Tipadam Dizi ve Film Yorumları

30 Ocak 2015 Cuma

What's Eating Gilbert Grape (Film Önerisi ve Analizi)

İçinizi ısıtacak, sade ve sakinleştirici bir film mi arıyorsunuz? Size bir tavsiyem var dostlar.

                                          What's Eating Gilbert Grape (Gilbert'ın Hayalleri)

Anlamlı ve sade bir senaryoya sahip filmde, ailesine bakmaya çalışan Gilbert'ın başta kardeşi Arnie olmak üzere aile ilişkileri ve özel hayatı anlatılır. Sizi duygusal anlamda etkileyebilecek aynı zamanda bazı şeyleri daha net anlamanızı sağlayacak filmde Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio yer almaktadır.

Filmin en dikkat çekici tarafı ise şuan Hollywood'un en önemli isimlerinden olan Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio'yu 22 yıl önce aynı filmde buluşturmasıdır. Bu iki ismi de seviyorsanız filmi mutlaka izlemelisiniz.


Gilbert Grape : Filmin ana karakteri olan Gilbert'ı Johnny Depp oynuyor. Filmin ilk dakikalarında Johnny Depp'in performansını biraz tutuk buldum ancak filmde dakikalar ilerledikçe onun performansı da iyice arttı. Bize önemli ve iyi bir karakter sunduğu kesin.


Arnie Grape : Sanırım izleyenleri en çok etkileyen Arnie karakteridir. Filmi izledikten sonraki haftalarda aklımda hep Arnie vardı. Leonardo DiCaprio bu rolde insanların duygularına dokunuyor. Çok saf, temiz kalpli ve sevimli bir karakter yaratan DiCaprio ayrıca oldukça inandırıcıydı.Ayrıca bu performansından sonra Oscar'a aday olur.
Benim filmde en çok sevdiğim karakter Arnie Grape'di.

Küçük ve Sade bir senaryoya, Büyük ve Tanıdık bir oyuncu kadrosunun eşlik ettiği, Güzel ve Tatlı bir film izlemek isteyen herkese What's Eating Gilbert Grape'i öneriyorum. :) Umarım Beğenirsiniz, İyi Seyirler...Filmi izleyenlerin yorumlarını merak ediyoruz. Görüşlerinizi bekliyoruz. Görüşmek Üzere.


What's Eating Gilbert Grape (Film Önerisi ve Analizi)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

6 yorum:

 1. analiz güzel, filmde güzele benziyor. en yakın zamanda izleyeceğim.

  YanıtlayınSil
 2. Umutcan - Alperen30 Ocak 2015 20:37

  Sizin filmi beğeneceğinize inanıyorum. İzledikten sonra görüşlerinizi de merak ediyorum :)

  YanıtlayınSil
 3. şu Johnny Depp her filmde şekilden şekile giriyor. o kadar çok şekilden şekle giriyor ki hangi filmde karşımıza çıkacağı belli olmuyor hatta bazen filmi izledikten çok sonra arkadaşlarımdan falan öğreniyorum filmde kendisinin oynadığını. tıpkı bu filmde olduğu gibi :D

  YanıtlayınSil
 4. Umutcan - Alperen30 Ocak 2015 20:42

  Aslında bize Johnny Depp dendiği zaman sıradışı roller arıyoruz. Bu filmde normal ve makyaja ihtiyaç duymayan bir karakter canlandırdığı için siz onun Johnny Depp olduğunu düşünmemişsinizdir. Onun dışında size katılıyorum her zaman sıradışı olmayı başarmış bir aktördür.

  YanıtlayınSil
 5. tek kelime ile : sıradan ama zaman kaybetmek için izlenebilecek bir film.

  YanıtlayınSil
 6. Umutcan - Alperen2 Şubat 2015 13:38

  Sıradan bir film olduğunu düşünmüyorum. Ama görüşünüze saygı duyuyorum.

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top