorum dedım bana bıraz bahsetmesını soyledım ılk kulldıgı kelıme su;" bizim sana vericegimiz web sitesini hiç bir firma bu kdr ucuza vermez " dedi ve sitenın sözde özelliklerinden bahsetti ' sınırsız e amil sınırsız trafık ' bunları ezberleyebılmıs sadece sonrasında hemn zıncıre gectı sagına soluna adam alıcaz katılımlar oldukca para kazanıcaksın hep bırlıkte zengın olucagız parisde içkilerimizi yudumlayacagız falan..... sunum yaptıgı pc yı aldım onume sözde vaad ettıgını özelliklerdeki sitenın fıyatını ınternettn cıkardım onune koydum evet tam 3 yıllık sıte toplamda 550 tl geldı olmaz oyle sey dolandırıcı onlar dedı :)) bızım sıtemız daha ıyıdır dedı peki dedım sıızn sıtenıze kndı sıtemı tasımak ıstıyorum dedım tam 750 k lık bı sıtem var eger kaldırırsa sıze o paranın 2 katını verıcem dedım 750 k ne abı dedi :D:D şaşırdım bişey soylemeden kalktım gittim


  bu ınsanlar umut satıyor arkdaslar oraya uye olan ınsanlar o 2000 tl yı umutları ıcın verıyor bı an once zengın olmak ıstıyorlar ama mılletı kandırarak zengın olsan ne olur o paradan hayır gelmez


  admın daha acıklayıcı sekılde anlatmıs bızı aydınlattıgın için teşekurler admın

  YanıtlayınSil
 9. Bugün ekşi Sözlük inci Sözlük bu tarz sitelerde Hz.muhammed sav. Hakkında Atatürk hakkında atan tutan milyonlarca kişi var gerçek bilgi ansiklopedilerdir ve mega holdings sadece bir Web sitesi ile sınırlı değil. Bu hayatta birşeyler Öğrenmek bilmek istiyorsan bilenlere danışırsın. Bilmeyen ne yapar böyle bir Web sitesi açar dinimizi atatürkümüzü vb. Kararlar insanlar merak eder okur normal olarak. Şunu iyi bilin ki bu sitenin sahibi olumsuz Şeyler yazıp insanları sitesine çekiyor ve her bu Yazıyı okuyandan bu siteye girenden para kazanıyor. Amaç bu zaten bir şeyi karala insanları sitene Çek sitenin Değeri artsın ve her girenden para kazan. Internet haşa ilâh değil arkadaşlar Google ilâh değil.

  YanıtlayınSil
 10. Bugün ekşi Sözlük inci Sözlük bu tarz sitelerde Hz.muhammed sav. Hakkında Atatürk hakkında atan tutan milyonlarca kişi var gerçek bilgi ansiklopedilerdir ve mega holdings sadece bir Web sitesi ile sınırlı değil. Bu hayatta birşeyler Öğrenmek bilmek istiyorsan bilenlere danışırsın. Bilmeyen ne yapar böyle bir Web sitesi açar dinimizi atatürkümüzü vb. Kararlar insanlar merak eder okur normal olarak. Şunu iyi bilin ki bu sitenin sahibi olumsuz Şeyler yazıp insanları sitesine çekiyor ve her bu Yazıyı okuyandan bu siteye girenden para kazanıyor. Amaç bu zaten bir şeyi karala insanları sitene Çek sitenin Değeri artsın ve her girenden para kazan. Internet haşa ilâh değil arkadaşlar Google ilâh değil.

  YanıtlayınSil
 11. Ulan bunu tekrar tekrar görünce yine sinirlendim adam kendi sitesinde wordpress kullanıyor millete neler satıyor ya.

  YanıtlayınSil
 12. bu sitenin sahibi para kazanmak için reklamlardan Hitler'den bu siteyi açmışlar

  YanıtlayınSil
 13. Bende bu ise grmek üzereym ne zamndr para aryodm sonunda buldm ama bu yazları okuyunca kafam cok karstı ne yapmam gerekiyo ustelik cok gvendgm biri sayesnde yapcaktm bu isi ama kafamda soru isaretlernden baska hic bisey yok suanda :(

  YanıtlayınSil
 14. Kesinlikle uzak dur. O çok güvendiğin kişi kendi derdine düşmüş ve seni düşünecek halde değil. Paran cebinde kalsın. Daha faydalı ve güzel şeyler için harca. Böyle şeylere çarçur etme. Pişman olursun. Bunların hepsi hava. 5 para kazandıkları yok. Tüm sözleri yalan dolan.

  YanıtlayınSil
 15. allah razı olsn kardesım banada kac teklıf geldı bnde ordan burdan bısıler duymustum ama mega holdıng hakında bılgım yoktu yanı dedıgın gbı adamları egıtıyorlar onları rededecek cvp veremıyorsn smdı deger verdıgım bı arkadasm yıne bu mega holdıng hakında bnle gorusmek konusmak ıstedı bnde bı on hazırlık yapmak ıstedm gereken bılgıyıde aldm saolasın bıde ben kurdum mega demek kurtçede sikmek demek yanı tam yerını bulmus :)

  YanıtlayınSil
 16. elif sistem şu veli beni dolandırdı bende aliyi dolandırıyım komisyon ile zararımı kapatayım benide çağardılar bu sisteme sokmaya çalıştılar ama acayip bi ikna çabaları var benimkiler baya başarılıydı :D bayada güvendiğim insanlardı ancak direk telefonlarını facebook adreslerini silip ilişkimi kestim . Sakın bu işe girme sende o verdiğim 2000 lirayı kurtarmak için belkide 10 kişinini 2000 lirasını heba edicen o 10 kişide 2000 lirasını kurtarmak için başkalarınınkini heba edicek sonuç olarak piramidin tepesindekiler paranızı çatır çutur yiyecekkkkkkkkk

  YanıtlayınSil
 17. Mağdur Edebiyatı18 Şubat 2015 13:49

  Böyle bir blog oluşturarak insanları bilinçlendirmenizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum, hepinizden Rabbim razı olsun. Ben sisteme tamamen hakimim,nasıl işlediğini çok iyi biliyorum.İçlerindeki insanların ''kendi paramızı kurtaralım da...'' ile başlayan cümlelerine çokca şahit oldum.Çevremdeki insanları korumaya bilinçlendirmeye çalışıyorum ama nafile, en yakınımdaki insanları bile kandırabiliyorlar. Tabi ki bunda potansiyel olarak görünen fakir ama gözü aç kolaydan para kazanma hırsına bürünmüş kardeşlerimizin de etkisi var.

  Uyanık olun arkadaşlar,lider dediğiniz o insanlar unutmayın ki sizin gibilerin sırtına basarak geldi oraya. C*m Uz*n bile bu ülkede telefon kartı,döner ekmek dağıtarak 7.25 oy aldı. enesolgun için de hedef eminin o yüzde 7 yi kazanmaktir. Mega ekibini de çok suçlamamak lazım biraz da kendimize bakalım... eee sonuçta ne demiş atalarımız ''eşek olursan semer vuran çok olur''  Saygı ve hürmetlerimle...

  YanıtlayınSil
 18. abi siz çok komiksiniz ya :) :) :)

  YanıtlayınSil
 19. Sevban bizi komik bulmuş, inanamıyorum! Olacak şey değil gerçekten. Hadi hep birlikte utanalım arkadaşlar...

  YanıtlayınSil
 20. selam bende bu işe girdim nasıl bi işse 2000tl verdim sonra iki kişi daha kaydetmelisin dediler kardeşin annen arkadaşın bende buldum iki zavallı benim gibi daha daha sonra bi süre o cafe senin bu egitim benim öyle normalde giyinemiyorsun herkes jilet gibi tabi onlardan geri kalmamak için kıyafet al bunların masrafınıda ekle kendini önemli bi iş yapıyor gibi görmeni saglıyorlar hepsi sahtekar 6000tl verdik benim gibi günde 3. 5. enayi bulsalar yeter allah bildigi gibi yapsın onları kanmayın arkadaşlar yani kral çıplak

  YanıtlayınSil
 21. Arkadaşlar merhaba ben daha dün seminerlerine katıldım bunların hepsi göz boyama sahtekar insanlar sakjn ama sakın kanmayın ! İnanın sabahtandır telefonum susmuyo yok top leader yok presenter falan filan biz kendi işşmize bakalım bunlr boş iş 😉

  YanıtlayınSil
 22. bu sitenin sahibi mega holdingsi karalayarak web sitesinden insanlar okudukça para kazanıyor

  YanıtlayınSil
 23. bugün bana da cok değer verdiğim bi arkadaşım bu işi anattı ilk defa duydum ve cok sasırdım böyle bi iş böyle kolay para kazanmak var mı diye hemen bende katılmalıyım dedim ve arkadasima sana aksam sana haber vericem dedim aklıma geldi bi arstırayım dedım iyi ki de arstırdım size cok teşekkür edrim bizi aydınlattığınız için

  YanıtlayınSil
 24. canan gundogan6 Nisan 2015 18:31

  merhaba arkadaslar yurttan bi arkadas bu siteye para yatırmıs ve bu siteyi kullanıyo ve elinde izim bilgilerimizin isimlerimizin oldugu memleketlerimizin yazdıgı kagıtlar vardı ve biz bunları bulduk ayrıca kendi oda arkadaslarının hakkında yazılar yazmıs en hassas noktalarını para durumlarını falan bunu bugün ögrendik ve bu konuda bi bilgimiz olmadıgı icin endiseleniyoruz neden bizi kullanıyo ve kimden güc alıyo arkasında kim var bilgilerimizi kullanıp naptı cok merk ediyoruz lütfen yardımcı olur musunuz ?

  YanıtlayınSil
 25. Sizi daha iyi kandırabilmek için ilk önce sizi analiz edip, liderlerine veriyor bilgilerinizi. Sizi analiz ettikten sonra sizi nasıl kandıracağını ve sizi kandırırken hangi zayıf noktlarınız üzerinde duracaklarına dair analiz yapıyor olmalılar. Hepsi üç kağıtçı bunların. Uzak durun bunlardan.

  YanıtlayınSil
 26. Arkadaşlar bende bu işe bir arkadaşıma güvenerek girdim. Bir süre devam ettim ve bıraktım. yapılacak bir iş değil. İnsanlar burda birbirlerini çıkarları doğrultusunda kullanıyorlar sakın tuzağa gelmeyin. Ve lider dedikleri adamlar beş para etmiyorlar çok para kazandıklarına da inanmayın hepsi oyun. Genelde lise öğrencilerini yani ergenleri kandırıyorlar. Ve üst kolların söyledikleri laflar insanları çıkarlarınız için kullanın. Size zaaflarınızdan yaklaşırlar dikkat edin.

  YanıtlayınSil
 27. Bende gidip bu adamları dinledip ama girmedim aklıma takılan şu bu adamlardan site almayan altına adam toplayamıyor enes olgun bunlardan siteyi sadece titan zinciri kurmak içinmi aldı ? Cevaplarsanız sevinirim

  YanıtlayınSil
 28. Bende bir arkadaş tavsiyesi ile girdim. Arkadaşa guvendigimden arastrmadim bile bir sure devam ettm ve biraktim cok bos bir is iki sevdiğim arkadasim ile aram acildi sakin kimse kanmasin yazik olur paraniza emeginize yazik!!!..

  YanıtlayınSil
 29. Arkadaşlar ben bu işe girdim. Öncelikle size bir isim listesi hazırlamanızı (kurbanlarınızı) oluşturmaya başlamanızı istiyorlar. Bu isim listenizde de öncelik yakın arkadaşlarınızdır. Bu listeyi oluşturduktan sonra hepsini tek tek görüşmeye davet ediyorsunuz. İsim listeniz bitince de mal gibi ortada kalıyorsunuz. Ve şunu gözlemledim ki bunu yapan insanları ciddi anlamda hipnotize ediyorlar. Kimse sorgulamıyor liderlerine sürekli itaat ediyorlar.Milyoner olmayı hedefliyorlar Oysa tepede adamlar olduğu surece ve piramit sisteminden çıkmadıkları sürece bu imkansız. Titan sistemine çok benziyor. Ben kandırılmış biri olarak geç farkında vardım. Ve farkediceksiniz ki siz işten çıktığınız zaman o insanlar sizi kötüleyecek.

  YanıtlayınSil
 30. Merhaba ben de girdim fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

  YanıtlayınSil
 31. Kaan Kızılaslan8 Şubat 2016 16:53

  Ben şu an bu işteyim ve kimsenin parayla kazanamayacağı deneyimler gördüm durumum eskisinden daha iyi ve daha güvende hissediyorum. Özgüvenim yükseldi hayattan keyif almaya başladım. Kendimi geliştirmeyi öğrendim ve en önemlisi o 2000 tl vermem sayesinde kitap okuma alışkanlığı kazandım. Görmediğim yerler gördüm yurt dışı tatilerine çıktım hemde neredeyse bazı yerlere bedavaya ben seviyorum dost kaybetmedim aksine tanıdığım insanlar çoğaldı her gün seni arayan 10 kişi olmasını ve bunların seni gerçekten kardeşlik kavramını senin değerini bilip sevdiğini bilmek ne güzel bir duygudur. Bunların yanında her şeyi para olarak gören insanlara üzülüyorum. Biri bir şeyler paylaşmış çok biliyor ama cebinde parası yok bu da bir diğer üzücü konu :)

  YanıtlayınSil
 32. Arkadaşlar merhaba

  Bu konuyla ilgili bir kaç şey söylemek istedim. Geçen seneye kadar görüştüğüm bi arkadaşım vardı, bir gün bana yaptığı işten çok para kazandığını eğitimler aldığını benimde o işe girmemi istediğini söyledi. Fakat kendisinin bu işi anlatacak kadar bilgisinin olmadığını bir arkadaşıyla görüşmem gerektiğini belirtti ve bir gün belirledi. Neyse ben o gün cafeye gittiğimde arkadaşım ve yanında bir kişi oturmuş konuşurlarken buldum. sonra başladılar bişeyler anlatmaya. Yok efendim beğenmediğin bir şeyi tavsiye etmezsin sana sanal bir ofis oluşturulacak bunu istediğin gibi düzenleme imkanın var. Bende bu site işlerinden falan çok anlamam ama o zaman bile o kadar saçma gelmişti ki bir de bunun için 2000 TL gibi bi rakam gerektiğini söyleyince kahkaha atmıştım. Sunumu yapan arkadaş baya bi sinirlenmişti ve şöyle de bir durum var eğer sunumu yapan arkadaşa ilgisiz görünürseniz sizi etkilemek için farklı yaklaşımlar sergiliyorlar. Şu ana kadar sunumumu dinleyen en ilgisiz ve alakasız hedefleri olmayan kişisin gibi sözler vs. Sizde acaba bir tek bana mı saçma geliyor diye düşünüyosunuz ister istemez. Neyse ben o gün bu işi kabul etmedim daha sonra beni aynı cafede bi toplantılarına çağırdılar gittim ona da katıldım sırf insanların bu saçma şeye nasıl ikna edildiklerini görebilmek için. Hayatın gerçeklerini o kadar iyi kullanıyolar ki ikna etmek için. Mesela bu işe başladıklarında dolmuş paralarının olmadığını yemek için bile para bulamadıklarını söylerler ama dikkat edin hep maddi kısmı anlatılır. Bu olaydan sonra arkadaşımı kaybettim sırf o işe dahil olmadığım için. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra bi mesaj geldi 1000 TL bul seni bu işe alayım gibisinden. İşte bu kısımda da çok gülmüştüm. Ulan madem site 2000 TL ( Anladığım kadarıyla o kadar bile etmeyen bişey) 3 ay sonra bu sitenin fiyatı neden 1000 TL oluyo. Cevap bile vermeye gerek duymadım ve bir daha o arkadaşımla hiç görüşmemiştim. Heee geçenlerde karşılaştık ama iş güç nasıl diye sordum babasının telefon dükkanında çalışıyormuş :) Site işi muhabbetleri noldu dedim Boşver yapmıyorum artık diye geçiştirdi :) Ben demiştim sana zamanında diyemedim :) Çok uzun oldu ama lafın kısası kolay yoldan para kazanıcam diye hayallerinizi başkalarının avuçlarına bırakmayın arkadaşlar.
  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 33. Yat yat narkotik !!15 Temmuz 2016 22:43

  Oncelikle merhabalar ismimi vermek istemiyorum

  YanıtlayınSil
 34. Şu kadar kazanıyoruz, bu kadar kazanıyoruz derler ama oturduğumuz kafede hesabı bile ödeyemez, hep böyle mi yaşayacaksın dedikleri ben öderim. Zamanında yaptım, gittim sözde ayda 3000 lira kazanan adamın çayını ben ödedim. Birisi hayal ettiği arabayı almış, araba pislik içinde. Babasının parası ile aldığı arabanın o halinden belli. Zamanında benim afedersiniz kıçı kırık şahin'imde toz bile bulamazdınız değil çizik, vuruk. Eh el emeği, göz nuru. Alın teri olunca arabanın ne olduğu önemli olmuyor. Ben hiç baba parası anne parası görmedim, hep emek, hep alın teri. Ve mutluyum, hiç kimseye keriz gibi boş para ödemedim (= girmek isteyen bir daha düşünsün. He bide şu kadar kazanıyoruz diyenlere dikkat edin hep aynı kıyafetleri giyerler (= bende elbise değiştirir gibi telefon değiştiriyorum, evet ben 1300-1400 kazanıyorum. ( telefon değiştirme konusu gerçek bu arada devamlı değiştiriyorum :) )

  YanıtlayınSil
 35. Bu işe daha önce girip çıkmış biri olarak kesinlikle katılıyorum yazınıza. O zamanlar site wordpress tabanlıydı :D çok ciddiyim. Şu anda ise ECD builder adında bir web dizayn motoru ile anlaşmışlar (dizayn dediğime bakmayın). Sitenizde yazılan özellikler halen yok:
  -Mysql desteği? yok
  -Ftp desteği? yok
  -Web dillerinden php7 gibi en güncel olanları destekliyor mu? yok

  YanıtlayınSil
 36. Dostum yazını sonuna kadar okudum bir siber güvenlik adayı olarak şunları yazmak istiyorum. Bu işe daha önce davet etmişlerdi beni de (2012-2013). O zamanlar site wordpress tabanlıydı :D çok ciddiyim. Şu anda ise ECD builder adında bir web dizayn motoru ile anlaşmışlar (dizayn dediğime bakmayın). Sitenizde yazılan özellikler halen yok:
  -Mysql desteği? yok
  -Ftp desteği? yok
  -Web dillerinden php7 gibi en güncel olanları destekliyor mu? yok
  E kardeşim bunların olmadığı bir sisteme 2 yıllık 700 dolar neden vereyim. İnsanı cidden salak yerine koyuyorlar. Facebook ve google ile kıyaslıyorlar bir de :D mysql desteği bile olmayan bir siteyi dinamik hale nasıl getirecekler çok merak ediyorum . Sadece bu yorumuma bir kişi cevap versin , cebimden o 700 doların 10 katını özür olarak öderim. Dinamik ve statik sitenin bile ne olduğunu bilmeyip kendine webmaster diyenlere sadece acıyorum :)

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top