Tipadam Dizi ve Film Yorumları

21 Şubat 2015 Cumartesi

İlluminati Konulu Kitap İncelemeleri - Vol.1 ''PİYON''


Selamlar değerli TipAdam okucuyuları, bu sefer sizlere belli bir filmi ya da diziyi değil; gerçekten AŞIK olduğum bir kitabı, hatta benim için bir efsaneyi anlatacağım! Kitabı anlatmaya başlamadan önce şunu da belirtmeliyim ki, bu yazımı henüz kitabı okumamış olanlar da yalayıp yutmuş olanlar da büyük bir keyifle takip edebilirler. Sonuçta spoiler verme gibi bir huyum olmamakla birlikte, kişisel ''İlluminati deneyimime'' ve PİYON'un yazarı Sevgili Michael Sikkofield'e (Cemre Demirel) değinerek, yazımı ortaya karışık bir şekilde sizlere sunmayı planlıyorum.

Piyon kitabı, 2013 yılının son aylarında piyasa sürülmüş ve benim piyasaya sürülmesinden 3-4 ay sonra ''2. Basım'' ile kavuştuğum bir eserdir. Belki şu an yeni basımlar dahi yapılmıştır, o konuda bilgim yok ama şu ana kadar bitirdiğim en hızlı kitaplardan biridir desem yalan olmaz. Kitabı inanın 1.5 günde bitirdim ve bu süreçte ''sürekli müsait olamama'' durumum olmasına karşın bir türlü bırakamıyor ya da bıraksam dahi aklım orada oluyordu. Haa şu da var ki, yazarımızın benim için efsane olması ve blogunu uzun süredir takipte olmamdan kaynaklı; konusununda tamamen benim ilgi alanıma giriyor oluşu, kitabı bu derece sevmem de etkili olmuştur. Bunun yanı sıra, kitabın yaklaşık 2 günde bitmesinin bir diğer etkeni de pek tabi ''kitabı hemen bitirip de mal gibi kala kalma'' durumumu ortadan kaldırmaktı. Ve tüm çabalarıma rağmen, şimdiye kadar okuduğum en hızlı ve en özel kitap olarak kitaplığımda yerini aldı diyebilirim...

Kitabın özetini yazıp, o şekilde devam etmem belki de daha uygun olacaktır; malum ne yazar ne de konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan değerli kitap severler de bu yazıyı şu an okuyor olabilir, kimse sıkıntı yaşamadan hemen özetlemek istiyorum: Babasını çocukken kaybeden ve annesiyle; babası öldükten sonra doğru düzgün konuşmayan/konuşamayan bir gazetecidir Can Bulut. Annesiyle konuşamamasının nedenine değinmek istemiyorum, kitabın başında muhteşem bir şekilde anlatılmış zaten ve direk o hikayeyle beni içine aldı desem yeridir zaten. Velhasıl, insanların farklı düşünmesini ve çevresinde olup biten şeylere tepki vermesini isteyen bir gazetecidir ana karakterimiz. Bu gazeteci ilk önce küçük küçük yazılarla insanlara kendini tanıtmaya başlar. Daha sonra iş yerinden beklemediği terfiler vs. alır. İşler onun için çok güzel gitmektedir, tabi bu durum sadece iş hayatı için geçerlidir. Kişisel hayatı maalesef ki hiçte öyle değildir. Annesi ile küs, sayko bir hayat yaşamaktadır. 4 duvar arasında yaşamını sürdürür. Taa ki Arya denilen bir hanımefendiyle tanışıncaya kadar....

Devamı mı? 

İnanın o tanışma faslından sonra asıl olaylar başlıyor ve geri dönüşü olmayan ''muhteşem'' bir romanın içinde buluyorsunuz kendinizi. Pek tabi devamını getirmem demek spoiler hususun ırzına geçmem demektir, o yüzden devamını merak eden dostlarıma; PİYON kitabını en yakın kitap mağazasından almasını önermekteyim! :)


İlluminati oluşumuna ilgisi olan ve araştırmaktan mutluluk duyan herkese bu kitabı özellikle önermekteyim. Başladıktan sonra elinizden bırakamayacağınıza ve büyük bir keyifle sonunu getireceğinize de eminim. Şöyle de bir durum var ki, kitapta halen ufak tefek birleştirilemeyen noktalar mevcut; bu da beni ''belki imkansız da olsa'' Piyon'un devamının da çıkabileceğine inanmaya itmekte. Umarım sizde aynı düşüncelere kapılırsınız da hep bir ağızdan Sikko abimize gerekli gazı vererek 2. Piyon ile kendimizden geçebiliriz.. :) Haa şunu da belirtmek isterim; PİYON kitabı, İlluminati konulu belki de tek romandır ve diğer kitaplar genellikle gizli örgütler hakkında bilgiler vermeye dayalı yazılmıştır. Yani bir nevi makale havaları ''öğretici durumları'' söz konusudur. Kitaplığımda 8 farklı illuminati konulu kitaba sahibim ve araştırmalarım da sürekli olarak devam etmektedir; o yüzden bu konuda bana güvenebilirsiniz.

Kitabın fiyatı vs. de bana kalırsa oldukça uygun. İlluminati'ye ve gizli örgütlere ilgisi olan, şimdiye kadar en azından 3-4 aylık araştırma yapıp belli bir bilgi birikimine sahip olan herkesin okumasını ''rahatlıkla'' tavsiye edebileceğim bir kitaptır ve zaman kaybetmeden ALIN-OKUYUN diyorum.

Benden şimdilik bu kadar, yeni kitap ve yazar analizlerimle ilerleyen günlerde yine sizlerle olacağım inşallah! :)

Esen kalın...
İlluminati Konulu Kitap İncelemeleri - Vol.1 ''PİYON''
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

13 yorum:

 1. Mustafa Dinçer23 Şubat 2015 15:58

  İlluminati, tamamıyla algı yönetimidir. KANMAYIN-KANDIRILMAYIN!

  YanıtlayınSil
 2. Yeni Dünya Dalgası23 Şubat 2015 16:06

  şimdi, bunların dünyayı yönettiğine inanan arkadaşların kafasında uçarsam eğer yalan dünya tamamiyle bir illuminati oyunudur:

  http://www.trendhaber.net/images/album/yalan_dunya_illuminati_h1454.jpg

  ya da daha mantıklı davranıp "kardeş dünyada her insanın göz ve üçgen ile trilyon tane fotoğrafı vardır. eğer dünyanın en ünlü insanlarının bu tip fotoğraflarını yakalayıp biriktirirsem ve bunu 300 yıl önceki bir örgütle bağdaştırıp üstüne bir de 'dünyayı yönetiyorlar' senaryosu yazarsam..." diye düşününce ise her şey gayet rahat anlaşılıyor.

  dünyadaki tüm kötülükleri belli bir odağa bağlamayı genlerinden edinmiş insanların paranoyasıdır bu örgüt. daha önce dediğim gibi bu insanlar deprem olduğunda niye apartman yıkıldı diye sormazlar, illuminati yapmıştır şeytan yapmıştır derler. tüm kötülükler her zaman planlı olmak zorundadır bu insanlar için. her şey bir planın uzantısıdır. bu bağlamda din ve illuminati inancının ne kadar örtüşen şeyler olduğunu anlıyoruz aslında.

  bir şeyleri önlemeye, sebeplerini aramaya çalışmazlar. o yapmıştır, bu yapmıştır, onun planı, bunun planıdır hep. her şey. her zaman.

  YanıtlayınSil
 3. üstad alan moore'un konu uzerine sözleri:

  http://www.youtube.com/watch?v=ngsbakpcjq4

  gerekli alintiyi da yapalim:
  "the main thing that i learned about conspiracy theory is that conspiracy theorists actually believe in a conspiracy because that is comforting. the truth of the world is that it is chaotic. the truth is, that it is not the jewish banking conspiracy or the grey aliens or the 12 foot reptiloids from another dimension that is in control. the truth is far more frightening, nobody is in control. the world is rudderless..."

  YanıtlayınSil
 4. yaşlı, milyoner* ve süt beyaz tenli amcaların dahil olduğu gruptur bu illuminati şeysi. rutubetli yerlerde smokinle grup seks yapacak kadar çılgınlardır bir de. hakkında yazılanlara bakılırsa bu adamların ctrl v ile bolca how do you turn this on yazdığı da söylenebilir.

  Bu tarz adamlara para kazandırmayın aga, blogunu yerim onun!

  YanıtlayınSil
 5. Vardır yoktur tartışması bir yana, bizim ülkede kimisi de "abi bu illuminaticiler var ya, bunlar milleti ateist yapmaya çalışıyor" gibisinden şeyler geveliyor. halbuki dünyada dinler ile milyarlarca insanın yönetildiğini ve sömürüldüğünü bilse, en azından susar.

  YanıtlayınSil
 6. Dünyada yıllardır farklı teorilerle varlığı ispat edilmeye çalışılan farazi örgüttür illüminati. son zamanlarda david icke gibi fazla doctor who izlemiş tiplerin ve wikipedia'nın da yardımıyla popülaritesini artırmış ve birkaç yıldır ülkemizde de, üzerine kurulan iddialar, açılan deli saçması bloglar ve son olarak ömer çelakıl ile birlikte zirve yapmıştır.

  çok gizli olduğu iddia edilmesine rağmen hakkında bu kadar dokümana ulaşılan bir örgüt olması, ekonomik, siyasi ve sosyal bu kadar değişkene rağmen bütün dünyayı legoland yönetir gibi yönetmeleri de bir hayli ilginç. bu iddianın destekçilerinin, "vay efendim rockefeller'larmış da yok efendim rotschild'lermiş de, bunlar şu kadar servete sahipmiş, bu kadar bor yatakları ellerindeymiş, her bir aile üyesi bill gates'e servetini cep harçlığı diye verirmiş" şeklinde akla mantığa sığmayan mesnetsiz ve deli saçması binlerce iddianın yanında, çeşitli kliplerde ve filmlerde tespit edilen ibretilik sahnelerle (ki bu subliminal mesaj ve backmasking zamazingoları da bu gelişmelerle dillere iyiden iyiye pelesenk oldu) ve buna benzeyen bir dolu deli saçmasıyla savlarını desteklemeye çalışmaları, buna efor sarf etmeleri de ziyadesiyle komik.

  dünyayı sözüm ona üç-beş kişi yönetiyormuş. he amına koyayım he; ben, haktan akdoğan ve hans von aiberg olmak üzere tam olarak üç kişi dünyayı yönetmekteyiz. her ayın on üçünde fıstıklı kebap üzerine adana şalgamını içtikten sonra elimizi üçgen yapmak suretiyle karşılıklı dans ediyoruz, akabinde de toplantılarımızı açıp, hangi üçüncü dünya ülkesinde savaş çıkaracağımıza karar veriyoruz. bana da inanın lan, sonra da azalarak tükenin.

  YanıtlayınSil
 7. Senaristlerin yapımlarının iyi reyting alabilmesi için her şeyi yapabileceğini bilmeyen, yine aynı şekilde kitapların fazla satılması için yazarların her şeyi yapabileceğini bilmeyen, politikacıların da neden yalan söylediğini bilmeyen kişilerin karşıt görüştekiler ile mantıklı bir şekilde konuşmak yerine hakaretler savunarak savunduğu post modern örgüt. Almayın şu tarz kitapları, kazanmasın bu ölü yiyiciler!

  not: dünyayı bir alman yönetiyor bu yüzden yahudileri suçluyoruz.

  YanıtlayınSil
 8. ahmet çakar der ki..23 Şubat 2015 16:15

  İllumimatiyi geçtim bu kitabın yazarını için söylüyorum. Cemre midir ne karın ağrısıdır; Cemre Demirel ADAM MIDIR? der ve susarım.

  YanıtlayınSil
 9. paralel illuminatici23 Şubat 2015 16:16

  insanları paranoyak hale getirip aptallaştıran,aslında olmayan "şey".yok tüm müzisyenler illucuymuş da bik bik.yok anasının neyse sakinim.

  YanıtlayınSil
 10. New World Order!23 Şubat 2015 16:21

  sanıldığı gibi dünyayı yöneten örgüt değildir illuminati.

  Fransa'da kurulmuş olan bir (bkz: okült) örgüttür.gerçektir.ergenlerin sikip attığı bir ökültizm var şu sıralar ülkede.tek göz,piramit gibi kavramlarla bokunu çıkarmaktadırlar.

  (bkz: new world order)

  asıl düzen budur.illuminati düzenin bir koludur.kurucusu yanılmıyorsam (bkz: cizvit) bir profesör olması gerek.

  kaynak:(bkz: texe marrs)

  not: okült tarihten,(bkz: simya)'dan vs.haberi olmayan varlıklar.ilk olarak ya araştırın da konuşun,yada bir susun da bilenler konuşsun.arşivler,belgeler konuşsun.

  YanıtlayınSil
 11. Anladığım kadarıyla tek işleri filmlerde oraya buraya üçgen,göz gibi şeyler koymak. Yazınızdan sonra bu arkadaşı da epeyce inceledim ama onlardan biri olduğunu düşünmeden edemiyorum. Hepsi bu oyunun içinde gibi! Lanet herifler.

  YanıtlayınSil
 12. Michael Sikkofield'a cidden BAYILIYORUM. adam her şeyi en ince aytıntısına kadar inceleyip bizlere sunuyor! burada da oldukça iyi bir şekilde analiz edilmiş gerçekten, bu tarz yazılarınızı sürdürmenizi ümit ediyoruz...

  YanıtlayınSil
 13. illumnatı saçması16 Haziran 2015 21:28

  senin amına koya bılırmıyım sen gerızekalısın akıl zerrecıgını sıkmek gelıyor ıcımden

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top