Tipadam Dizi ve Film Yorumları

7 Şubat 2015 Cumartesi

GTA 6 Hakkında Merak Edilenler! (Detaylı Makale)
Başlık yanlış değil oyuncular daha GTA 5'e göz atma şansı bulamazken, Rockstar Games GTA 6 için kolları çoktan sıvamış durumda.

 Oyuncuların aklına gelen ilk soru '' GTA 6 ne zaman çıkacak?'' aslında bunun cevabı biraz karışık serinin daha önceki oyunlarına baktığımızda geliştirici firma oyunlar arasına 2-3 yıllık bir ara koymuş fakat  GTA San Andreas' ten sonra oyunların arasına 4-5 yıllık bir ara verilerek piyasaya sunulmuş. GTA 5'in de PC sürümünün piyasaya daha henüz çıkmamasından dolayı kendi tahminlerime göre GTA 6 2018 tarihinde ya da 2020 tarihinde piyasaya çıkmasını bekliyorum. Çünkü GTA 5'e gelecek olan DLC vs gibi yeniliklerle bu süre uzatılabilir diye düşünüyorum. Yani bu demek oluyor ki bir süre yeni bir GTA serisi ile karşılaşmayacağız. Yazımıza devam edecek olursak diğer bir soru ise ''GTA 6 nerede geçecek?'' bu sorunun cevabı da karışık. GTA 6 için Türk oyuncularında İstanbul'da geçeceği yönünde bazı yorumları vardı fakat böyle bir şeyin olması söz konusu bile değil. ( En azından şimdilik...) Biraz fikir yürütürsek yeni haritamız San Andreas- Hong Kong- Tokyo ve Sao Pauolo gibi tercihlerin arasında gidip geleceği düşünülüyor. Aslında bu konuda şirket ikiye bölünmüş durum da, serinin daha önceki oyunlarında kullanılan haritaların kullanılmasını pek mantıklı bulmuyorlar.(Ki tamamen haklılar en azından kendi görüşüm bu yönde.)

GTA 6'da bayan ana karakterler görebiliriz. Evet yanlış duymadınız sanırım Lara Croft'tan sonra başka bir bayan karaktere aşık olmak içten bile değil. Biliyorsunuz ki GTA 5'te 3 ana karakter birden yönetip bunlarla harika aksiyonlara girmiştik (en azından oynama şansı bulanlar için) şimdi ise çoklu ana karakterlerden biri neden bayan olmasın. Kulağa gayet mantıklı geliyor ve bu yönde ki söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Bizler için gerçekten harika olabilir ''Open World'' bir oyunda bayan karakter yönetmek eğlenceli geliyor.


Oyunda ki görevlere gelecek olursak çok farklı ve bizleri eğlendiren görevler görebiliriz. Easter egg olayını sanırım biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için ufak bir not geçeyim o zaman; oyun içinde ki beklemediğimiz anda gelişen sürpriz animasyonlar vs. Yani beklemediğiniz bir anda (oyuna göre değişiyor) karşınızda dans eden askerler, şarkı söyleyen robotlar ve daha değişik olaylar ile karşılaşmanız içten bile değil. Bunun için bir kaç tane de video ekleyeyim daha da iyi anlamanız için.Şimdi ki bu detay ise bizleri heyecanlandıracak nitelikte çünkü yeni bir GTA serisinde Tommy Vercetti'yi görebiliriz. Bunun için GTA 5 serisinde de ufak bir ipucu çıkmıştı. Oyunda ki bir easter egg'de mors alfabesiyle şifrelenmiş bir notta ''Vercetti 2017 yılında geri dönecek'' yazıyordu. Bu da yeni oyunda Tommy'i görebileceğimiz anlamına geliyor.


Şimdilik makalem burada son buluyor fakat detaylar geldikçe sizleri de haberdar etmeyi unutmayacağım görüşmek dileği ile...

Anahtar Kelimeler: GTA 5 ne zaman çıkacak,GTA 6 ne zaman çıkacak, GTA serisi, Tommy Vercetti, mors alfabesi, easter egg nedir?,
GTA 6 Hakkında Merak Edilenler! (Detaylı Makale)
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

7 yorum:

 1. Selim Çağar9 Şubat 2015 23:55

  Müthiş bir makale olmuş ama GTA'nın eski popüleritesini kaybettiğini düşünüyorum. Bu konuda sizin ne gibi düşünceleriniz var acaba Serkan Bey? Gerçi telefon ve tabletlerde bayağı ilgi görüyormuş ama saçma buluyorum, eski efsaneyi bitirdiler sanki... :(

  YanıtlayınSil
 2. Aslında oyle düşünmek yanlış olur çünkü her oyun kendi zamanında bir efsaneydi.Bence efsane yeni başlıyor...

  YanıtlayınSil
 3. adamlar her geçen gün kendilerini daha da çok geliştiriyorlar yani gerçeklik anlamında

  YanıtlayınSil
 4. ahmet gökçen10 Şubat 2015 13:32

  selim'e katılıyorum. sanki bizim eskiden oynadığımız gta vice city şuankilerden çok daha popülerdi

  YanıtlayınSil
 5. Servet (BilgiEksenim.Com)10 Şubat 2015 18:23

  Adamlar çok güzel oyun yapıyor, GTA-5'i daha oynama şansı bulamadım ama yinede GTA-6'yı merak ediyorum..

  Artı olarak "aşağıdaki şu yorumlara ben de katılıyorum; 'gta vice city' çok daha popülerdi. Şu an bile gta vice city oynayan bir çok kişi görebiliriz."

  YanıtlayınSil
 6. Nostalji için oynayan bir çok oyuncu elbette görebilirsiniz her bir oyun kendi döneminin efsanesiydi. GTA 5'te oynama şansı bulsaydınız gerçekten oyun zevkinin en üst noktalara nasıl çıkardığını görebilirdiniz. O yüzden oynadıktan sonra tekrar bir yorum yapmanızı isterim :)

  YanıtlayınSil
 7. daha gta 5 i bekliyoruz türkiye ye ama gta 6 bile şimdiden piyasada konuşulmay abaşladı.ne yaparsın dünyanın en popüler oyunu,tabiki konuşulacak

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top