Tipadam Dizi ve Film Yorumları

6 Şubat 2015 Cuma

Jupıter Ascending (Jüpiter Yükseliyor) Nasıl Bir Film?


Wachowski kardeşler kaldıkları yerden devam ediyor. Bildiğiniz üzere daha önce ''Matrix Reloaded, Bulut Atlası'' gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen kardeşler bu seferde karşımıza Jupıter Ascending(Jüpiter Yükseliyor) adlı film ile karşımıza çıkıyor. Film bugün itibariyle vizyona girdi.

 Filmin konusuna değinecek olursak, dünyada olacaklardan habersiz genç bir kız, evrenin kraliçesi adında ki bir karakter tarafından öldürülmek istiyor. Bunun sebebi ise bu kraliçemiz, genç kızın kendi hükümdarlığına son vereceğini düşünüyor. Genel olarak filmin konusu biraz basit dursa da Wachowski kardeşler güzel bir iş başararak güzel bir filme imza atmışlar.

  Karakter seçimi olarak da güzel bir iş çıkartan kardeşler, filmlerinde Sean Bean, Channing Tatum, Mila Kunis gibi oyunculara yer vererek çok doğru bir karar vermişler. Çünkü karakterlerimiz tam anlamıyla rollerini yansıtmayı başarmışlar. IMDb tarafından da 6.2'lik bir not alan film izleyicilerin beklentilerini karşılamış durumda.


 Farklı bir bakış açısıyla bizlere sunulmak istenen filmin olumsuz yönleri ise 175.000.000 $ gibi yüksek bir bütçe ile hazırlanmasına rağmen, bugüne kadar izlediğimiz ''uzay'' konulu filmlerde gördüğümüz kurgunun olmasıdır. Bu yüzden pek fazla bir orijinalliği yok fakat izlenmesi gereken bir film olduğu söylenilebilir.

 Trailer;
Anahtar Kelimeler: Jüpiter Ascending nasıl bir film?, Jüpiter Yükseliyor ne zaman vizyona girecek, Jüpiter Ascending başrollerinde kimler var?


Jupıter Ascending (Jüpiter Yükseliyor) Nasıl Bir Film?
 • Site Yorumları
 • Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Bu tarz filmlere bayılıyom valla. Çokça kaliteli oluyorlar ve bu yazıda da ilgi çekici birçok yönü sunulmuş. keşke fragman yada ona benzer videolarla da bizi tam anlamıyla tatmin edebilseydiniz

  YanıtlayınSil
 2. Kusura bakmayın trailer diye bir kısım oluşturmuşum fakat bir anlık dalgınlıkla trailer eklemeyi unutmuşum hemen ekliyorum. :)

  YanıtlayınSil
 3. Muhteşem bir film olmuş! Kesinlikle herkese öneriyorum. arkadaşın yazdığı her şeyi de onaylıyorum, devamı da gelir inşAllah....

  YanıtlayınSil
 4. henüz izlemedim. matriks tarzı bir şeyse eğer izlenebilir ayrıca trailer eklnmesi iyi olmus

  YanıtlayınSil

Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uyunuz.
2. Hakaret içeren yorumlarda bulunmayınız.
3. Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına çalışınız.
4. Yorumlarınızda yasa dışı hiçbir bağlantı linki vermeyiniz.
5. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur.
6. Kurallara uymayan yorumlar silinmektedir...

Top